Protein yetersizliği??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Schwarzenegger99 tarafından 14 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Schwarzenegger99

Schwarzenegger99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamın aleyküm. 16 yaşındayım yaklaşık 1 sene evde, 3 aydır da spor salonuna gidiyorum. 2 sene önce de 3 ay gitmişliğim var ama fazla bir gelişme olmadığı için bıraktım. Tekrar başladım, ilk haftalar doğal olarak hamlama ağrıları vs. oldu, sonraki haftalar 2. aya doğru sıkıntı olmuyordu. Vücut alıştıktan sonra dedim basıyım ağırı frekans arttırıyım, normalden fazla ağrılar olmaya başladı proteini bol bol aldım günde 10 yumurta, 1lt süt, 250 gr yoğurt peynir vs. bol bol yedim sadece protein ağırlıklı diyet yapıyorum aynı zamanda, bayağı bir gelişme oldu hem kas yaptım hem de 98 kilodan 85 kiloya düştüm. Ciddi çalışıp sağlam kardiyo yapıyorum şu sıralar. Ama protein yetersiz kalıyor, antrenman sonrası proteini geç almak zorunda kalıyorum, kaslarım 2 gün boyunca ağrıyor her ne kadar proteinli beslenmeye çalışsam da, yetmiyor herhalde her antrenman sonrası sağlam çalışıp kardiyo yapıyorum her antrenman ağırlık ve tempo arttırdığım için ağrılar da artıyor. Uzun lafın kısası Whey protein almak istiyorum. Günde 1 ölçek antrenman sonrası alsam, bana zararı dokunur mu ? Yani çok ağır çalışıyorum, ilk başlarda gerek yoktu ama şimdi gerek varmıdır? Yoksa kas kaybı olur mu? Yaş 16 Boy 1.80 Kilo 85 Abilerimin Hocalarımın tavsiyesini beklerim.

Sayfayı Paylaş