rıza kayaalp

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Sergio_Aguero tarafından 18 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba arkadaşlar biliyorum gereksiz bi konu ama bu forumda ozan3535 diye arkadaşın biri beniml laf dalaşına giriyor yok adam 17 yaşında güreşciymiş yok 180 kilo yarım squat 150 kg deatlift yapıyormuş. bende tersledim o zaman rıza kayaalpin yerine seni gönderseydiler olimpiyatlara dedim adamın cevabı şu: Rıza Kayaalp bi kere squatta 430 kg basıyor!!? siz ne düşünüyorsunuz(hem bu konuyla hemde bu çocukla ilgili) bana soracak olursanız arkadaşın sorunları var bariz..

2. burakjudo

burakjudo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    o ne derse desin Rızanın dereceleri ortada ki normal antremanın da 360 kiloyu 3- 4 kere yapıyor yarım squatta

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İyide bu adamlar powerlifter değil ki isterse 1000 kg kaldırsın ne fark eder. En ağır kiloyu kaldırana vermiyorlar madalyayı. Çıkıp er meryanında dişe diş mücadele ediceksin. O meydanda güreşmekte her baba yiğidin harcı değildir. Muazzam kondisyon ve güç ister.

Ayrıca güreşte teknikte çok önemlidir, istersen rakibinin 2 katı güçlü ol güreşmeyi bilmezsen teknik kapasitesi yüksek bir güreşçi seni hallaç pamuğu gibi yerden yere vurur.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2012
    onbir, ineedpower, Prometheus676 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. burakjudo

burakjudo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bnde o yüzden dedim zaten kaç kilo kaldırdığına değilde derecelerine bakın bnde judocuyum sporda maksimal kuvvetin çok önemi var ama sadece o ağırlığı fazla kaldırmakla olmuyor maksimal kuvvetten çok kuvvette devamlılık ve patlayıcılık daha önemlidir

5. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Coleman 362 yapıyordu Rıza kayaalp'in ellerinden öperim öyle ise:) Gerçi Coleman oturuyor resmen çok nizami yapıyor ama nizami olmasa da 430 falan yalan yani sallamış öyle. 1 yerine yanlışlıkla 4'e basmıştır.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2012
    Danny Boy bunu beğendi.
  6. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    evet burakjoda 360 demiş ama ben o kadar olacağını zannetmiyorum. eğer öyle bir video varsa paylaşabilirmisiniz bizimle

7. ozan3535

ozan3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kendimi Videomuda Atcam Yakında Çennenin KapatmaK İÇİN ama ilk olarak bu 1

https://www.youtube.com/watch?v=ucSdUzKru-Y&feature=player_embedded

Ayrıca Güreşe Olan Övgüleriniz cok mutlu etti beni tessekür ederim arkadas ergen diye takılmıs gdiyo arkadasın asıl aklın yasta deil basta oldugunu hatırlatmayıda size bırakıyorum Saygılarımla..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:14 ----------

burakjudo arkasım dogru söledi 330 yazcagıma 430 yazdım yanlıslıkla af ola buda 2

https://www.facebook.com/photo.php?v=10150736072406310 türkün gücü rızaa

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili BFTR ;

Güreş tarzı sporlarda ilacın iyice arttığı dönemlerde oldukça doğal ve olağan kilolar bunlar yani öyle aman tanrımlık bir durum yok ortada ,

Bu arada squat demeyelim bence çünkü buna squat demek gerçekten 400kilo yapan sporculara hakaret olur ,

Ki squat yapmalı diye bir şart yok ortada gayet güzelde performans sergiliyor Rıza ...

ozan3535 sende olayı fazla abartma bence güreşçisin yahu sne senin ne işin var o kadar kaldıryorum yok bu kadar yapıyorumla sen memnunsan güreşteki performansından sorun yok ,

Kafanı takma böyle önemsiz çocukça şeylere ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

9. ozan3535

ozan3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili danny bu olay benim yardım istedegim bi konu acmıstım orda patlak verdi sadece ilaç sız dönemde su kadar kaldırıyordum ama kullanamaya basladıgım gün bu kilo uykusuzlk vardı performansım düstü ilaç da bi sorun olabilrmi yoksa ıykusuzluktanmı oldugunu söledim yardım lütfen dedim o ise sadece benim yazdıgım kg le ilgilendi ve ergen cocuk falan filan sacma sapan konustu benim amacım sadece yardım istemekti benden daha fazla bilgisi olan insandan amacım hava atmak deildi ama genede sölüyorum 180 le yapıp arkasın cenesini kapatıcam

10. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    180 düzgün squata bende inanmam açıkçası. Videon varsa koy bakalım:) Ama şehir efsanesine dönmesin he konu koy kesin merak ettim ben de.

11. ozan3535

ozan3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tam Deil Sevgili Kardesim Yarım Diye Yazdım Tam Yazmadım İddalastıgım zaman Koyucam Ama Gerçekten Bayram Geçsin salon acılsın Bak Koycam Söz Yarım Yarım Ama Allahın İzniyler Düzgün Olucak Görceksin. Ayrıca Danny Dedigi Gibi Tam squat yapanlara hakeret olur ben sadece amatör calısyorum onlarla kıyaslama yapmam yapamam herkez ederi kadar ben kendi çapımda iyyim kimseye camur attıgım yok ama iyi olanıda geçmek herzaman hedefim

12. brhmcr

brhmcr Guest

Ben de merak ettim 180 yarim squati, helal olsun gercekten yapiyorsan.

13. ozan3535

ozan3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bayramdan sonra salon acılıcak ve yapıcam görüceksin 100 kg deat ta atıcam söz verdim kendime ve bende video isteyenlere ;)

14. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    deadliftin squattan fazla olması lazım. 180 kilo squat yapan birisinin 200 kilodan fazla deadlift yapması gerekir.

15. ozan3535

ozan3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tel Tekrar Yapabilcegim maxsimum kilo deat ta 150 onunda atmayı düsünüyorum zaten ama 200 olmaz

16. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    rıza kayaalpin maksimallerini elit bir kuvvet sporcusunun maksimal kuvvet standartlarına göre hesapladım. vücut ağırlığı 120 kg olduğuna göre ve yukarıdaki videoda gördüğümüz üzere 160 kg power clean yaptığına göre 1 tekrar squat maksimali 250 kg, deadlift maksimali de 275 kg civarındadır.

Danny Boy bunu beğendi.
  17. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    ozan3535 arkadaş büyük bir merakla videonu bekliyorum ama göreceğiz hareketi tam oalrak yapıp yapmadığını. ha eğer sallama hareketle yapıyorum diyorsan senin videondan sonra bende 200 kg yarım squat yapıp videoyla çekeceğim :) ama önce seninkini görelim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20.08.12 00:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19.08.12 23:57 ----------

herşey iyi hoş da rıza kayaalpin videosuyla sana noluyor arkadaşım sanki kendin kaldırmış gibi bi artislik yapıyorsun yok çeneni kapatmak falan filan. 2 gündür boş boş yazıyorsun ama göreceğiz

18. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    200kg yi omuzunuza almanız bile büyük bir başarıdır arkadaşlar çok fazla takılmayın böyle şeylere

19. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=pM7uyP6cXgY&feature=related[/YOUTUBE]

biz susalım Coleman konuşsun :) yaklaşık 363 kilogram

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=GQBlVYSRbqs&feature=player_embedded[/YOUTUBE]

bu ikinci videoda belki sizi gaza getirir.

Son düzenleme: 20 Ağustos 2012

Sayfayı Paylaş