protein ve supplement kullanımı (kadın)

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve arida tarafından 31 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. arida

arida Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle benzer konu var mı diye çok fazla bir araştırma yaptım fakat ulaşamadım Forumu 1 yıldır takip ediyordum ve spor ile alakam daha fazla arttığı için üye olmak istedim. Açık bir şekilde konuyu size özet geçmek istiyorum
    Sorum şu: Beslenme düzensizliğim ve spor yoğunluğum yüzünden kas kaybı yaşamak istemiyorum. Soya proteinini araştırdım ve fityat açısından whey proteininie göre daha uygun olduğu için bana daha cazip geldi. Protein tozu olarak önerileriniz nelerdir? Fiyat açısından uygun olması daha cazip kılacaktır benim için.
    Yağ oranı: %21
    Boy: 173
    Kilo: 60
    Haftada 4 gün 1 saat cardio yapıyorum (nabız 150-170 arası). Ardından kas grubu çalışmalarıma başlıyorum. Amacım yağ oranımı azaltıp kas oranımı arttırarak hatlara sahip olmak. L-carnitine ve nutrex lipo 6 black kullanıyorum antrenmanlardan 30 dk evvel. L-carnitine 2500mg-3000mg arası alıyorum (lipo6 içeriği dahil) 3 tablet olmak üzere lipo6 black alıyorum. Kas kaybı yaşamak istemiyorum porteinsel ağırlıklı beslenme ile bunun önüne geçebilirim biliyorum fakar her ne kadar kendimi zorlasamda 4-5 yumurta beyazını, lor peynirini vs yiyemiyorum. Karbonhidratlardan ve şekerden kendimi uzaklaştırdım. Soya proteini hakkında bir kaç araştırma yaptım whey proteine göre daha uygun fiyatları var.
    Beslenme alışkanlıklarım hakkında: Okul dönemi başladığı zaman kahvaltı yapma şansım hiç kalmıyor sabah 5:50 kalkış okula gidiş vs derken hiç bir şekilde zamanım yok kahvaltı için. Okulda da sadece karbonhidrat bulma şansım var. Öğlenleri de dışarıda olduğum için proteinsel ağırlıklı yağsız bir öğün bulmam zor. Akşamları ortalama 7-7.30 gibi evde oluyorum (o da spora gitmediysem) dolayısı ile çok dengesiz bir beslenme alışkanlığım oluyor. Vitamin desteği alıyorum bazı zamanlarda bu sorun yüzünden. Okul dönemlerinde haftada 2-3 ü geçmemek üzere omega3 kullanıyorum.

Sayfayı Paylaş