Protein Tozunun Karaciğeri Oranlarını Arttırması Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mtbowded2 tarafından 11 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar bugün doktora gidip karaciğer,böbrek,kalp testlerimi yaptırdım. Kalp ve böbrekte bir sorun yok. Ama karaciğer alt ve ast oranları artmış.Daha güzel açıklamak gerekirse

Alt:
    önceki değer(11.10.2014): 17
    şimdiki değer(11.12.2014): 25

Ast:
    önceki değer(11.10.2014): 19
    şimdiki değer(11.12.2014): 31

Oranlar yükselmiş fakat Normal değerler 5-40 arası.Siz ne düşünüyorsunuz?

2. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    yani protein tozunuza bağlı durum değişir bence sonuçta karbonhidratın fazlası yağ olarak depolanır protein fazlasıda idrar ile atılır diye biliyorum. öyle protein tozları varki 0 yağ 0 a yakın karbonhidra ( dymatiz iso 100 ) salonda var bizim bende canım isteyince idmandan sonra 1 kaşık alırım. karaciğer yağlanması birazda kilo ile alakalı sonuç olarak tüm vücut yağlıysa karaciğerin yağsız olması mümkün değildir. ben protein tozundan olduğunu sanmam ama daha bilgilii arkadaşlarda yorum yaparsa ve yorumum yanlış ise öğrenirirz doğrsunu.

3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Protein tozu karacigerde yaglanma ve zorlanmaya dayali olarak sivilce yaptigini duymustum. Karaciger icin koca kari kurleri var nette :) saracoglu adindaki doktor limon ve maydonoz kuru yapilmasini tavsiye ediyor. Bilgisi olan varsa paylassin lutfen.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Ben Protein tozunun vücuda herhangi bir zarar verdiğini düşünmüyorum içeriğinde ki kimyasallar belki verebilir ayni zamanda Protein tozunun besin değeri olduğuna da inanmıyorum yani 30 gr lik serviste bulunan 24 gr proteini vücudun kullandığına inanmıyorum bence vücuda girdiği gibi geri çıkıyor :D

5. Alihsan

Alihsan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Usta zarari var demiyorum ama 2 ay boyunca 1 olcek kullandim antremandan sonra sabahlarida 4 yumurta yedim karaciger enzimlerim suan sinirin cok ustunde

6. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Yağdan da olabilir aslında kiloda aldım çünkü

Sayfayı Paylaş