Rahatsızlık sonrası kardiyo tecrübeleri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve miminor tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

1 aydır kardiyor programı olaraak 40 dk 7.4 km hızda koşuyorum. Soğuma ile beraber 45 dakika koşu bandı üstündeyim. Şuan rahatsızlandım ve 3 gündür antrenman yapamıyorum ve henüz 4-5 gün daha yapamayabilirim. Haftaya pazartesi yapma umudu taşıyorum ama. Sorum şu; Bu antrenmansız günlerin ardından tekrar koşu bandına çıkıp 40 dakika koşmak kalbi yorar mı, sakatlaık riski taşır mı? Tecrübeli arkaşların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse konuya ilgili görüşlerini yazmadı heralde bu konuda tecrübeli arkadaşlar az.

Rahatsızlığımın geçtiğini düşünerek 8 gün sonra spora geri döndüm. Kardiyo olarak 40 dakika koşuyordum rahatsızlanmadan önce. Bugün ağırlık antrenmanımdan önce yine 6 dakika koştum ve sonra ağırlık antrenmanımı bitirdim. Sıra kardiyoya geldiğinde 8 günlük ara vermenin korkusu vardı açıkcası ve çıktım koşu bandına. Bu sefer ''kaç dakika koşabilirim ya da dizim, bacağım çeker mi'' diye endişeler yaşıyordum. Çıktım 20 Dakika koştum.

Yorulma hissetmedim aslında fakat 8 gün ara verdikten sonra bir anda yüklenmemek için 40 dakika koşmak istemedim. Bu yüzden de yarın ki antrenmanımda 30 dakika koşmayı planlıyorum. Sonra ki gün yani perşembe off olduğundan bir sonraki antrenmanımda da beklenen süreye çıkmayı hedefledim.

Yani; Eğer kardiyo yapıyorsanız ve bir sebepten dolayı ara verme durumunda kaldıysanız nefes anlamında pek fazla sıkıntı yaşamıyorsunuz. Aksine Vücud dinlendiğinden daha diri ve arzulu olabiliyorsunuz. Fakat size tavsiyem verilen aranın ardından olası sakatlanmalara karşı maksimum sürenizin daha altında alıştırarak beklenen seviye çıkmanız.

4. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  5. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
  6. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38

ne tür bir rahatsızlıktı geçirdiğiniz kalple ilgili bir durummu ?
    vücudunuz 8 günde spora adapte olamayacağı gibi 8 gün içerisinde adaptasyonunu kaybetmez.. eklemleri iyice ısıttıktan sonra problem olacağını sanmıyorum

geçmiş olsun

7. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler. Hayır ağır bir grip geçirdim. Rahatsızlık bundan ibaretti.

Sayfayı Paylaş