Proteinsiz V.G

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve özgürlük tarafından 19 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    özgürlük ;

anlaman için tekrarlıyorum bu forumun düzenine göre verilen saçma bilgilere sert tepkiler verilir bu forumun düzeni budur, burda bu kadar adamın bıkmadan usanmadan yazmasının sebebi aslında hala senin için, seni yanlış bilgilerinden kurtarabilmek için ama anlamıyorsun, öğrenmeye yanaşmıyorsun, kendi yanlış bilgilerinden şaşmıyorsun, bu tavrını değiştirmezsen emin ol genel anlamda sıkıntılar yaşarsın, sana doğru birşeyler göstermeye çalışıyoruz neden bu saçma sapan şeyleri hala daha savunuyorsun, eline ne geçiyor böyle yapınca?Ayrıca madem kendini benimle kıyaslıyorsun neden fotoğraf koymaya çekiniyorsun?Kendine güvenmiyormusun?

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Konunun basında anlattık ya arkadasım sen anlamamakta ısrar edıyorsun.
    Ben sana dogal olmadıgını kanıtla desem kanıtlayabılır mısın.

Ama ben sana uretım tesıslerını, uretım proseslerını arastırmanı soyluyorum arastırırsan senın yedıgın bıskuvılerden daha az bıle zararlı oldugunu anlarsın.

Acık acık yazdım sana ama sen hala tavuk dogal sut dogal dıyorsun.
    Hangı yemlerle beslenıyorlar haberın mı yok, o zaman ogren arastır.
    Nasıl pastorıze edılıp hangı enzımlerı yok edılıyor o sutlerın haberın yok mu, arastır.
    Dısarıda yedıgın yemeklerde en basıtınden donerde ıcıne neler koyuyorlar haberın mı yok, arastır.
    Vs vs...
    Bu boyle uzar gıder cunku gunumuzde hersey hormonlu hersey katkı maddelı hersey fabrıkalardan cıkıyor.

Daha sıgaradan alkolden aburcuburdan bahsetmıyorum bıle.
    Onların zararlarının yanında bu wheyın zararı trılyonda bır olsa gerek cunku altı ustu amıno asıt.

Ha su da aklıma geldı urun ıcerıgı bu kadar detaylı yazılan ve denetlenen, uzerınde bu kadar arastırma yapılan baska bır besın ogesı var mıdır acaba?

Bana sacma sapan bu konuyla alakası olmayan bu konunun uzmanı olmayan doktorların dayanaksız ve tamamen sahsı dusuncelerı yerıne bılımsel ve kanıtlanmıs tıp ve spor dunyasının dıkkatını cekmıs makaleler koysanıza whey zararlıdır veya dogal degıldır dıye?

Dogallıkta sunu ayırabılırız, fabrıkasyon oldugundan dogal degıldır dersın.
    Ama ısrarla soyluyorum o zaman marketten aldıgn tavuga da yulafa da dogal dı-ye-mez-sın.
    Bu boyledır. Onlarda fabrıkasyon ve kımbılır neler donuyor bıldıklerımızden baska.

Keske her besın ogesının tum uretım asaması ve tum ıcerıgı boyle seffaf olsa, whey gıbı.

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Tartışacağımız zaman lütfen kişisel saldırılardan kaçınalım. Bir konu hakkında düzgün bir şekilde tartışamıyorsanız en kolay yolu sanırım bazılarınıza kişisel saldırı yapmak akla geliyor ?

Lütfen forumun seviyesini düşürmeyin 'Kim ne derse desin, ben inanmıyorum' gibi mesajlarınızı ya kendinize saklayın yada inanmıyorsanız burada sorular sormayın.

UYARI:
    Böyle gereksiz mesajlarıda lütfen bir daha bu forumda görmeyelim.
    (Ceza aldınız)

Azi, rockybalboa7, Bodysoft ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Yine whey proteinleri karalama timi kurulmuş bakıyorum. Yine aynı üyeler. İsimlerini nedense buna benzer her konuda görüyorum. Bende bu konu hakkında bilgilerimi arz etmek isterdim lakin arkadaşlar fikri sabite uğramışlar. Ne söylesek beyhude...

5. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    umur35 whey proteinin hangi maddeden yapıldığını gayet iyi biliyorum yalnız anlamadığım şey şu sen ve senin düşünce yapındakiler neden bu kadar protein tozunu savunuyorsunuz başlığı açan kişi protein tozuna doğal der ya da demez seni neden bu kadar kızdırıyor doğal değil demesi kendi içini mi rahatlatiyorsun onun doğal olduğunu burada kanıtlayarak

özgürlük bunu beğendi.
  6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sanırım burda doğal tanımı net değil
    işlenmiş olan doğal değildir gibi geliyor akla
    ama zaten paketlenmiş gıdaların tamamının doğal olmadığı akla gelmiyor.
    protein ne kadar doğal değilse yediğiniz çukulata da doğal değildir, bisküvi de doğal değildir...

hatta kasaptan marketten alınan etler bile doğal olmayabilir....
    iş protein tozuna gelene kadar her gün tükettiğinzi pek çok şey sizin için doğal değildir.

kanımca doğal olmayan sıralaması yapılırsa protein tozu en gerilerde kalır.

bar_kodd bunu beğendi.
  7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben proteın tozunu degıl dogruları savunuyorum.
    Umarım cevabını almıssındır, zıra daha fazla acıklamakla ugrasmayacagım.

Sakın ıcme ölürsün.
    Ama gıt paket sut ıc, nasıl yemlerle beslendıgını bılmedıgın hernedense hemencecık olgunlasan o tavukları ye, sıze gore ters olan fabrıkadan cıkmıs peynırı yogurdu bıskuvıyı herbir seyi ye, pazardan hormonlu meyve sebze ye, yedıgın hersey katkı maddesı ıcersın vs vs sonrada bunlar dogal ama bana bırsey olmaz nasılsa ben whey kullanmıyorum o dogal degıl deyıp kendını rahatlat o zaman.

MrProsperous bunu beğendi.
  8. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0

ne biçim mantıktır bu..insanlar buraya doğru ve bilimsel bilgileri almaya geliyorlar,mahalle arasında çocukların ağızdan ağıza uydurdukları hurafeleri dinlemek için değil.ondan bilimsel olanı yazıyoruz buraya.bu kafayla vücut yaparsan haber ver.

speedtouch bunu beğendi.
  9. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    söylediğin şeyin bilimsel olduğunu iddaa ediyorsun o zaman kanıt da göstermen gerekir...

10. ipsofacto

ipsofacto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuyu daha önce tartışmıştık. bence sağlıksızdır. doğal beslenilmeli ve spor yapılmalı. açın biraz okuyun sizde göreceksiniz. ürünlerin arkalarında ne yazıyor.

özgürlük bunu beğendi.
  11. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Doğal konusuna bir yorumda ben yapacağım :) Ben Mühendisim, şimdiye kadar gıda ile ilgili girdiğim fabrikaları baz alarak yemek yiyecek olsam herhalde kendime inek ve tarla alır,sadece bunları tüketirdim.Örneğin: Marka vermeyeceğim, yağ fabrikalarını görseniz ağzınıza yağ koymazsanız. Krem peynir fabrikası göreniniz oldu mu? Krem peynirleri hangi tür peynirlerden yapıldığını bilen var mı acaba :D yada meyve suyu fabrikasına gelen meyveleri gören :) DOĞAL METVE SULARI :D az kurtlu,az çürük :D Doğal isteyen gitsin köyde yaşasın arkadaşlar, şehirde doğal olmaz :)

özgürlük bunu beğendi.
  12. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    protein tozuna doğal diyen arkadaşlara sormak istiyorum bu protein tozu hangi ağaçta yetişiyo onuda bir söyleyinde bizde inanalım doğal olduğuna :)))

13. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    peki doktorlar bu konuda ne diyor? ben bir diyetisyene bizzat sorduğumda bana kesinlikte protein tozu kullanma karaciğer büyümesine sebep oluyor diye cevap vermişti. birkaç doktordan da protein tozunun kullanılmaması gerektiğini duymuştum. açıkçası ben artık ne doktorların ne diyetisyenlerin ne de bu konu hakkında birşeyler söyleyenlerin sözüne inanmıyorum. burada çoğu kişi protein tozunun zararlarının önemsenmeyecek kadar olduğunu savunuyor ama hepimiz biliyoruz ki sağlık alanında hergün bir tez çürüyor, sürekli farklı bilim adamları tarafından yeni teoriler ortaya atılıyor. bu yüzden özellikle de sağlık alanında kesin konuşmak çok yersiz. bu dalda yapılan araştırmalar bile birbiriyle çelişen sonuçlara sahne oluyorsa artık bizim burada şu zararlı bu zararsız yada az zararlı gibi hükümler vermemiz çok yersiz. Sonuçta gerçeği net bir biçimde bilemediğimiz için artık bu tür besin takviyelerini kullanmak kişinin kendi inancına kalıyor. Zararlı olmadığına inanan kullanır, zararlı olduğuna inanan kullanmaz. Bu kadar basit.

özgürlük bunu beğendi.
  14. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Aynı örneği ben de vereyim.

Ben bankacıyım. Meslektaşlarımdan bir tanesi, bir kredi durumu için analiz yapmak üzere şu anda Türkiyenin en büyük üreticilerinden birinin tesislerin gezmişti ve aylarca sucuk-sosis-salam-peynir-yoğurt gibi şeyleri yiyememişti...

Mesleğim gereği pek çok tesis gezdim. Paket olarak satılan gıdaların hangi işlemlerden geçtiğini görseniz şu ahir dünyada hiç bir paket gıdayı yiyemezsiniz. Gezip gördüğüm ve iştahımın hala sabit kaldığı tek gıda üretim tesisi, çukulata üretim tesisidir.:D

*

bu arada ağaç karşılaştırması da süper olmuş. be hey güzel kardeşim sen bir bitkide yetişen her şeyin doğal olduğunu düşünüyorsan sana zaten söylenecek hiç bir söz yoktur.a32

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Soyluyorum sıkı dur.
    Sonrada algılamaya calıs bıraz hemen karsı cıkan mesajlar sıralama buraya.

PROTEIN TOZU, ADI USTUNDE PEYNIR ALTI SUYU TOZUDUR.

VE SIMDI DIKKAT, NEREDEYSE TUM BISKIVULERDE VB URUNLERDE ICERIGINI OKURSANIZ PEYNIR ALTI SUYU TOZU ICERDIGINI GORECEKSINIZ. SADECE BİR ÖRNEK TOPKEK...

VE AGACTAN TOPLANMAZ, TIPKI SUT GIBI PEYNIR GIBI HAYVANLARDAN TEMIN EDILIR.
    Agactan toplanmayan dogal degıldır seklınde yaklasımınız cıddıyetsızlıgınızı ve bılımsellıkten uzaklıgınızı yansıtmaktan oteye gıtmıyor bılgınıze.

INEKTEN SUT, SUTTEN PEYNIR, PEYNIRIN KALAN SUYUNDAN DA KURUTULARAK VE FILTRE EDILEREK PEYNIR ALTI SUYU TOZU YANI PROTEIN TOZU IMAL EDILIR.

Bunu anlayabılmek cok mu zor ey forum ahalısı, peynır nasıl sutten yapılıyorsa peynırın suyundan da kurutma ve fıltre ıslemlerı ıle proteın tozu hammaddesı yapılır. Istege gore bazı ozel teknıklerle daha rahat sındırılsın dıye bıraz daha parcalanır ıcıne aroma vıtamın ve/veya sındırım enzımlerı katılır pıyasaya surulur.

O zaman yemeyın kardesım peynırde?

Yazık yanı bana bunun cevabını veremeyen sızlere, peynır dogalsa peynırın suyunun fızıksel bırtakım ıslemlerden gecmıs halı nasıl dogal degıl zararlı soyle boyle dıye yaftalanır?

Not: Bız peynır altı suyundan bahsedıyoruz proteın tozu deyınce öcü gıbı gelıyor sıze ama durum bu, bunun adı peynır altı suyu tozu!
    Not: Aroma veya dıger eklenen bırsey hakkında ıstedıgınızı deyın benı ılgılendırmez haklılık payınız onlar ıcın elbettekı vardır, ama peynır altı suyu tozu ıcın yazdıklarımı okuyun sındırın bıraz, dıs fıkırlere kapalı bır ınsan nıye nette hatta forumlarda takılır onada anlam veremem ya hadı neyse.

Iyı sporlar.

16. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hehe, o tozun da ağaçta yetişmesi lazım, yoksa inanmak zor :D

17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    herşeyden önce arkadaşların , "aşırı proteine "takıntı konsundan kurtulunması gerekiyor...

neticede , kilo başına 5 gr proteini en zengin hayvani kaynaklardan alsanız da , "steroid, anabolizan" kullanmadığınız sürece "1-2 gr" oluşturacağınız hipertrofi bunu tamamen "bitkisel kaynaklardan" sağlayan birinin oluşturacağı hipertrofi den fazla olmaz ...)))

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bıtkısel ve hayvansal proteın kaynaklarının vucuttakı etkılerını ve amıno yapılarını bu baslıkta konusmayalım bence.
    Zıra su an arkadaslarla gırıs sevıyesı konuları ıslıyoruz henuz. ;)

Umarım yazdıklarınız hakkında da kımse yorum yapmaz, zıra daha whey'ın (peynır altı suyu tozunun) nasıl ve nereden ımal edıldıgını bılmeyen ve ınatla ogrenmemekte ısrar eden bır toplulukla o konular hıc mı hıc konusulmaz.

19. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ama, buranın bir "forum " olduğunu da unutmamak gerekir...neticede forumlar akademik manada tartışma yapılacak,bilgi edinilecek yerler değil...) bi anlamda "mahalle kahvesi" gibi çeşitli insan gruplarının muhabbet ettikleri, görüş, fikir ,bilgi vb konuşulan bir yer ...bu nedenle , her çeşit insan profiline biraz daha sabır duyulmalı ?!...tabi , ki saygı çerçevesinde...

20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

bu forum o bildiğiniz forumlardan değil işte...

Sayfayı Paylaş