Rakamlarla Gerçekler ! (Vg-Fitness-Beslenme)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve darknesssword tarafından 9 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Arkaslar bu konuya sizde bildiklerınizi yazın.gerçekten içlerinden çok önemli bilgiler edindım sizde faydalanın..Sürekli güncel tutalım.
    Kas yapmak ve yağ yakmak için haftada yapılması gereken antreman sayısı = 3
    Bir erkegin spor yaptıgı günde üretkenliginın artiş yüzdesi = 15
    Agırlık antremanlarında set aralarındakı ideal dinlenme süresi(sn) = 60
    Sıvı ihtiyacını gideren bir erkegin 3 setlik egzersizde tekrar sayısını artırma yüzdesi = 17
    Bir antremanı kaçırinca bir sonrakini kaçırma riski(%) = 61
    Yaglı bir göbegı olan erkeklerin kalp krizi gecırme riskindeki artiş yüzdesi = 60
    59 = Daha büyük kas gruplarını çaliştırdıgınız antremanlarda harcadıgınız kalori %59 artar.
    76 = Zamansızlıktan sporu ihmal eden erkeklerin %76 sının formunu koruma şansı daha azdır.
    15 = Agırlık kaldırma çalışmasında kalbinizin atışi,kosuya oranla 15 kere daha fazladır.
    18 = Bel bölgenizden 4.5 kg kaybederseniz , dizlerinize uygulanan baskı 18 kg azalır.
    19 = Antrenman yapamayacak kadar formsuz oldugunu söyleyen erkeklerin yüzdesi.
    42 = Daha uzun yaşamak için forma girmeye çalışan erkeklerın yüzdesi.
    32 = Evde antreman yapan erkeklerin yüzdesi.
    2 yada 4 = Birçok araştırmaya göre yag yakma hormonlarını max. seviyede harekete geçirmek için yapılması gereken set sayısı.
    8 yada 15 = Yag yakma hormonlarını max. seviyede harekete geçirmek için yapılması gereken tekrar sayısı
    60 = Antreman boyunca yag yakma hormonlarını yüksek tutmak için setler arası ideal dinlenme süresi.
    3 = Harekettem max. verim alabılmek icın pek cok harekette agırlıgı 3 sn de indirin.
    75 = Bir seti bitirdikten 1 dk sonra geri kazandıgınız gücün yüzdesi.
    %36 = Danimarkalı araştırmacılara göre bir sporcu 12 hafta hergün 8 tekrar knee extension yaparak kuadriseps kaslarının gücünü yüzde 36 artırıyor.
    32 Dakika = Wisconsin Üniversitesı arastırmacılarına gore 32 dk aghrlık antremanı yapmak metabolizmanizın 38 saat hızli çalismasını saglıyor.
    %9 = Tunuslu arastırmacılara gore 12 hafta boyunca süpersetlerden oluşan bir antreman yapan erkeklerin vücutlarında %9 luk yag oranı düşüşü oluyor.
    %14 = Britanya da yapılan bir arastırmaya gore erkeklerin yüzde 14 ü kilo vermek amacıyla spor salonuna yazılıyor.
    %15 = Oklohama üniversitesi araştırmacılarına göre 6 hafta boyunca haftada 2 kez squat yapan erkeklerin sıçrama mesafesi bir öncekine göre yüzde 15 daha artıyor.
    70 = standart bir erkeğin bench press sehpasında kaldırdığini iddia ettiği kilogram.
    455 = Bench press hareketinde dünya rekortmeni Gene Ryc Hlak Jr. ın kaldırdıgı kilo.
    22 = Bench press yaparken yardım almadıgı icın agırlıgın altında kalan erkeklerin oranı.
    41 = Standart bir erkegın yapabildıgı ort. şınav sayısı.
    26 = Erkeklerın %26 sı bicepslerıne trıcepslerınden daha cok önem verdgını söylüyor.
    %67 = kolunuzdaki kasların %67 si trıcepstir.
    5 = Kollarınızı 1.5 cm kalınlaştırmak icın yaklasık 5 kg
    kas yapmak zorundasınız.
    %29 = Hayatı boyunca deadlift yapmamis erkeklerın oranı.
    440 = 2006 yılında Andy Bolton tarafından deadlift hareketınde kaldırılan en yüksek kilo.

Men's Health posterlerinden alıntıdır.

YesiLZeytin, SForever, diego7 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    Teşekkürler yararlı bilgiler var güzel paylaşım yalnız daha yalın sade bir anlatım kullanabilirdin kimi yerde yüzdelik terimler varken kimi yerde sadece rakamlar var :)

(70 = standart bir erkeğin bench press sehpasında kaldırdığini iddia ettiği kilogram.)

Standartın altındaymışım :D

3. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Kocaman işaretledim bak :D İddaa ettiği yani Salladığı denmek istenmiş :D Merak etme standart altı falan değilsin thums:

4. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    tam standarttayım ne yani sıkıyom mu ben :D

5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bende kaç kaldırıosun diyenlere 70 derim.
    triceps ilgimi çekti.

6. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    5 = Kollarınızı 1.5 cm kalınlaştırmak icın yaklasık 5 kg kas yapmak zorundasınız.
    oha be ne diyim yalanın batsın.gün geldi benim 1 ayda kolum 1.2 cm arttı kilom ise yarım kilo artmıştı aynı zamanda yağ olarak kilo vermiştim hatta en son. bu 5 kg kas nasıl alıncak???1 senede mi?

7. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Kolunuzu 2. De sıcak ölçmüş olabilirmisiniz? Yarım kg alıp 1.5 cm kalınlaşması olanaksız gibi birsey cünkü..bunun daha bacak-omuz-gogus-karın-sırtı var..

8. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    5 kg kasa 1,5 cm olayı tam kolpa. Zamanında Bende 2 ayda 1,5 cm kol ölçüsü almıştım kilom da aynıydı. Bu süreçte 5 kg yağ yakıp 5 kg kas almamışımdır herhalde :) Bunlar dışında hakkaten güzel ve yararlı bilgiler var.

9. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    kaynak mens health olduktan sonra hiç şaşırmıyorum bazı zırvalara

10. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Bazı zırvalara derken cadocx , o zaman burdaki yanlişları göster ve dogrusunu açıklada biz ögrenelim dogrusunu..alay manasında yazmıyorum.gercekten biliyorsan açıkla..

11. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Rakamlar ilginç gerçekten. darknessword rakamlarla çalışmayı seviyor.thums:

Benim en çok dikkatimi çeken "18 = Bel bölgenizden 4.5 kg kaybederseniz , dizlerinize uygulanan baskı 18 kg azalır." cümlesi.

Bel bölgesinin dizler üzerindeki etkisinin bu kadar fazla olduğunu bilmiyordum.

12. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    koldaki1,5 cmlik gelişme tek başına 5 kg yapmıyor.1.5 cm gelişirken vücuttaki diğer kaslarda da aynı oran geliştiğinde 5 kg alınmış olur.

Sayfayı Paylaş