proteinler...!!!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve djburakgs tarafından 23 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlar ve değerli hocalarım.öncelikle bn 70 kgım.bir besin programı bulmadan önce günde nasıl 140 protein alacağımı düşünüyordum.hatta alamam diyordum.ama birazcık araştrma yaptktan sonra yediğimiz herşeyde protein olduğunu öğrendim.

bnm aklıma takılan şu,
    örneğin dana etinde gr başına düşen protein 19.7 iken nohutta 20.05
    herkes protein için kırmızı veya beyaz et yemen lazım diyor.ama nohut,barbunya,kuru fasülye vs. yemen gerekio dediğini hiç duymadım.hatta baklagiller daha çok protein veriyor etlere göre. bnların başka sebeplerimi var?
    birde ayçiçek çekirdeği (24)ve kabak çekirdeğinde (30) protein olduğunu duydum ve çok şardım.bn zararlı olduğuunu düşünüodum. artık sürekli çekirdek yiyorm.sizce zararı varmıdır???
    son bir soru daha. pirinç pilavınımı tercih edersiniz yoksa makarnayımı?
    şahsen bn makarnayı.çünkü makarnada 12 protein veriyorum.pirinçte ise 06.7 protein. bilgilerim inşallah doğrudur.hocalarım değerlendirirse çok sevinirim...teşekkürler.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bize hayvansal gidalardan gelen protein lazim,forum da beslenme basliklarini oku lutfen ayrica forumda konusulmus konulari iceren basliklar acmadan,mevcut basliklardan devam edelim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş