Ramazan - 85Kilo'yu yedirmek [Bir çok Soru :D ]

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ulscnkrdmn tarafından 6 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Merhaba arkadaşlar,
    17Yaşıma yeni basmıs bir insan olarak yaklasık 6aydır düzensiz bir şekilde body yapıyorum. Okul ve sınavlarım neden iyle 1ay gidip 15gün gitmedigim zamanlar oldu.Şimdi ise ramazan nedeniyle tekrar ara verdim.

Boyum 1.85
    Kilom 89

Bodye öncelikle kilo vermek için gittim fakat şimdi vücudumu çok profesyonel olmasa da şekillendirmek kızları etkileyebilicek hale getirmek istiyorum :D

6 Ayda aralıklarla diyet ve spor yaparak 102 kilodan 89 kiloya düştüm. Ramazanda sahurda yiyip yatma olayı nedeniyle 1-2 kilo kadar aldım. Bu beni korkutuyor.Ramazanın sonuna kadar 4-5 kilo kadar daha verip okullar açılana kadar 85kiloda fit olmak istiyorum.

Sorularıma gelirsek bodyde kiloyu yedirmek diye tabir edilen bir şey olduğunu duydum.Sanırım bunun anlamı kilonuz fazla olsa dahi vücuda eşit oranda ve kaslı olarak dağılımını sağlayarak kötü görünümü engellemekmiş. 85Kilo 1.85 boyunda bir insanın haftada 5gün(15dk kardiyo 45dk ağırlık) çalışarak kiloyu yedirmesi ne kadar zaman alır bunu merak ediyorum. Acaba 85 kilo fit bir görünüm sağlayabilir miyim yoksa biraz daha kilo vermek zorunda mıyım :confused: Ayrıca oruçlu ve aç iken yağ yakımının fazla olduğu doğru mu? İftardan önce yağ yakımı için mekik-şınav dışında ne gibi hareketler yapabilirim.

Edit: Vücudumdaki kilo ağırlıklı olarak göbek ve baldırda yoğunlaşmış.

Bu sorularım dışında tavsiyelerinizi de bekliyorum.Değerli görüş ve cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum... thums:

2. DeathOfTheAngel

DeathOfTheAngel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Forum Kuralları
    24- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmışmıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..

Ve ayrıca vücut aç kaldıkça yağ depolar.Sen aç kalarak zayıflasan bile bu kayıp yağ dokularında olmaz..

3. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    İnsanlarının tecrübelerini paylaşmasını kahinlik olarak mı algılıyorsunuz? Yani bu forumun binlerce üyesi var sanırım bir kısmı benle aynı durumları yaşamıştır.Ve tecrübelerini benimle paylaşır.

4. DeathOfTheAngel

DeathOfTheAngel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    "85Kilo 1.85 boyunda bir insanın haftada 5gün(15dk kardiyo 45dk ağırlık) çalışarak kiloyu yedirmesi ne kadar zaman alır bunu merak ediyorum"

Bu cümlene karşı yazdım.Tabiki burası bir forum.Herkes birbiri ile tecrübelerini bilgilerini paylaşıcak.Sadece söylemek istedim.

Sayfayı Paylaş