Pudra Şekerinin karbonhidratı komplike midir ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve glorious1907 tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. glorious1907

glorious1907 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    İstanbul Kadıköy
    Antrenmandan 30 - 40 dakika önce üzüm suyu ile Optimum %100 whey çilek kullanıyorum . Tadı ne şekerli ne acı oluyor . Normalde optimum çilekli çok tatlı üzüm suyu da -bana göre tabi- acımsı dır . ben içerken zorlanırım pekde sevmem . ama üzüm suyunu ant. önce çok önerdiler. (sek %100 üzüm suyu bu arada içtiğim)

bende biraz daha şekerli olabilir diye düşündüm kendimce :D ve içine pudra şekeri kattım(klasik çilek+pudra :) ) tadı daha da hoş oldu. kabını yerine koyarken birde içeriğe baktım ki şok oldum :

100 grda(migros pudra şekeri)

Enerji 385 kcal
    Karbonhidrat 99,5
    Demir 0.1 mg
    Sodyum 1 mg
    Potasyum 3 mg
    Yağ 0 g

hem yağı yok hemde nerdeyse tamamı karbonhidrat . karışımın içindeki karbonhidrat değerini de böylece artırmış oldum diye sevinirken aklıma şu takıldı

ant. önce kompleks karbonhidrat alımının gerekli olduğunu biliyorum. acaba pudra şekerindeki karbonhidrat kompleks midir ? eğer kompleksse herkese tavsiye ederim çünkü yağsız :D hemde oldukça ucuz-ucuz derken tabi herkesin bütçesi farklıdır ama diğer karbo kaynaklarına göre bu oranda bi kaynak ucuzdur-, çok işimize yarayabilir esasında.

diğer bi sorum da bu hariçten ilave edilen karbonhidrat üzüm suyu + ON whey karışımının emilimini zorlaştırır mı?

cevaplayan herkese çok teşekkürler
    not:forumda arama yaptım ancak pudra şekeri ile ilgili -özellikle karbonhidratı hakkında- bi bilgi bulamadım varsa da özür dilerim

iyi çalışmalar weightlifter

Son düzenleme: 3 Aralık 2009
  2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    pudra sekeri basit karbonhidratdir. ictigin uzum suyuda oyle. aslindan antrenmandan once basit karbonhidrat alimini onermezler.forumda tartisildi yakin zamanda

3. glorious1907

glorious1907 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    İstanbul Kadıköy
    eyvallah zhu .

bende nasıl sevinmiştim komplekstir belki diye. antrenman öncesinde ve sırasında üzüm suyu içen bir çok kişi görmüştüm oysaki. o konuyu daha da araştırmam gerek sanırım :)

mısır nişastası kompleks midir bilgin var mı?ondada hatırı sayılır karbo var çünkü.

benim amacım daha çok toz halinde bulunan komp. karbo. kaynaklarına yönelmek pro. tozunun içine katabilmek için.

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    glorious1907 bunu beğendi.
  5. glorious1907

glorious1907 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    İstanbul Kadıköy
    bu başlığı incelemiştim . dediğim gibi forumda kirlilik yaratma amacında değilim :) sadece pudra şekerini merak etmiştim. 100 grde 99,5 i okuyunca direk baktım siteye ve internette genel olarak. ama bulamadım o yuzden sorduydum.

çok saolasın yinede..

6. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    iyi güzel de....adı üzerinde pudra ŞEKERİ. yani o karbonhidratın kaçı şeker acaba...ve gereğinden fazla alınan şeker=yağ olunca bana pek mantıklı gelmedi...ama yine de teşekkürler

7. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    antreman sırasında ve sonrasında içilebilir üzüm şekeri içindeki dextrozdan dolayı.Ama önce içilmesi faydadan çok zarar getirir :)

glorious1907 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş