protein yetersizliği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tAyMoChyNn tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kullandığım supplementler gaspari nutrition : myofusion , superpump250 , size on maximum performance. sabah kalkınca 1 ölçek myofusion , antremandan 30dk önce superpump250 , antremandan hemen sonra 1 ölçek size on , yatmandan önce 1 ölçek myofusion alıyorum. off günlerde sabah 1 ölçek myofusion , yatmadan önce 1 ölçek myofusion alıyorum. Bugün antrenörümle günlük protein alımımı hesapladık. Yaklaşık olarak 147gr yapıyor. Kilom 77. Ve hocam bana en az 200 gr alman gerek dedi. Size on ve superpump'ı boşver , onların yerine sabah 1 ölçek , antremandan 1 saat önce 1 ölçek , antremandan sonra 2 ölçek protein al dedi. Daha fazla gelişim sağlıcaksın bu şekilde dedi. Sizce bu şekilde kullansam faydası olurmu daha fazla gelişim için. teşekkürler.

2. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    çok net söylüyorum istersen benim önerimi dinlemeyebilirsin de sana kalmış

yaptıgın sistem zaten cok iyidi hocan da iyi bi sistem söylemiş o ayrı ancak burda dikkat edilmesi gereken ayrı bir nokta var vücudun o kadar proteini sentezleyebilirmi?

4 ölçek protein cok fazla degilmi?

superpump ve size on da kilit supplementlerdir yani tak die bitmesi ant isteksizligi dogurur ki size on da post olarak biraz psikolojik enerji verir şekeri ile

147 de cok iyi bir rakam bence harika hatta kilon ne olursa olsun.0.8-1.2 g kg basına protein denmekte bu forumda bence yeterlide hani anabolizan varsa kilonun 1.5 katı kadar olabilir

sen yaptıgını yapmaya devam et bence değiştirecegin tek şey ant sonrası size on aldıktan sonra yarım saat sonra 1 scoop myofusion al.

yatarken protein alma pas geç onu

başarılar dilerim...

tAyMoChyNn, spine ve Predatel bunu beğendi.
  3. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Ben 60 gram ya alıyorum ya almıyorum. Protein tozu falan da yok zaten. Benim durum vahimmiş.

4. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Cok guzel bir noktaya deginmissin.

min200 gram cok fazla bir miktar senin kilonda biri icin.

Musabiksan o baska tabi

tAyMoChyNn ve onbir bunu beğendi.
  5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    200 + gr neredeyse kg X 3 gr protein alımı demektir. Çok gereksiz abartılmış bir oran. Galiba protein tozunu hocandan alıyosun bu kadar bol bol kullandırdığına göre ...

tAyMoChyNn ve spine bunu beğendi.
  6. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize çok teşekkür ederim. Proteini hocamdan almıyorum izmirde bir dükkandan alıyorum. Yorumlarınız üzerine bu şekilde devam etmeye karar verdim. Ancak bugün ölçülerim alındı ve geçen 1 aya nazaran ölçülerimi yazıyorum.

14.04.12

Omuz : 120
    Kol : 34
    Bel : 88
    Göğüs: 98
    Kilo :76.8

18.05.12
    Omuz : 116
    Kol : 33.5
    Bel : 86
    Göğüs: 98
    Kilo : 75.1

Ölçülerim ya büyümemiş yada geriye düşmüş ancak aynanın karşısına geçtiğimde kendimdeki farkı bariz bir şekilde görebiliyorum. En azından sırtım ve kollarım parçalanmaya başlamış. 1 ay önce kollarım dümdüzdü. Beslenmemi soracak olursanız. Yağlı hiç birşey yemiyorum. Ya tavuk göğsü , light ton balığı , balık ya da karbonhidrat için lapa pilav veya yağsız makarna tüketiyorum. Acaba ekmek yemediğim içinmi hala kilo vermeye devam ediyorum bilmiyorum. Tamam kaslarım daha belirgin olmaya başladı ama benim amacım artık daha fazla küçülmek değil. Hacim istiyorum. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada toplam bodybuilding'de 7.ayıma girdim.

7. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Carbı arttır o zaman

8. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tek çözüm karbonhidrat arttırmaksa o kolay deli gibi meyvesuyu , pilav , makarna yiyeyim proteini herzaman karbonhidrattan çok daha fazla almaya özen gösterdim. Karbonhidrata yükleniyorum bakalım 1 ay sonra nasıl sonuç alıcam.

9. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Kaybettigin kilonun buyuk kismi sudur. Yada kreatin kullandiysan Oyuzden kuculme olmustur. Bulk da yapabilirsin kilo almak istiyorsan

10. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Saf olarak kreatin kullanmadım. Ancak superpump ve size on'un içinde belirli bir miktar kreatin bulunuyor. Ancak hala kullanıyorum. Sanırım sorun karbonhidratta günde en az 220 gr karbonhidrat almam lazım sanırım bugün baya bir araştırma yaptım forumdan. Ben proteine çok fazla önem vermekten karbonhidrata önem vermiyordum. Önümüz yaz göbek hiç istemiyorum ancak tüy siklette olmak istemiorum. Oyüzden yine bir 2-3 ay hacime yönelik beslenmek istiyorum. Bu yüzden normalde bir öğünde 1 tabak yerdim. Bu sefer 2-3 tabak yicem en azından kilo almış olurum.

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

bu arada boyumdan hiç bahsetmedim boyum 1.84 :)

11. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73

Meyve suyuna abanırsan tek olcak olan yağlı bir karın olur,kompleks karb almanı öneririm yulaf pilav makarna gibi

12. tAyMoChyNn

tAyMoChyNn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sabahları yaklaşık 100-150 gr yulaf ezmesi içine light süt ve 1 tatlı kaşığı bal karıştırıp yiyorum. Sanırım her öğün tavuk yanına bol miktarda lapa pilav veya yağsız makarna şart.

Sayfayı Paylaş