psikolojik çöküntü

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 8 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bir arkadaşımla sınav yarışı yaptım adam body yapmıyor spor olarak sadece futbol oynuyor daha öncede düzenli olarak şınav çekmemiş biri ben 9.5 aydır body yapıyorum 1kaç ay düzenli şınav çekmiştim ay önceye kadar yarış yaptık 43 tane çektim oda 44 tane çekti bu yenilgiden sonra 43 asla geçemedim psikolojik olarak 30 geldiğimde kollarım hiç ağrımamasına rağmen öyle kitlenip kalıuorum kendimi sanki kaldırmak istemiyorum çok istiyorum ama yapamıyorum bu sadece şınavda böyle 1 ayda bütün hareketlerimde ağırlık arttırdım ama bu sorunu çözemiyorum nasıl aşabilirim içinizde bu tip şeyler yaşayanlarınız var mı

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bende de buna benzer birşey var ağırlık çalışırken hep en fazla 10- 15 tekrarlı egzarsizlerle çalışıyoruz mesela ben karın kaslarını da uzun zamandır çalışmıyordum fazla tekrar yapılan egzersizlerde sıkılıyorum, gereksiz gibi hissediyorum yani boşuna yorulmak gibi odaklanamıyorum buna

Bence sen vücudunun sana verdiği maseja kulak ver birazda kiloyla alakalı belki biraz yağlarını eritsen sen 50-60 çekecen hem o arkadaşının işi daynıklılıkla ilgili senin işin ise acı kuvvetle ilgili

Sevgiler
    Saygılar
    Başarılar

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    yağ oranım az ama o arkadaşım 1.78 68 kilo ben 1.75 70 kiloyum ve body yapıyorum yağla alakası yok gibi

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bence bench press te vücut ağırlığında ve üstünde çalışabiliyorsan onu geçebilmen lazım
    Birde süreye karşı yarışın bakalım mesela 30 şınavı kaç saniyede çekeceksiniz büyük ihtimalle sen daha hızlı çekersindir direk patlayıcı çabuk kuvvetle ilgili olduğu için

başarılar.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Nasıl biz koşamazsak hızlı hızlıda şınav çekemeyiz kaslar şişer kitlenirsin gücün hayli vardır bırak yorulmayı ısınma bile sayılmamıştır fakat alışıla geldiğin dışında çalışan adele çok daha kanla beslenerek kitlenir başka bir tabirle Sen göğüsünü koşturmuşsun ;)

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hocam arkadaş çokta iri kaslara sahip değil ki zaten mesela bende çok iri sayılmam zira geçtiğimiz yaz kısa mesafe sürat koşusunda kendime inanamadım ölçmedim ama gerçekten müthişti :) Yani body ye başlamadan önce koşular yapılordum 6-8 km falan gün aşırı koşuyordum yokuşlu inişli sonra bıraktım body e başladım 1.5 senedir, hantallaştığımı düşünüyordum ama tam tersi sürat kazanmışım fakat uzun mesafe koşularında bacak kaslarım uyuşuyordu :)

7. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    çok iri değilim gerçekten ama hacim var aslında biraz sınav üzerinde çalışıp arkadaşla tekrar yarışmayı düşünüyorum bench presste dediğin gibi vücut ağırlığıyla yapamıyorum 9.5 aydır body yapıyorum 40la çalışıyorum şu anda

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Daha yolun çok başında sayılırsın hele bir vücut ağırlığı civarında 8 tekrar falan yardımsız nizamı bas, o zaman futbolcular falan sennen sidik yarıştıramaz 43 şınav da azımsanacak bişey değil yani :) İnşallah kollarında 43 santim olur

Başarılar

9. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    eyvallah kardeş inşallah olur bu spor benim hayatım zaten bu spora başlaya inanılmaz derecede sağlıklı oldum içkiyi bıraktım sigarayı bıraktım çok iyi koşuyorum şınavıda yaparım zaten

10. ahgonline

ahgonline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben VG den önce sürekli koraşdım, hafta sonları yüzmeye giderdim, her hafta futbol oynardım. O aralar 100 ü buluyordum. 4-5 aydır VG hariç hiçbi sporla uğraşmıyorum(haacim kazanmak için). 50 şınavı anca buluyorum. Zannımca bu VGnin dinamiğinden kaynaklanan bişey. TErcih meselesi bence. Daha hacimli görünmek saatlerce şınav çekmekden önce geliyor benim için o yüzden böyl devam edecem. Şınav işini kafana takma bence...

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hacimli görünmek dışında vg den beklediğin birşey yok mu?
    Yani büyük ihtimalle vardır ama herkesin 1 inci amacı değildir bu
    Fiziksel performansın artması seni hiç ilgilendirmiyor mu

Eleştirmek yada sataşmak amacıyla söylemiyorum yanlış anlama emi
    Birçok vg ci arkadaştan aynı ifadeyi çok duydum da
    Ben sadece görüntü için spor yapmayı idrak edemiyorum

12. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben bu spora ciddi anlamda plajda kız tavlayayım şekilli bir vücudum olsum diye başlamadım sağlıklı ve güçlü olmak adına başladım 10 ayda çok kazandım aslında şununda etkisi oldu bilek güreşinde çoğu arkadaşım beni yeniyordu bende onu güçlenip yenebilirim diye düşündüm ama ağırlık kaldırmayla bilek kuvveti farklı şeylermiş onu öğrendim şimdi onu yeniyim diye uğraşmıyorum zaten arkadaşımın bilekleri benden çok daha kalın ama bu sporda gelişmem ve gaza gelmem arkadaşlarım sayesinde oldu mesela koşu olayı olarak gene bir arkadaşım seni geçerim falan dedi ben uzun mesefeli dayanıklılık olarak çalışıyordum şimdi biraz hız olarak çalışıyorum örneğin

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ilk heyecan hızlı gelişmek ağır kaldırmak bu yanlışlar güzel yanlışlar hepimiz bu yanlışları yapmışızdır düz yol dururken Hemen hemen hepimiz bu taşlı yollardan geçmişizdir birde güzel olmayan yanlışlar varki bazılarımız taşlı yoldan değil direk kayalıklardan gidip bu yolu tamamlayamaz..

Spora nasıl göründüğün için değil nasıl hissettiğin için gitmelisin

14. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bu arada belirtmemişim galiba hız derken demek istediğim vg değil koşu sanırım yazmayı unuttum

15. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Kafandakı 43 barıyerını asmak ıcın cheatınglede olsa o sayıyı gecmelısın.

Hareketı sonlara dogru bozsanda sayıyı arttır, kısa surede nızamı olarak ta astıgını goreceksın.

16. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    yardımlarınız için teşekkürler

17. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    beyin gücü (bilinc alti)

muhtemelen sinav cekerken ilk sen basladın ve 43 yaptın sonra diger arkadasın yaptı o da 44 yaptı.. bu tür yarislarda kim sonra yaparsa o daha sansli oluyor genelde cunku beyin bilincaltinda o kişinin yaptıgı sayıyı 1-2 de olsa gecmeyi hedefliyor.. banada olmustu ama ben sanslıydım :) cok formsuz oldugum bir donemde bir arkadas beni gecebilecegini soylemişti ve 72 tane yapmıstı.. ben formda oldugum zamanlar rahat 100 tane yapabiliyordum.. cekmeye basladım inanırmısınız tam 73 de bende bittim hiç gucum kalmamıstı :)
    ayni olay arnold schwarzenegger ile franco colombu arasında da yasanmıs ;)

18. ahgonline

ahgonline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    FleXoR ve CENTAUR sanırım beni yanlış anladınız. Aslında ben tam doğru aktaramadım sanırım. BEnim kasteddiğim aslında vakitle alakalı. Üni. öğrencisiyim. Haftanın 5 günü ödevler,dersler,projeler... Birçok arkadaşda vardır bu sorun biliyorum. Spora ayırabildiğim vakit çok ksıtlı. Haftada 3-4 saat vakit ayırınca ister istemez çalışmamı tek yönlü yapıtorum. Tabiki görüntü için spor yapılmaz sonuna kadar katılırım buna. Bana düzenli spor yapmamı doktorum önermişti sağlık sorunlarımdan dolayı. Spora başladıktan sonra nerdeyse hiçbir problemim kalmadı. Senede bir göz muayenesi birde kan değerleri ölçtürmek hariç doktora gitmiorum desem yeridir. Yani sporu şekil olsun die yapmıyorum.
    Kendime hedefler belirledim. Belirli bir kiloya çıkmayak istiyorum. Bununda tek amacı motivasyonumu üst düzeyde tutmak. Hedefler olmayınca sadece spor da değil hiçbirşeyde ilerleme kaydedilmez.
    Tek yönlü çalışmak doğru değil farkındayım ama çokda fazla bir seçeneğim yok. Bu şekilde çalışınca da doğal olarak şınav sayısının azaldığını paylaştım burada. Yaptığım doğrudur, demiyorum doğaldır diyorum. İstemesemde bu şekilde çalışınca sonucu bu oldu demek istemiştim.
    Bu sporda tavsiye verecek bilgim yok. Sadece gözlemlerimi paylaşıyorum. Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın...

19. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aslında dediğin gibi öyle oldu ecet önce ben yaptım sonra arkadaşım

20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Estağfrullah biraz iğneleyici oldu galiba uslubum
    Ciddi manada biliçsiz insanlarla çokça karşılaşıyoruz(meclisten dışarı) ve uğraşmak zorunda da kalınca insanda biraz stress birikiyor buda benim adıma doğru değil

Saygılar

Sayfayı Paylaş