Proteinin alımı konusunda bir tane sorum var lütfen YARDIMMMM

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kadir- tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Selamün Aleyküm üstadlar şimdi sorum şu 3 ay spor salonunda çalıştım okul açıldı bıraktım evde her türlü alet var ve nerdeyse hergün spor salonundaki verilen programı evde yapmaya devam ediyorum sorum şudur boyum 186 kilom 76 arkadaşlar ve vücudum belli olmaya başladı şekileniyorum ama bana 120 gra proteinalman lazım diyorlar ben 50 gram falan alıyorum buna rağmen gelişiyor kaslarım ama bu yanlışmı onu merak ediyorum 120 gram almak zor geliyor 50-60 gram bana yeter mi ? kas kaybı yaşarsın deselerde ben kaslanıyorum cardio yapıp yağda yakıyorum ve vücudum güzelleşiyor tek sıkıntım protein olayı nasıl olmalı ?? TEŞEKKÜR EDERİM :=)

2. sthammer

sthammer Guest

120 gram almaya çalış ve hergün antrenman yapma, dinlenme günleri de olsun..

3. JackGhosen

JackGhosen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Alman gereken protein miktarı şöyle hesaplanır;
    Kilo x 2 = Alınması Gereken Protein Miktarı (Gram)

Vücudunuz yeteri kadar proteini bulamazsa kas liflerinin tamirini tam olarak gerçekleştiremez.

Kısaca, eğer almanız gereken miktarın altına düşerseniz istenilen verimi alamazsınız.

4. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    160 tan aşağı düşme bence . en az kilonu ikiye çarpman lazım kas yapmak için.

5. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    fitness ise 1.5 kati.bende 1.75 boy 73 kiloyum 100 gramin ustunde almam gerekiyor

ancak 60-70 gram kadar alabiliyorum
    onun haricinde haftada 4 gun spor yapip antreman gunleri eas whey kullaniyorum.

bende 3-4 ay arasi bir suredir gidiyorum.

vucudu topladim.ama desenki kaslarin gelistimi?pek sayilmaz.

ancak olayim tam olarak su.hacim almak icin maximum agirlik minimum tekrar sayisi gerekiyormus.hocama sordum birdahaki programdan itibaren bunh yapicagimizi soyledi.

umarim bende cok saglam bi vucuda ve guce ulasabilirim.ama acigi dusundukce kafayi yiyecek gibi oluyorum.bazilari kullandigin toz bu acigi kapatacak kadar "etkili" diyor ama bilmiyorum.banada bisey derseniz sevinirim.

not: mezamorfdan assagi olmam imkansiz.

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş