Psikolojik olarak bugün çöküntü yaşadım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve shoot tarafından 24 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. shoot

shoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle boyum 1.71 (bodye başladığımdan beri 2cm uzadım, diyetisyen eşliğinde ölçülmüştür) kilom 50 yaşım 16

Başlayalı 1 ay 10 gün oldu ama kilo alamıyorum 1 kilo alabildim son günlerde beslenmeye dikkat etmemeye başladım hocaya sorduğumda ise 3 4 kilo alman gerekirdi dedi psikolojik olarak çöktüm ben o an ve bugün hiç çalışasım gelmedi hoca program vermemişti buradan birinin programını kullanıyordum hocaya gösterdim dene dedi fakat kilo alamadım tek vücut hatlarım çıktı göğüslerim de çok hafif var ama sert değil. Body e başladım diyince bu halinle mi diyip gülüyorlar artık utanıyorum söyleyemiyorum.

Ne yapmalıyım ben ne kadar yesem de kilo alamayan bir vücuda sahibim diyetisyen spor önermişti onda da sıkıntı yaşadım acaba hocanın vereceği programla birlikte biraz beslenmeme dikkat edersem almaya başlar mıyım ? Ayrıca tekrar sayım ne kadar olmalı.

günlük 2 yumurta ve 2 bardak sütü kesinlikle yiyip içiyorum bunun yanında harnup pekmezi içiyorum.

Son düzenleme: 24 Eylül 2013
    NdmSrdr bunu beğendi.
  2. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Bir ay on günde 3 4 kilo almanı bekleyen hocayla sohbeti selam sabahtan öteye götürme. Çalışmaya ve beslenmeye devam et.

3. shoot

shoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bana şöyle konuştu aynen konuşma bu

hocam ben başlayalı 1 ay 10 gün oldu dedim vücudumu gösterdim göğüs karın hatların belli olmaya başlamış dedi hocam ne kadar almam lazım aylık dedim 3 4 kilo normaldir dedi sonra kendi uyguladığın program da verim alamıyorsun demi dedi evet hocam olmuyor dedim yarın gel sana program yazıyım dedi

4. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Hocayla ilgili söyleyeceğimi söyledim.
    Forumu karıştır, nasıl beslenmen gerektigini ve nasıl idman yapman gerektigini öğren ve uygula.

5. shoot

shoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam teşekkür ederim.

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.491
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay 10 günde zaten 1 kilo alınması anormal bir durum değil yavaş yavaş forumu araştırıp iyi beslenip pozitif düşünüp iyi antreman yapıp iyi uyursan kilo alırsın hacimli kaslı bir vücudun olur er yada geç

7. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Diyetisyen kontrolünde besleniyorsan,salon çalışmalarını buna göre ayarla ki aldığın kaloriden fazlasını yakma. Proğramının setlerini ve tekrar sayılarını kontrol et fazla olanları azaltarak revize et. Beslenme ve spor arasındaki bağlantıyı anlamak adına forumda gezin kendinle alakalı bulduğun herseyi oku. Biraz daha bilgi sahibi olursan , kendine sağlayacağın yarar,salondaki hocanın sağlayacağı yarardan daha fazla olacaktır.
    Birde en küçük olumsuzluğu , psikolojik çöküntü derecesine çıkartma.

8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.574
    Ödül Puanları:
    123
  9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo alamıyorsan daha çok yiyeceksin, cevabın bu kadar baist aslında. Eskiden ben de çok zayıftım, iki lokma yiyince doyar, kenara çekilirdim. İstesen de bir şey yiyemeyecek hale geldiğinde kalori almanın en kolay yolu sıvı şeklinde almaktır. Süt 2 bardak içiyorsun ve kilo alamıyorsan 4 bardak içeceksin. Gene alamıyorsan 5 bardak içeceksin, kilo alımı başlayana kadar. İştahsızlığı iyi bilirim, belli bir eşiği atlattıktan sonra işin kolaylaşacaktır. Eskiden yediğimin ne kadar az olduğunu sonradan anladım.

Çok ye, çok iç yani. Psikolojik olarak çökecek bir durum yok, bu kadar kırılgan olmamaya çalış.

10. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Önemli olan ne kadar sürede ne kadar kilo aldığın değil, aldığın kilonun ne kadar kaliteli olduğu yani kas yüzdesi olarak ne kadar olduğudur. 1 ayda şu kadar almalısın şu kadar vermelisin diyenlere çok fazla kulak asma. Sonuçta her vücut ve her metabolizma bir olmak zorunda değil, senin yapından ya da beslenmenden kaynaklanan bir durumdur bu. Motivasyonunun bu kadar çabuk bozulmasına izin verme, işte burada başkalarının sözüne aşırı kulak asmak devreye girer. Senin alamadığın fazladan 1-2 kilo yüzünden motivasyonunu kaybetmek yerine aldığın 1-2 kiloyla motive olman gerekiyor. Çalışmalarına devam et, iyi beslen ve en önemlisi iyi dinlen, daha yaşın genç ve bu sporda uzun yılların olacak inşallah.. Ayrıca bir insanın hoca olması demek herşeyi en iyi bildiği anlamına da gelmez birbiriyle birçok konuda çelişen çok sayıda hoca var, iyisi mi işin bilimsel yönü başta olmak üzere kendi araştırmalarını yap emin ol daha iyi sonuçlar alacaksın..

11. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    2.5 sene önce 5 ay vg ile uğraştım. yaş 17 iken 52 ile 54 arasında değişen kilom incecik kollarım ve bacaklarım dar omuzlarım vardı. Tıpkı senin gibi kendi kendimi bunalıma sokup 2 yılımı heba ettim sonuç şuan 70 kiloyum çok çok ufak gelişme döneminin bitmesi ile hacim aldım. Şuan ince kol ve bacakların, dar bir omuzun üstüne eritmem ve inceltmem gereken göbeğim ve belim var. Kesinlikle pes etme pişman olursun. Demem o ki;

1. Spor ile uğraştığını kimseye söyleme enerjini ve motivasyonunu düşürürler. (Hani hiçbirşey yok, bumu spor yapıyom dediğin vb.)

2. Pes etme 20 yaşından sonra metabolizma istemesen de eskisi gibi hızlı çalışmıyor hele birde hareketsiz isen kilo alma problemi ortadan kalkıyor.(tecrubeyle sabit)

3. Sabır edersen en kötü ihtimal kilo alamasan bile 20 yaşından sonra 2 yıllık altyapın olur yaşıtlarına fark atabilirsin.

Bende tekrar başladım. Akıl vermiyorum yanlış anlama yaşadığım pişmanlığı anlatmak istedim. başarılar.

12. shoot

shoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ben 7 8 ay çalışıp bırakmak zorundayım çünkü ygs ve lys ye çalışmaya başlayacam benim lise 3 üm şuan 3. aydan sonra gıda takviyesine başlayacam kararımı verdim

13. shaq

Beğenileri:
    1.574
    Ödül Puanları:
    123
    Bence sınavları bahane ederek şimdiden bırakacağım diye karar verme. Güzel bir plan ile devam edebilirsin.

14. shoot

shoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dershane okul çalışmaları ve body i bir arada yürütebileceğimi sanmıyorum :(

15. shaq

Beğenileri:
    1.574
    Ödül Puanları:
    123
    Kafanı dağıtmak, motivasyon vs gibi şeylere ihtiyaç duyacaksın. Tekrar düşün derim.

16. shoot

shoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Birde ben ektomorfum ne yapmam gerekiyor aynı vücut tipine sahip arkadaşım 7 8 aylık bir sürede 7 8 kilo almayı başardı gıda takviyesiz fakat ben 3. aydan sonra karbonhidrat ve proteini bol toz kullanacam.

17. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    53
    bu 15 - 16 yaşın heveslenmesi ve sonra depresyona girmesi öldürecek beni.. :D

Sayfayı Paylaş