Proteini nasıl kullanacağım bilmiyorum yardım edin

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve odadakiesir tarafından 26 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. odadakiesir

odadakiesir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben proteinimi internetten sipariş ettim bugün geldi elime birazdan antrenmana gideceğim ama nasıl kullanıcam bilmiyorum shaker a kaç kaşık atıcam ne kadar süt koyucaam antrenmandan önce mi sonramı içicem onu bilmiyorum lütfen yardım edin
    Protein adı :
    Ultimate Nutrition Muscle Juice Revolution 2600

2. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    antremandan önce suyla ve antremandan sonra ve sabahları

3. odadakiesir

odadakiesir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmandan kaç saat önce ve kaç kaşık atıcam shakerın içine , ne kadar su doldurucam ve antrenman olmadığı günler içecekmiyim?

4. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    antremandan 30 dakka önce süt kullanma geç karışır kana shakeri yarısından birazdaha doldur antreman olmadıgı günler iççen en önemlisi o tatil günlerindede gelişir kas yatarkende ama düzenli yemekte yemen lzm

5. Cydia

Cydia Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Benim önerim sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek tozu 250-300ml üzüm suyuna karıştırarak içmek, hem tüm gece proteine aç kalmış vücudu hızla protein verirsin ve meyve suyunun içindeki şeker ilede insülini yükseltip kortizonu biran önce düşürürsün.

Ve antrenman sonrası 1 ölçek toz ile ya su yada yine üzüm suyuyla karıştırıp içmenizdir.

Ben her ikisi içinde üzüm suyuyla karıştırıyorum proteini'mi birde tozunuz çikolata'lı ise tadı suyla yaptığınızdan daha güzel oluyor.

6. G O M J

G O M J Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Cikolatali whey toz ve uzum suyunu hic karistirmadim tadini betimleyebilir misin @Cydia hocam :)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

7. Cydia

Cydia Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Bana göre tadı suya göre çok daha iyi, nasıl tarif etsem bilmiyorum ben Optimum whey ile kullanıyorum On-Whey zaten pek tadı olmayan yavan bir toz. Üzüm suyuyla birlikte hafif pekmeze benzer yani daha yoğun bir tat oluyor ve kolay karışıyor.

Bazen eve geç kalıyorum her zaman antrenman'dan 30Dk sonra evde olamıyorum, yada antrenmanın yoğun geçtiği çıkışta çok yorgun olduğum vücudumun şeker! şeker! diye bağırdığı oluyor o zamanlar için Protein bar ile üzüm suyu-whey çok süper bir ikili oluyor.

Her zaman protein bar olmayabiliyor o zamanda Eti form'un çikolata kaplı bisküvisi ile idare ediyorum, yakında kendi Protein bar'ımı yapmayı deneyeceğim basit protein gofretlerine o kadar para vermeye ne kadar değer bilmiyorum.

ADANALI1980 bunu beğendi.
  8. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    tozu sadece üzüm suyuyla mı karıştırıyorsun (300-350ml) yoksa biraz üzüm suyu üstüne su mu ilave ediyorsun ? sadece üzüm suyu hem aşırı carbonh hem de aşırı tatlı olmuyor mu :)) ben 200ml üzüm suyunu 3 günde içiyordum.. hemen antreman sonrası 3te1 i şeklinde..

9. Cydia

Cydia Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Su falan ilave etmiyorum, 250-300ml dimes üzüm suyu kullanıyorum. Önceden'de 250-300ml kadar içerdim antrenman sonrası daha sonra tozu içine koyduğumda tadının güzel olduğunu fark edince ayrıca içmeye gerek duymadım. Dediğim gibi benim kullandığım tozun suyla cok yavan bir tadı var leblebi tozu içiyorsunuz gibi geliyor o yüzden ćok ağır bir tad olmuyor. Eğer granier kullanıyorsanız veya bsn syntha gibi tadi yoğun bir tozla kullanıyorsanız biraz ağır gelebilir.

Ben pekmeze alışık biriyim eğer içtiğiniz pekmez olsaydı 200-300ml'ı 3 günde içmeniz doğru olurdu ancak bunlar onun yanında su gibi kalıyor.

ADANALI1980 bunu beğendi.
  10. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Anladım.. evet dimes üzüm suyunu içiyordum ben de.. çok tatlı gelmişti.. protein tozu da gaspari myofusion çikolatalıydı. ikisini karıştırsak pekmez değil şeker sucuğu olurdu zaten :))) ben şuanda kullanmıyorum p.tozu ama alırsam çikolatalı alırım ya da meyveli.. Ben antreman öncesi 100ml civarı ya da daha az üzüm suyu ya da power up içip 5 dk sonra da p.tozunu suyla içiyordum.. konu dağılmasın ama p.tozu yerine lor peyniri+su+power robotta çırpıp içiyorum tadı güzel de oldu :) tavsiye ederim :) senin p.tozu neydi..öyle yavan filan?

11. Cydia

Cydia Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Optimum whey gold hocam, konusu mevcut biraz incelerseniz herkesin aynı şeyden bahsettiğini görürsünüz tabi buna karışıklık düşük seker,kalori,karb oranına sahip...

Lor peynir konusu ise hocam ben sevmiyorum öyle blender ile bir şeyleri cıvık cıvık edip bebek maması gibi yemeği :D yulafi bile süte koyar koymaz yerim 5dk sonra yumşamaya başlıyor çünkü. Onun yerine sabah kahvaltıda 100-150gr lor'u bir kaseye boşaltıyorum üzerine 3 yumurta beyazı 1 tam yumurta biraz acı sos götürüyorum. :D Bu bitince 1 kase yulafı yemeye başlıyorum. Daha sonrada 10 tane fındığımı yiyip kahvemi içip spora boost'u açıp gidiyorum. :D

Spor dönüşü bitkin düşüyorum hemen üzüm sulu protein shake'ime sarılıp içindeki şeker hafif yaka yaka 2-3 dikişte bitiyorum. Enerjim biraz olsun geri geliyor, beni eve götürecek kadarı :D daha sonrada mağara adamı gibi yemeğimi yiyip, biraz internette dolaşıp yatıyorum neden'dir bilmiyorum çok erken uykum geliyor 9-10 saat arası uyumama rağmen saat 22'de gözlerim kapanmaya başlıyor ama yine saat 2'den aşağı yatmıyorum.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2014
  12. ozgurkyy

ozgurkyy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar ben de haftada 4 gun yapiyorum bu isi yaklasik 1.5 senedir ugrasiyorum 14 yasindayim 185 boyum 83 kiloyum fitnessim evime biraz uzak ve bu yuzden spordan sonra 1 saat kadar protein alamiyorum bu sure 2saate kadar cikabiliyo qnt nin protein wafer bar'ini kullaniyorum bu yuzden ama arkasinda birden fazla kullanmayin yaziyomus spordan sonra iki tane yersem buyuk bir sorun olusur mu?

Sayfayı Paylaş