Protein ve sıkılaşma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alcilpolple tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. alcilpolple

alcilpolple Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar merhabalar. Bu konuyu nereye açmam gerektiği konusunda tereddüt ettim umarım doğru yere açmışımdır. Benim 6 aylık fitness geçmişim oldu. Daha sonra askere gittim ve döndüm. Şu anda tekrar başladım 5. Haftanın içerisindeyim. 120 kilodan 95 kiloya indim fakat vücudumda sarkmalar oluştu. Bu tamamen kendi hatam oldugunu dusunuyorum hiçbir zaman agırlık calısmayı sevemedim kardiyoya yüklendim. Fakat hiç agırlık calısmadım değil ama yeteri kadar üzerine düşmedim işte. Simdi 5. Haftadayım ve sıkı bir sekılde agırlık da calısıyorum artık. Etle aram iyi olmadıgı için whey protein kullanıyorum takviye olarak. Ve tabiki protein zengini dusuk karbonhidrat beslenmeye özen gösteriyorum yanında. Etkilerini görmek için daha çok erken biliyorum fakat agırlık ve dogal beslenmenın yanında bu protein tozlarının vucut sıkılastırmasına ekstradan katkısı olur mu sizce? Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

2. SansiBB

SansiBB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kas kütlen arttıkça o sarkmalar gider kanımca.

3. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Protein tozunun ayrıyetten bir etkisi olmaz direk olarak proteinin olur yani protein ağırlıklı beslen karboyu düzgün hesapla dogru antrenman yap ve kardiyoyu azalt

4. alcilpolple

alcilpolple Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tesekkur ederım cevaplarınız için. Protein tozunu kullanmaya başlayalıdan beri kas yorgunlugu hissetmiyorum sanki. Sanırım fayda ettiğine işaret. Umarım duzelir sarkmalar. Bundan boyle agırlık calısmaya da kardıyo kadar önem vereceğim. Çocugum oldugunda kucuk yastan ıtıbaren bir spor dalına verecegim onu. Spor hakıkaten yasam için standart olmalı hangı branş olursa olsun. Ben eksıklıgını cok hıssettım bari cocugum hissetmesin :)

SansiBB bunu beğendi.
  5. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Bence protein tozunu değil tüm kimyasallar için cok erken Kanımca.3 Yıldır fitness geçmişim var bir kere protein kullanmamısımdır.ona rağmen cok formda ve defineyim.Sebebi sadece iyi beslenmekten geçiyor.Tozları kendi bireysel öğrencilerimden tavsiye etmiyorum Protein tozu kullanmayanda Yapılıyor.

Sent from my iPad using Tapatalk

6. ahmetasia

ahmetasia Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    protein tozu kimyasal degil :)

7. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Protein tozu kimyasal degil :)

8. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Cevap Vermeyi Düşünmüyordum ama ikinci kere Alıntı yapılmış.Gencler Protein Tozu kimyasal değil evet böyle tertemiz tamamen doğal.Peynir Altı suyundan üretiliyor içinde katkı malzemesi yok Cart Curl Kendinizi böyle kandırmaya ve motive etmeye devam edin.

9. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    neden kandırmak olsun ki, gerçek bu... zorla kimyasal yapacaksınız protein tozunu. Evet tamamen doğal değil elbette, işlemden geçerek üretiliyor, ama zararlı olduğunu hiç sanmıyorum....

10. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Zorla değil "Kimyasal" Bir çok İşlemden geçiyor.Her neyse protein tozu olmadanda kas Yapılıyor.Benimde kendime göre aldığım tamamen doğal ürünler var.İnsanlra Empoze edilmiş töz alicam kas yapicam almadanda oluyor.

11. ahmetasia

ahmetasia Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Kasaptan aldigin et bile defalarca işlemlerden geciyor.O zaman kendi hayvanini kendin yetistirip kesiyorsundur sen ne de olsa kimyasal ??

12. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Bizim burada Kasapların kendi çiftlikleri vardır.Artı sende iki kere kurban keseriz o kesilen etide her zaman ben yerim .) Kasaptan aldığımız eti kasap kendisi kesiyor gözümün önünde parçalıyor .)

13. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozu olmadan da güzel gelişim sağlanır evet, asla şart değildir protein tozu kullanmak, katılıyorum o konuda size. Ama kullananlar da kötü bir şey yapıyor değil. Onu söylemek istiyorum. Keşke toz olmadan günlük protein ihtiyacımızı karşılayabilsek ama şahsen bunu başaramıyorum. Ne mutlu başarabilene...

14. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Evet Güzel beyan ettiniz.Bende başaramasam belkide alacağım fakat cok şükür başarıyorum tabiki arada bir aksaklıklar lanse oluyor.Kendime göre uyguladığım sistemler ile gelişiyorum cok sukur.Artı en iyi hoca kişinin kendisidir. 3 yıllık Fitness hayatımda 1-2 yıl hoca eşliğinde gittim takviyeniz yavas oldu ilerleme ilk bir yıl zaten bilinçsiz oluyor insan.Akabinde kendi programlarımı kendim yazmaya başladığımda ve bir programı yazarken sonraki programın Hesabını yaparak yazıyorum.Cok şükür Gelişiyoruz.

15. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşların tartışması konusunda tarafsızım ama bu konuya katılmıyorum etin sütün peynirin ne işlemlerden geçtiğini hepsi olmasada gördüm ben sadece şunu soruyorum protein tozunun yapımını ordan burdan duyduklarınızla veya firmanın anlatımıyla değil de bizzat yapımını gören var mı ? Ben görmedim görmediğimiz şeyede bizzat kesin konuşulmamalı bence he gören varsa anlatsın hepimiz aydınlanalım öğrenelim .

Sayfayı Paylaş