Pump ve Devasa Omuz Başları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 13 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak, standart antreman düzenime göre kaslarım optimal bir gelişme gösteriyor genel olarak bir sıkıntı yok çok şükür lakin ben Anton A 10527552_10203488815455003_6673159854875332292_n.jpg 10540374_10203488816175021_5033326152076224635_n.jpg ntipov tarzı vücuttan olabildiğince bağımsız ve pectorallerden olabildiğince ayrık duran, diğer kaslara nazaran daha irice omuz başları istiyorum fakat kendi kendine; istemim dışında büyüyen kollarım olduğu için bu gayeyi gerçekleştirmede sıkıntı yaşıyorum, atıyorum çok sağlam bi omuz günüm oluyor atıyorum toplam 15-16 setlik bir çalışmam oluyor ve bitiyor, yan pozdan kendime bakıyorum topu topu 2-3 set yaptığım dumbell press tricepslermi uçurmuş kısaca demek istediğim kollarımı mümkün mertebede sabit tutarak omuzlarımı büyütmek istiyorum, geçen gün 5 kg lik dumbellarla başlayan ve biten bi omuz çalışması yaptım(15 dklık) ve omuzlarımda şimdiye kadar olan en sağlam pump ı yaşadım ve 5lik dumbelllarla yaptığım press tricepslerimi yormadığı için istediğim taslak görüntüye de ulaştım( gerek acı gerek görüntü) fakat bilmiyorum pump herşeymidir yoksa sadece bir kan dolaşımı aldatmacasımıdır?( uzun vadede bu 5likler bana anabolik gelişme sağlarmı)?

2. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    5-8 tekrar araliginda kalip max kiloyu kaldirmayi hedefle, yag yakimi istedigin zamanlarda dusuk agirliklarla calisirsin.

Salonda calisan insanlarin cogu ne kadar guclu oldugunun farkinda degil. Eger beslenmen yeterli ise her hafta kisisel rekor gelistir.

3. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    omuz belirginliği kas yapısıyla çok alakalı.yani genetik diye tabir edilen şey önemli.ayrıca yağsız olmak da önemli.omuz için daha uzun süre kası gerilim altında tutmanın işe yarayacağı söylenir.yani evet pump omuz için önemlidir.ama bu tabi olabildiğince en yüksek ağırlıkta ama hareket süresince kontrolün elden bırakılmadığı bir ağırlık olmalı.

4. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    kaslarını pumpla buyutemessın kardesım sen dıyorsunki 5 kg ıle pump oldu demekkı omzun o kadar gucluymus zaten 10 kg yapınca hareketten calıyormussun öyle bak olaya omuz calısmak ıstıyorsan trapezlerınede yuklen sırtada yüklen iyi bir sırt antremanı omuza baya vurur yani daha iyi olur senin açından omuz için yana açma ve enseye press yap bıde kendıne cekıs varya trape ıcın adını nuttum shrung gıbı bıseydı :D onu yap bak 2 x10 yana açış 3x12 press 3x12 shrung gıbı kendıne cekme yap farkı gorceksın yedırerek yap bunları kılo olarak max 12 tekrarda kac basabılırsen onu yap ama fazla pump buyudugunu gostermez mesela 2 gun ust uste basarsın buyuk gozukur 3. gun soner hemen yapmayınca pump hemen kaybolur sen kası buyutmeye bak :D

5. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    5kgylapump olayını biraz açıklayım,20 setlik 4 press 16 açışlık bi antreman yaptım setler arası dnlenme süresi 10-15 sn y di haliyle laktik asit cart curt pump yaşadım, hafife alma lütfen 26lıklarla dumbell press yapıyorum ben salonda :)
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Temmuz 2014 ---
    genetik faktörlerin farkındayım ama bunun arkasına sığınmak istemiyorum, elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum, peki haftalık nasıl bi çizelge işleyim genel program babında?
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Temmuz 2014 ---
    5-8 omuz için iyi olurmu peki, şüphelerim var

6. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Dene hocam bende ise yarayan sende yaramaz belki

7. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    aynen bende cok agırlık az tekrar az agırlık cok tekrar hepsını denedım en sonunda benım vucut 3x10x12x14 e karsı ıyı bır tepkı verdı bunu kendın bulcan deneme yanılma arkadasım full acma yapıyodu hıc press yokdu devasa omuzları vardı bende onun ıgbı yamaya basladım benımkı kuculdu buyumesı gereken yere :D her ınsana gore degısıyo sen butun yorumları dıkkate al kendıne uygula en ıyısı hangısı ıse yanı sana en guzel hangısı gelıyosa buyutuyorsa onu dene

mehmet_oztan bunu beğendi.
  8. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    haftada 2 gün ayırabilirsin omuz için.1 gün normal press ile başla.dumbell olur barbell olur makina olur çok farklı değil.ama tabi serbest ağırlık daha iyi olur.o gün daha yüksek ağırlıklar ve press için daha çok set yap.lateral raise upright row falan pek yapma.diğer günde ise direk lateral raise ile başla ve olabildiğince ağır ama tabi ki form en iyi şekilde olacak şekilde 10-12 tekrar arası yap. hatta son setlerde hareketin pozitif kısmında diğer elle yardım et negatifte 3-4 sn süren tekrarlar yap.daha sonra da ağır upright row yap oda gittikçe ağırlaşsın.ayrıca son olarak da arnold press yap ama bundan ilk gün kadar ağır yapma.amaç artık son setlerde omuza iyice gerilim vermek olsun.12-15 tekrar civarı bi kaç set yap.set aralarını kısa tut.omuzu artık yanar dereceye getir ve bırak.
    ayrıca ön omuz arka omuz trapez nereye koyacağım dersen onu da o günkü yoğunluğuna göre aralara serpiştir ve onları da ihmal etme tabi.çünkü omuzda doluluk isteniyorsa ön ve yan özellikle iyi gelişmiş olmalı.

mehmet_oztan bunu beğendi.
  9. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Forumda Omuz icin acilan basliga bakmani oneririm

Sayfayı Paylaş