Protein ve Karbonhidrat desteği lazım!..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bytarik06 tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bytarik06

bytarik06 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaslar ben öyle bi ürün arıyorum ki protein ve karb. orantılı olsun. gainerlere bakarsak karb. aşırı derecede fazla ve protein yetersiz. protein tozlarında da aynı şekilde. ben vücudum fit olarak gelişsin istyorum bu yuzden dengeli bi ürün istyorum. önerileriniz varmı ? ürün olarak ya da alternatif tavsiye olarak:arrow:

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İstediğin gibi ürünler piyasada mevcut fakat biraz maliyetlidir. Ultimate İso mass Xtreme Gainer veya Hardline Zone olabilir. Bunlar ortalama %50 protein %50 Karbonhidrat içerirler. Fakat benim tercihim Gaini ayrı proteini ayrı alıp kendi istediğin gibi harmanlaman daha iyi olur.

Pappy bunu beğendi.
  3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    complex gainer lar sadece idman öncesi kullanılırsa daha iyi olur. çünkü idman sonrası protein alıyım derken beraberinde fazlaca karbonhidrat almış olursun. buda vucut yağlanmasını arttırır. proteini ayrı, karbonhidratı ayrı alman senin için daha iyi olur. illa alıcaksan idmandan önce kullan. idmandan sonra whey protein alman en iyi seçim olur.

4. bytarik06

bytarik06 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    galiba haklısınız arkadaslar ben gecen ay ultimate whey gainer kullandım onda da 160 gr da ortalama 55 gr protein 100 gr da karb. vardı. gayet memnundum ama kampanyadan çıktığı için fiyat biraz tuzlu geldi. bu arada kilom fazla değil zayıf biriyim ancak fit olarak gelişmek istiyorum daha çok. boy 177 kilo 60

5. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Body Building'de "fit olarak gelişmek" diye bir kavram yoktur. Ağırlıklarla belirli bir disiplinde çalıştığınız sürece aynı hacimde kalıp kilo alma olayı olmayacağı için vücudun eşit oranda hacim kazanması mümkün değildir.

Gelişmek istiyorsanız kilo almanız kaçınılmazdır. Aldığınız kiloyu kas'a çevirecek olan ise sizsiniz. Fit olarak gelişmek mantıken de mümkün değildir, o zaman her şey daha kolay olurdu ve piyasa da bu kadar ürün satılmazdı!

Body building'de kilo alımı her zaman yapmış olduğunuz kas kütlesinden önde gitmeli, ne zamana kadar, gözünüze kestirdiğiniz (beğendiğiniz) hacimi yakalayana kadar. İşte o zaman geldiğinde var olan fazla kiloyu da kas'a çevirip BB'nin hakkını vermiş olursunuz.

Kolay gelsin...

6. bytarik06

bytarik06 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    doğru diyosunuz da fit olarak gelişmeden kastettiğimi anlatamadım galiba. ben hacmi yakalayıp onu kasa cevirmeye ugrasmak istemiyorum. çünkü biliyorum ki depolanan yağın kasa dönüşmesi diye bir şey yoktur. ya kas olarak vücut büyür ya da yağlanarak.

7. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Hemen kızmayın, ben yukarıda ki sözünüze istinaden bu bilgileri verdim ancak son mesajınızı da göz önüne alırsak gerçekten ne istediğinizi tam olarak anlayamadım!

Herhalde varolan vücut kütlenizi en kısa yoldan kas'a çevirmek amacınız, doğru mu anlıyorum?

8. bytarik06

bytarik06 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    :D hayır arkadaslar zaten yağ oranım çok düşük ben hiçbirşeyi kas a cevirmek istemiyorum. kilo almak ama bu kiloyu kas olarak almak yani yağlanmadan kilo almak istiyorum. kaç mesajdır bunu anlatmaya calısıyorum yaw 1 kelime ettik millet ona takıyoa32

9. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73

Tam amacınızı öğrenerek, sizi yönlendirip yardımcı olabileceğimi düşünmüştüm ancak yukarıda ki yazınız benim size yardımcı olamayacağımı kanıtlıyor...

Başarılar dilerim...

10. bytarik06

bytarik06 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    peki. baska arkadaşlardan öneri bekiyorum. yeterince anlatabildiğimi sanıyorum derdimi

11. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Whey proteini meyve suyuyla karıştırıp iç. Al sana carbonhidrat

Sayfayı Paylaş