Push Down hareketi hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve elite35 tarafından 20 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Tricepste özellikle ilk akla gelen hareket genelde Push Down.
    Uzun süredir farklı varyasyonlarla (ip vs.) yapmaktayım artık verim alamıyorum hareketten.
    Bu hareketi bi dönem için tamamen programdan çıkarmayı düşünüyorum. Sizce bu hareket olmazsa olmaz mıdır ?

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    yok hayır bunun yerine closegrip bench press koyabilirsin hayut bench dips yapabilirsin

elite35 bunu beğendi.
  3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Close Grip Bench daha çok temel hareket değil mi ? Ben zaten Skull Crusher yapıyorum Close Grip Bench ile aynı programda olması sıkıntı yaratmasın ?

4. oculusmaker

oculusmaker Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Iple triceps overhead extension ekleyebilirsin.Trisepsin uzun kismina vuruyor.Push down'i cikardiktan sonra programima ekledim .2 aydir calisiyorum.kesinlikle etkili bir hareket oldugunu dusunuyorm.

elite35 bunu beğendi.
  5. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    komplex bir hareket fakat dedigin hareketle farkli kas baslarina vuruyor yani birbirinin yerini tutmaz

6. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Her hareket icin gecerli diyeceklerim , her hareketi istersen bir süreliğine programından çıkarabilirsin yerine mutlaka altarnarif bir hareket vardır uygularsın sonra geri dönersin bu seni geriye götürmez aksine yarar sağlar gerek fizyolojik gerekse psikolojik olarak. Push down ve versiyonları için de verimi arttırmak istiyorsan veya işe yaramaz hale geldiğini düşünüyorsan bu demekki son çalıştığın haftada takdığın ağırlık artık kasların için yıpratıcı düzeyde değil. Bir altına takıp yola devam unutma ne kadar stres yüklersen kasa kasta o kadar geri dönecektir.

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş