Pullover İğrenç

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cagatay tarafından 5 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    bende bir soru sorayım..pullover ın göğsü en iyi şekilde etkilemesi için dirsekleri hafif kırmak mı gerekiyor yoksa dik tutmak mı??

ayrıca en sevdiğim harekettir bench presste bile hissedemediğim bir yanmayı gerçekleştiriyor göğüsümde...

2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de, göğüs programımda'da pullover son sırada...

3. kemalcan

kemalcan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dirsekleri kırmadan alt indirip alt göğüs hizasina kadar kaldirman gerekiyor.Fakat ne kadar böle gerekiyorda desem ağirlik artinca ister istemez dirsekleri kırıyorsun o sebeble kırmamaya yahut çok az kırmaya çalış derim ben

4. gym-tonic

gym-tonic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse kusura bakmasın ama benim de okuldaki hocam Doç. Dr. Aysel Pehlivan. Kendisi kadın başıyla Turkiye'deki ilk bilimsel olarak Fitness çalışmalarını yapmıştır. Yine ilk kez ''triatlon'' sporunu turkiye ye gitren kişidir. Bir bayandan beklenmeyecek performans vallahi.. gerci aramızda kalsın artık cool takıldıgını soyluyorlar ama kadın muhteşem ders anlatıyor. Biyokimya bile biliyor yawwfff!:/
    bunları soyleme gereği nerden cıktı derseniz... ne bilim işte öylee...:p

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Keşke ilk mesajını bu kadar gereksiz ve alakasız bir konu için kullanmasaydın. İnşallah gelecekteki mesajların da bu ilk mesajın gibi olmaz.

6. novaJRdeli

novaJRdeli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu hareketi omzumdaki sakatlıktan dolayı yapmıyordum.bi dahaki programda tekrar hafif kiloyla deniyecem.Bu hareketein önemi bu başlıkta tekrar arttı gözümde :D

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    acikcasi ben de pek hazzetmiyorum bu hareketi, barfiks bile daha sempatik be :D

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sen bir gün benim salona gel ve sana ploweri yaptırayım bir daha vazgeçecekmisin görelim.

Eski sporcular özellikle plover hareketini antreman bittiğinde yaparmış bunu göğüsü gererek serratus antreorun altında kaburgada sıkışan denklemi açmak ve göğüsü rahatlatma adına yapılırmış bir nevide streching ilerleyen zamanda pres ve fly ile birlikte bu hareketin majör ve minör bölümünde iyi derecede uzatma ve genişleme sağladığı görülerek yardımcı hareketler sırasında önemli bir yer verilmiştir.

Özellikle adelenin çalışma mantığını beyinene ayırmadığınızda hiç bir şey anlamamanız doğaldır.

mücadele gelişmenin doğal halidir.

Body06, castorpollux ve saydam bunu beğendi.
  9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam tanisiyor muyuz (beni kastediyorsaniz) neden boyle cumleler kullandiginizi anlamadim, kirici olmus thums:

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    cannabis burda bozulacak birsey yok,sana konsantre olamazsan birsey anlayamiyacigini belirtmis flexor,bosuna kirilma tersine dikkate al.

FleXoR bunu beğendi.
  11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ben pullover yapmadigimi veya yapamadigimi yahut konsantre olamadigimi soylemedim ki, ogretin de demedim, sanirim yanlis anlasilmis ;)

NHFL bunu beğendi.
  12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    saydam gerekeni söylemiş

saydam bunu beğendi.
  13. BK

BK Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    4.5 aydan beri çalışıyorum. Başladığımdan beri:

• İlk önce Barbell Bench Press ve ardından Barbell Incline Bench Press yapıyorum.

Bunlara, ilk set 20kez kaldırabileceğim bir ağırlıkla -ısınma seti- ile başlıyorum.

ardından, 10-10-8-8-6 tekrar yapıyorum, genelde sona 2-3 kez kaldırabileceğim ekstra bir set koyuyorum. Yani yedişer set olmuş oluyor.

• Bu iki egzersizin ardından, Paralel Bar Dips yapıyorum beş set. Şu an set başına sekiz - dokuz tekrar uyguluyorum. Üst kollarım yere paralel olacak kadar -veya biraz daha fazla- eğilerek tatbik ediyorum bu egzersizi.

• Ardından son egzersiz olarak beş set Dumbell Fly yapıyorum. Bunu 12 tekrar çıkarabileceğim bir ağırlıkla yapmaya çalışıyorum.

• Pullover eklemek istedim lakin kanatlarımı da kısmen yorduğu için ertesi gün istediğim verimi alamadığımı gördüm. Şimdilik böyle kaldı.
    ---

Salı günleri göğüs çalışıyorum, çarşamba kanat,sırt, perşembeleri halı saha maçım var ve cuma da boş günüm.

Cumartesileri omuz-biceps pazarları da bacak çalışıyorum, Pazartesileri de diğer bir boş günüm.

Cumartesi günüm hem göğüs hem de sırt günümden en uzak gün olduğu için beşer set Paralel bar Dips ve Geniş Tutuşta Barfiks koydum ekstradan. Haftanın kısa bir özeti gibi.

Yorumlarınızı, önerilerinizi, katkılarınızı bekliyorum.

Saygılarımla.

14. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    pullower hareketi bu spora başladıktan yaklaşık 1,1.5 sene sonra girmeye başladım pek hoşuma gitmiyordu ve göğüsü çalıştırdığına inanmıyordum.. sonradan farkettim ki gögüste bi eksiklik var göğüsün yanları(koltuk altından başlayıp göğsün altına kadar uzanan kenar kısım) diğer bölgelere göre baya bi geride kalmış daha sonra bu hareketi yaparken arkakol ve kanat bölgemin göğüsten daha çok etkilendiğinden dolayı yanlış yaptığımı farkettim doğrusunu buldum fakat halen yinede diğer bölgelerime göre birz geride.. yani özetle pullower çok iyyii bir harettir göğüs kafesinizi genişletir vede göğsün yanlarındaki hatları belirginleştirir

15. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    şimdiyekadar antreman yaparken iki kez sakatlandım ikiside pullower yaparken.

ilkinde omuzumdan, ikincide belimden küçük sakatlıklar geçirdim. çok dikkatli yapılması gereken ve konsantrasyon isteyen bir hareket.

16. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    ben bunu dirseklerimi tamı tamına kırarak yapiodum. yeni farkettim ki dirsekleri kırmakla tricepslere vuruomuşum. ii de oldu ama göğüse vurmamışım bile hiç. göğüse vurmak için dirseklerde kırıklık neredeyse hiç olmamalıymış. yani aynı yukarıya (göğsün üstüne) çıkardığımız gibi olmalıymış. tabi dirsekleri az ya da hiç kırılmaması dumbellın kafanın altına doğru yeterine girememesi anlamına gelio...

ozpirik bunu beğendi.
  17. kurtulus_cbu

kurtulus_cbu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pullover favori hareketim!

Kollarını zorluyorsa iyi bir harekettir zaten. Zorlanıyorsan hafif kilolarla başlamanı tavsiye ederim. Ben öyle yaptım çünkü. 10 kg ile başladım, şimdi pulloverda 15 i geçtim. Üst göğüsün geliştiğini ve göğüs kafesinin genişlediğini fark edeceksin zamanla. Pes etmek yok!bench_O

18. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bunu söylediğin çok iyi oldu birde bu hareketin en son hareket olması gerektiği söylenmiş...

19. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    castorpollux aradaki farkı istersen buradan bakabilirsin. Hem vurduğu kas hem de ikincil çalışan kas/kas gruplarını çok güsel yazmış.(hareketelerin isimleri link yönlendirmelidir)

DBPullover.gif
    dumbbell pullover

DBLyingTricepsExtension.gif
    dumbbell lying triceps extension

Body06, ozpirik ve castorpollux bunu beğendi.
  20. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Pull over Ağrı

Arkadaşlar pull over yaparken hocam kafamı atabildiğim kadar geriye atmamı söyledi böylece daha iyi çalışırmış.Yanlız 10. tekrarı bitirdiğimde gözlerim kan çanağı gibi ,yüzüm kıpkırmızı kafam patlıycak gibi oluyor.Hocaya anlattım durumu kafana gitsin biraz dedi güldü duh Yani bedenimle kafam 90 derece olcak gibi kafamı geriye atıyorum anlatabilmişimdir umarım.Hareketi doğrumu yapıyorum.Bunlar normalmidir ?

Sayfayı Paylaş