proteine para yetismemesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Giray1515 tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    oncelikle yazim hatalari icin kusura bakmayin.

konuyu buraya acmayi tercih ettim.

ben fitnessa baslayali 3 hafta oldu.hocamda gunluk en az 80 gr protein almam gerektigini soyledi.ton baligi,hazir kofte (dondurulmus) ve protein tozu..

kaba bi hesap yaptik aylik 200-250 tl gidiyor.benim yapmak istedigimse su:

gunde iki tane protein tozu+5 tane haslanmis yumurta+ kucuk tonbaligi.

merak ettigim sey ise su: hocam bana tam bi marka soylemedi ama icinde 75-80 porsiyon bulunan buyuk kirmizi 160 tl lik bi kutu gosterdi.

siz bana ne oneriyorsunuz?bu protein tozunda kac gr protein var?ve kucuk tonbaliginda.yani 80 i gecmeye calisicam 5 yumurtadan 25 gram cikiyormus.bi pt. porsiyonundada 25 ciksa 50+25 75 gram.

ve tonbaligindanda en az 10 gram cikmasi gerekir.

2 gunde bir gidiyorum.cuma-cumartesi ust uste.haftada 4 gun.

gunde iki tane protein tozu zararli olurmu?gitmedigim gunlerde dahil.ve bu sekilde isimi gorebilirmiyim?aslinda bir cok soru var bu yazida.simdiden tesekkrler

bu arada bi kutuda kac tane pt. oldugunu,bi tanesinden ne kadar protein ciktigini ve ton baligindaki (kucuk porsiyon) p. miktarini soylerseniz sevinirim.birde bu sagliklimi ve dogru bir hesaplamami?bu sekilde bile aylik 160 tl+ ton baligi gidecek...

2. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozunu almana gerek yok daha yeni başlamısn .
    kasapla falan anlas her gün 400 500 gr tavuk gögsü al -3 -4 öğünde tavukları tüket -yanında pilav-makarna vs
    sabah kahvaltıda yumurta ve yulaf ezmesi
    ara öğünlerde de kuruyemiş ,lor peyniri vs
    ton balığını da haftada 1-2 kez tüket
    hem daha ucuza gelir hem de alman gereken protein miktarını yakalamıs olursun

3. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Lor peyniride düşünebilirsin. Hocan sana protein tozu satmaya çalışıyor gibi geldi :) lor peyniri yumurta ton balığı tavuk bunlarla protein ihtiyacını daha rahat ve daha ucuz bir şekilde karşılayabilirsin.

4. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Hocanın tavirlarini iyi gözlemle sana satmaya çalışıyordur :) lor peyniri yulaf ezmesi , bim varsa pakette tavuk göğsü satılıyor bayada uygun 2 öğün yiyebilirsin ton balığıda güzel ve uygun o marketin

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    nasıl para yetişmiyor ki? 100 gr tavuk göğsünde 20 gr protein var. yarım kilosunda 100 gr protein. yarım kilosu da 5 lira. yumurta, peynir de yediğini göz önünde bulundurursak günlük 3-4 liralık tavuk işini görür. protein tozuna bile gerek yok.

Giray1515 ve emqo33 bunu beğendi.
  6. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    nasil yani anlamadim? ben 5 liralik tavuk gogsu ile gunde 100 gram protein alabilirmiyim yani?

o zaman gunde 100 gr. protein ayda 150 lira yani yine.ama yaninda gunde uc yumurta (2 sabah 1 oglen tost seklinde) (haslanmis yumurtayi tost yapiyorum sasirmayin) + 5 tl lik tavuk gogsu yeterlimi diyorsunuz?

2. sorumda bu saglikli olurmu?yani sanirim besinlerin cesitliligide onemliymis

3-) protein tozu 10 dk da kana karisiyormus.yani antremandan once ve sonra birer tane alindiginda acayip yarari oluyormus.

dogrumu?ne onerirsiniz kullanmiyimmi o zaman pt.

son olarak aklimi kurcaladiniz.hoca gozume dunyada karsilastigim en iyi insan olarak gozukmustu halbuki..acaba hepmi boyleler?yani her dedigine inanma mi diyorsunuz?beslenme disinda hayatin icine dair onerileriniz neler? :)

7. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    protein tozu ciddi anlamda kullanmadım. o yüzden onun hakkında bir şey söylemeyim. kullanan arkadaşlar daha sağlıkloı fikirler verebilir. ama tabi tavukla çok rahat bu sayıyı yakalarsın. tabi sadece örnek verdim. sadece tavukla beslenmen sağlıksız olur. günde 150 gr olarak 2 porsiyon yesen 60 gr zaten oradan geliyor. 10 liraya 1 kilo alsan 3 gün falan idare eder. 5 yumurta beyazı yesen ortalama 15 gr gibi protein oradan geliyor. 100 gr peynir yesen 15 gr da ordan 90 gr oldu bile. ki zaten forumda 10 yumurta beyazı yiyenler olduğnu göze alırsak sayı daha da artar :D protein tozu için de yine de erken olduğunu düşünüyorum. yani belki ilerde kullanman daha iyi olabilir. çünkü bormal besinlerden alamayacağın bir protein miktarı değil 80 gr.

Sayfayı Paylaş