pullower hareketi ve hacim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve destan30 tarafından 17 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    hahadshadsf yale adamsın sen cok kaslısın egonu yesinler senin bebe çok merak ettim vücdunu benim imdrendiğim adamlarla antreman yapmak nasılmıs ya hayallerim onlar idolumsün yale
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mayıs 2014 ---
    bu jay cutlerin bi göğüs programından Bodybuilding.com - Living Large: Jay Cutler's 8-Week Mass-Building Trainer, Day One bu da arnold ın programlarından Bodybuilding.com - Arnold Schwarzenegger Blueprint Trainer Day 15 Bodybuilding.com - Arnold Schwarzenegger Blueprint Trainer Day 11 burda hareketle ilgili Bent-Arm Dumbbell Pullover Exercise Guide and Video bu da victor martinezin yazdıgı yazı direk göğüs kafesine etki ettigini söylüyo programın yazılı oldugu yerin bi üstündeki cümlerlerde bakarsan The True Victor ama bunlar demek değil ki pullover göğüs hareketi kimisi sırt için yapar kimisi göğüs sadece sırt hareketi olmadıgını ögrenmiş olursun ve öğrenmeden önce millete boş egolarla saldırmazsın umarım.senden başka insanların da bilgili olabileceği olasılıgını düşün sen en iyisi değilsin.hayalimi yaşıyomus bi de adsfsdg

Son düzenleme: 18 Mayıs 2014
    gurbuz1 bunu beğendi.
  2. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ogrenme adina konuyu takip ediyorum da bu kadar iddiali sozlerden sonra bir resim atsan da gorsek...:)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    kim iddialı konuşmaya başladı acaba ben mi yale mi

4. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    pullover hareketini yaparken ne kadar nizami yapsamda sırt kaslarımı hissederdim bize göğüs kasları içindir diye öğretilmişti araştırma gereği duydum dorian yates ronnie coleman gibi sporcularda sırt günü tercih ediyorlarmış ancak sırt kadar olmasada göğüs kaslarınıda uyarıyor

6. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. yale

yale Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    3
    bak bilal'e anlatır gibi anlatıcam başka da yazmıycam.

nautilus pullover makinesinde yapılan pullover hareketi ''izole'' bir lat hareketidir. IZOLE. biceps, pec, triceps hiçbir yerden kuvvet alamazsın sadece lat hareketidir. izole bir lat hareketidir optimum bir pullover hareketi. tamam senin verdiğin neck press örneğine ben de şuradan gireyim. dumbbell fly yapıyoruz. göğüs hareketi değil mi? ama front deltlere de bir yük bindiriyor. peki dumbbell fly'a front delt hareketi der misin, yoksa gidip bir de front raise falan yapar mısın? anlıyorsun di mi ne demek istediğimi? daha fazla açabileceğimi sanmıyorum çünkü. sana burada primary muscle olayını ben anlatmıycam biliyorsun zaten. dumbbell veya barbell pullover hareketinin primary muscleı latdır. gerisi yardımcı kaslardır. nautilus pullover ise tekrar söylüyorum bak IZOLEdir.
    pullover yaparak göğüs bölgende gelişim sağlaman imkansıza yakın. ha spora başlayalı 1 ay olmuştur zaten ne yapsan yarar o zamana bir şey demem. ama gerisi için pullover yaparak göğüste kas kütlesi elde etmeyi beklemek saçmalıktır. anlıyorsun değil mi demek istediğimi? o kadar açık yazdım zorlamayın beni artık.

''Lan gerizekali yale sen kimsin de boyle havalar da yorum yapiyosun goren sampiyon bilmemne sancak elin ezigi ordan burdan duyuyo laflar gelmis burda bize satiyo sirt hareketi olarak da yapiliyo gogus hareketi olarakta yapiliyo nasi yaptigina bagli gogus kafesinj genislettigine bizzat kendim de cevrem de sahit oldum arastirmalar da bunu soyluyo''
    bu arkadaşa cevap vermek için nerede yaşadığımı, kimlerden duyup öğrendiğimi ve elin eziği olmadığımı belirtmek için yazdım. yoksa kas kütlesi vs. bu işte hiç gösterge değildir. ama böyle konuşan adama onun dilinden cevap vereceksin.
    ayrıca tan1925 dostum ben sana kaynak getir demedim mi? hala ne çene yapıyorsun? bekliyorum hadi araştırmalar bunu söylüyo demişsin. ingilizce bildiğinden bile şüpheliyim ya zaten sen yine de bi araştır hadi bakalım abisi. hadi canım benim. bekliyorum bilimsel araştırma sonuçlarını buraya.

8. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    pullover a izole bir sırt hareketi değildir diyen yok zaten yada hacim alırsın diyende yok (gecenlerde bir konuda da hacim için biri cablecrossover önermişti bu konu ona benzemeye basladı) benim savundugum şey ile senin söylediğin şey kesinlik farkı ve sadece kesin olarak konusman hani cümleni kullanılabilir ancak değildir desen burda eyvallah deyip geçilecek ancak hitap şeklin çok yanlış ben kendi uslubumu kötü sanırıdım :D bir örnekle daha anlatmaya çalısıcam hammer curl bir biceps hareketi oalrak kullanılır ancak birincil olarak forearms dır üçüncül oalrak sölemenin bi anlamı yok pullover ilk verildiğinden itibaren bu şekildedir bu soruyu soran adamın zaten yeni basladığı belli adama gidipte bu sekilde konusursan oadam yazılan yada yeni baslıyan herkimse yazılan program yerine herzaman oldugu gibi altyapı olusturmadan kafasına göre antrenman yapıp sonra gelısemıorum dicek.

9. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Allahin mali linkleri attik ya daha ne istiyosan victor martinez yazmis direk gogus kafesini genisletiriyo direk sen burda hala laga luga yapiyosun okudum makaleler internetten degil link atamiyorum linkini atabildigim bu tur adamlarin yazdigi yazilar hala neyin lafini yapiyosun anlamiyorum attigim linklerde victor martinez de soyluyo primary muscle olarak gogusu de gosteriyo bunu da mi goremiyosun anlamadim adamin sinirini bozuyosun ya kapayalim bu konuyu da millet rahatsiz olmasin daha fazla sen nasi biliyosan oyle yap champ

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Ben goguse hacim kazandirir falan da demedim sadece gogus kafesiyle ilgili konustum cable crossover a da hacim yapar falan diye bisi de demedim insanlar ne anlamak istiyosa onu anliyo gercekten

11. yale

yale Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    3
    hahahah tan sen nasıl bir adamsın ya:D ben sana ne dedim? bana sporcuların öyle böyle dediklerini yollama demedim mi yukarıda. bilimsel makale yolla dedim bilimsel. senin bilimselden anladığın ifbb pro'ların söyledikleri mi? araştırmalar var bu konuda dediğin victor martinez'in söyledikleri yani? anlıyorum kardeşim. anlıyorum ben seni. devam, olacak.

redpack haklısın üslupta sıkıntı var biraz. ama artık ben böyle sallayan adamlar görünce alt göğüsü çizermiş de, göğüs kafesini genişletirmiş de adamlar bu kadar emin sallayınca ben de sinirleniyorum artık. neyse umarım faydalı olmuştur başlığı açan arkadaşa.
    sonuç olarak diyeceğim şu; pullover yaparken harcadığın enerjiyi daha başka pec hareketleri için harcarsan çok daha verimli olur. göğüs kasını geliştiremezsin pullover ile. elbet oradan yardım alırsın ama bu pectoralleri geliştirecek kadar load yapmaz oraya. onun yerine git press yap abi. yeni başlamışsın zaten. 10 çeşit harekete gerek yok. bi makinede press yap, bi pec deck yap yeter de artar bile.

12. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Hala okuyamiyo adam ya :D tamam yale pardon kralsin sen

13. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    ayrıca

en basında bu şekilde yazmıs olaydın :D en azından kaliteli bir tartışma oluor uslub düzgün iken ;)

14. yale

yale Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    3
    yok abi kafanın olayı başka anladım onu ya. bak bilimsel makale nedir bilir misin? iddia, bu iddiayı destekleyen ve çürüten tezler, çıkarılacak sonuç. makale budur.

http://web.mit.edu/bcs/nklab/media/pdfs/DowningJiangShumanKanwisherScience02.pdf mesela bu bir makaledir. sonuç çıkarır bilimsel verilere dayanarak. bazı insanların yaptığı antrenmanlar bilimsel dayanak DEGILDIR. lütfen anladığını söyle bak lütfen. valla daha açamıycam. daha da açarsam bilimsel makale nedir mevzuunu, zekana hakarete girecek :) ama ben sana yine yardım edeyim. uğraşma dostum. bulamayacaksın. zahmetten kurtarayım yani. araştırma falan dedim salladım de geç rahatla. ben bir daha yazmıycam çünkü. kolay gelsin hadi :)

redpack doğru diyosun ya haklısın, ne diyeyim :)

Son düzenleme: 18 Mayıs 2014
  15. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Benim linkleri okumamani gectim benim yazdigimi da okumuyosun okudugum makaleler internetten olmadigi icin link veremiyorum dedim agzimi bozmak istemiyorum uzatma daha faxla

16. Yıldız70

Yıldız70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Usul esastan önce gelir.Yale söylediğin şey doğru bile olsa ya çok cahilsiniz çok malsniz gbi laflar çok yanlis üslubunu düzelt.dünya snin etrafında dnmuyor

tan1925 bunu beğendi.
  17. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yale tamam dediklerin doğru ama uslübun çok kötü bu durum şunada neden olur forumdakilere hakaret ederek doğruyu yazarsan bu sefer karşındaki insanlar sinir olduklarından senin dediğinin tam tersini yapabilirler sporcu insan sabırlı olur ha forumda insanı sinirlendiren şeyler oluyor zaman zaman ama sakinliğini koru

18. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Yale öncelikle kim olursan ol kimseyle bu üslüpla konuşmazsın.Ayrıca mesajlarından gördüğüm kadarıyla
    Üyelerin %99 undan daha iyi bir vücudun var
    Bizim youtubedan izleyip vay anasını çektiğimiz adamlarla antrenman yapıyorsun
    Ve bir mesajında metroflex'ten,gold's gym'e kadar her yerde antrenman yaptığını yazmışsın

Ama tüm bunlara rağmen sitede tek bir tane fotoğrafın yok.

Balboa7, NEBUKADNEZAR ve maietnigri bunu beğendi.
  19. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Pullover hareketi yaptığımda ertesi gün cidden kaburgalarımda halk diliyle söylenen et kesmesi olayı oluyor.Uçlarına falan bastırdığımda acı gibi garip bir şey hissediyorum.Belim boşta yaptığımda oluyor bu.Belimi benche dayadığımda ise gerçekten sırt kaslarımın daha çok devreye girdiğini söyleyebilirim.Hacim olarak göğüse direk etki etmez ama göğüs kafesini genişlettiği için hacim almış gibi gözükebilir.Yanlışım varsa düzeltin :D

20. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    bilimsel gerçekliği olmayan herşeyi yok mu sayıyorsun dostum
    bu kadar pro yapıp göğüs diyor sen bilimsel bişey yok diyorsun adamlar bizzat test etmiş değil mi (burda bahsettiğim pullover arnoldun sırt dışarda olacak şekilde bench sehpasına yan yatıp yaptığıdır)
    bilimsel açıklama isteyip durma bence çünkü şu anda senin bile varlığını olduğunu kabul ettiğin ama bilimin açıklayamadığı bi sürü şey vardır

Sayfayı Paylaş