protein tozunu spor sırasında almak

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve soner_x tarafından 28 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. soner_x

soner_x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar forumda araştırdım fakat bulamadım yaklaşık 2 senedir bu sporla uğraşıyorum çok protein tozu kullanmadım bi kutu on whey kullandım sorum şu olacak spor sırasında 1.5 litre su içiyorum mademki proteini en kısa sürekde kaslara ulaştırmak gerekli ben bu 1.5 litre suya 1 ölçek protein atsam çalışırkende arada yudum yudum içsem sizce doğru olurmu yoksa yanlış bi uygulalmamı olur 1,5 litre suda çok seyreleceği için miğdemide yormaz diye düşündüm

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:57 ----------

açıkcası bu ayrıca spor sonrasındaki kardio içinde istiyorum çünkü yaklaşık 40 dakika kadar koşmak zaman kaybı ama spor sırasında porteinimi aldığım için gönül rahatlığıyla koşabilirim gibime geliyor hem kan akışıda hızlanacağı için yaptığım koşu proteinin vucuda yayılması için daha anlamlı halede gelicek gibi

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Yanlış bir uygulama olur. Spordan 1.5-2 saat önce protein ağırlıklı öğününü yiyebilirsin. Çalışman bittikten sonra da şeker ilavesiz %100 meyve suyu ile(üzüm, elma vs) protein tozunu alırsan en ideali olur.

3. soner_x

soner_x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekürker ama sen normal kullanımndan bahsediyorsun benim dediğim şekil neden yanlış olur sebebini söylersek sevinirim hemde bilgilenmiş olurum

4. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
  5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    saçma olur

6. Felhan

Felhan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    spordan önce protein tozu ne zaman alınması gerekiyo 30 dk mı 45 dk mı ?

7. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış uygulama olur. sadece 1 kez deneyerek kendinde görebilirsin bunu...

koşarken ağzına gelir. su içtiğin zaman sindirim sistemin çalışmaya başlamaz böyle miğdenin sindirmesi gereken bişey yediğin zaman çalışır. kısaca bluediver e aynen katılıyorum :)

@Felhan

kendi sindirme hızına göre alırsan daha iyi olur. bence 1 saat çünkü miğdede suyla bile içsen en çabuk 30 dakkada sindiriliyor. emilim anca başlıyor bağırsaklarda

8. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Illa bırsey alcam dıyorsan, serbest formdakı yanı hızlı sındırılen amınolara yonel..

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    önce 30 dk.
    1 saat fazla

Sayfayı Paylaş