Protein tozunu sporcu içeceğiyle kullanmak?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve celalcaner tarafından 14 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    meraba arkadaşlar
    Protein tozunu suyla alamıyorum tadı kötü oluyor. sütle çok güzel ancak wheyleri sütle almak yanlış biliyorsunuz.

Gatorade powerade tarzı sporcu içecekleriyle spordan sonra alsam nasıl olur?

ayrıca antreman sonrası basit şeker ihtiyacımı da karşılamak istiyorum. hem protein hem basit şekeri aynı anda nasıl hallederim?

3-5 tane kuru üzüm yeter mi?

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    -peyniraltı suyu protein tozlarını ürünlerini ,sütle de alabilirisniz...özellikle yağsız süt ,ve bunu su ile seyreltebilirsiniz ...ancak, miktar önemli, zira "diare " oluşturabilir!..

-bu karışıma 2 -3 tatlı kaşığı bal da koyarsanız ,sorun büyük ölçüde hallolur...)

3. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    aslında muzlu ballı optimum double rich cho benim favori içeceğim ancak bal ağır gelir diye son zamanlarda kullanmıyordum

yağsız süt kullanıyorum sadece. suyla inceltmemi mi önerirsiniz?
    diare pek problem değil zaten şu sıralar kabızlık çekiyrmkafa_

sütle kullanmamamın sebebi proteinin geç sindirilmesine sebep olması. sonuçta protein tozunda whey isolate da amaç çok hızlı protein takviyesi sağlamak

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    alakası sadece şu yönde olabilir...sütün emilimi tabi ki "p.altı tozlarına "göre daha yavaş...sütü ,p.a.tozuna karıştırıssanız ,emilim bi miktar geçikebilir ..ancak, seyrelttiğiniz taktirde etki azalır...

ama, "bal, muz ,su , peynir altı suyu proteini" çok daha uygun...ağır falan da olmaz...

ağır antrenmandan sonra toparlanma süreci için esas olan "proteinden "ziyade "karbonhidrat" dır...çok daha önemlidir...

5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    forumda genel olarak whey isolateler sütle önerilmiyor. o yüzden antreman sonrası öyle içmemeye çalışıyorum.

hele 2-3 kaşık bal çok olur diye düşünüyorum. zaten balın sindirimi kolay değil.

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bal sindirimi en kolay besinlerden birsiidr...bi alerjiniz falan olmasın?...)

7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kana karışma hızı açısından düşünmüştüm ben. viskoz olduğu için kana geç karışır falan diye tahmin ediyordum. yanlış mıyım?

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bal fruktoz,sakaroz yani tüm şeker türevlerini içeren bi besin...fructose kolayca karışır....yani, bal çabuk sindirilir,özümlenir...)

Sayfayı Paylaş