Prozac hakkında.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Cyrax tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    İyi günler sevgili arkadaşlar, prozac hakkında görüşleriniz nedir?, biraz araştırma yaptım ama pek istediğim bilgilere ulaşamadım, prozac kullanımının vücut geliştirmeye negatif yönleri varmı?, bir engeli ileri zamanlarda bir sorun teşkil etme durumu nedir, bu konuda bilgili kişilerden değerli yorumlarını bekliyorum.

Bu arada bilmiyenler için 'Prozac' antidepresan ilacıdır.

2. nikolov

nikolov Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    merhaba,
    vg ve spor fizyolojisi acisindan belki degerlendiremeyebilirim ancak sana prozac hakkinda, hem kullanmis hem de tip fakultesinde farmakolojisini gormus biri olarak belki bir iki sey soyleyebilirim.

oncelikle antidepresanlar genis bir aile. etki gosterme yollari, yan etkileri, endikasyonlari, kontrendikasyonlari vs. cok farklidir.

Prozac'in etken maddesi fluoksetin. selektif serotonin reuptake inhibitorudur. yani serotonin'in (mutluluk hormonu olarak bilinir:) etki suresini artirmak icin, hucre icine alimini engelleyerek yikimini azaltir.

bir kere sana sunu soyleyeyim, bu ilac yan etki bakimindan en guvenli ilactir. asiri dozda dahi zarar vermez. ben de kullandigim icin arastirmistim ve hocalarima da cokca danistim.
    yan etkileri bulanti istahsizlik cok yapiyor ilk birkac hafta, ama geciyor. buna bagli kilo veriyorsun, ben 7 kilo vermistim. uykusuzluk bir muddet yapabilir. bir de cinsel disfonksiyon yapar diye yazar her yerde; fakat evli degilsen yani her gun duzenli bir cinsel hayatin yoksa sorun olmuyor ve oyle kalici birsey degil gozun korkmasin:) yani bende hic bir sorun olmamisti cok sukur:))

spor fizyolojisi yonunden ya bir spor hekimine ya da farmakoloji hocasina sormani oneririm.

3. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim, evet tam olarak fluoksetindir, daha yeni başladım, her sabah aç karnına 1 kapsül (20mg) atıyorum, ileri zamanlarda 40mg ye çıkarmayı planlıyorum, şuana kadar yan etkisi olmadı, yorgun olduğumdan biraz fazla uyuyorum sadece, bakalım ileriki zamanlarda etkisi nasıl olacak.

4. rishnarchk

rishnarchk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Onur
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar konu hakkında epey bilgi sahibi olduğunuz bariz. Benim sormak istediğim de acaba bu sporu yaparken amino acid alımı vs. bi sorun teşkil eder mi? yani prozac kullanıyoruken? şmdiden tşk..

Sayfayı Paylaş