Protein Tozunu neyle karıştırıp içiyosunuz ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve SerkanUzn tarafından 17 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SerkanUzn

SerkanUzn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Optimum whey protein tozu alıcam. Biryerde okuyorum ki adam suyla karıştırın daha iyi diyo. Biryerde karışık meyve suyu. Bir yerde yarım yağlı sütle karıştırın deniliyo. hangisi daha yararlı olur sizce ?

-Yağ problemim yok. Daha dogrusu 1.70 boy 55 kiloyum öyle diyim.

Birde çikolatalısının tadı nasıl acaba ? Çilek muzlu olanı bulamadım (çilek muz öneren çok)

Son olarak Optimum dan başka bir marka öneriniz var mı ? Karbonhidrat değeride fazla olsa iyi olabilir. Çünkü zayıf biriyim cidden :(

İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler. İyi forumlar :)

Son düzenleme: 17 Kasım 2010
  2. kalim

kalim Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    whey antremandan önce ve sonra kullanılacaksa kana çabuk karışması adına su ile tüketilmesi tavsiye edilir. eğer akşam yatarken kullanacaksan sütle karıştırabilirsin..

3. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    kalim 'e katılıyorum. Antremanlardan sonra ve sabah uyandıktan hemen sonra proteinin kana çabuk karışması için su ile tüketilmesi bence daha verimli olur. Gece yatmadan ise süt ile tüketilmesi vücudu daha uzun süre beslemeye yardımcı olur. Gerçi gece tüketmek için casein almak hem proteinden hemde alınacak sonuçlar açısından daha faydalı. Zayıfsan ve kilo almak istiyorsan yine optimum nutrition'un serious mass isimli gainer ürününü kullanmanı tavsiye ederim. Bir porsiyonu 50gr protein,250gr karbonhidrat,25gr vitamin&mineral ve 1250 kalori içeriyor. Kilo almaman zor gibi bu ürünle beraber :)

klavye ve SerkanUzn bunu beğendi.
  4. SerkanUzn

SerkanUzn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle ilgin için teşekkürler :) Bir sorum olcaktı. Madem 1 porsiyonda 50 gr protein var , protein tozu yerine bu ürünü alsam daha etkili olmaz mı ?

Ya da hem protein tozu hemde önerdiğiniz ürünü beraber kullanmak istesem nasıl bir yol izlemeliyim ? :)

Son düzenleme: 17 Kasım 2010
  5. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    çikolata aramolı protein tozunu sakın meyve suyu ile karıştırma ben acemilik yıllarımda çikolatalı protein tozunu meyve suyuna döktüm inan kusmamak için kendimi zor tuttum zor içtim yani :D Su yada süt.

6. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Rica ederim öncelikle :) Serious mass kullanmanın en basitinden amacı ismindende anlaşılacağı gibi kilo almak. Dikkat edersen 1 porsiyonunda 50gr protein ve 1250 kalori olduğunu söylemiştim, mass'ın kullanım talimatında 3 ölçek antremandan önce,3 ölçek antremandan sonra ve ihtiyaca göre öğün aralarında kullanabileceğin yazıyor.Whey proteinin ise 1 ölçeği bildiğin gibi içinden çıkan 30gr 'lık kaşığıdır. Gainerların ölçeği ile proteinlerin ölçekleri kaşılaştırılmamalıdır,gainerların ölçeği whey proteinlerin birkaç katıdır. Eğer herkes gainer ürünün içindeki 50 gr'lık proteini almak için 1250 kalori almaya razı olsaydı birçoğumuz yağ tulumuna dönerdik. Yani bu ürün bir ihtiyaç için piyasaya sunulmuştur, çok zayıf olduğunu dile getirdiğin için bu ürünü özellikle sana önerdim. Ama gainer ürünleri yağlanma yapabiliyor, zaten hacim yaparken vücudun biraz kirlenmesi normaldir daha sonra bunun çaresine bakılabilir,büyümüş olan kasları yağ yakarak günyüzüne çıkarmak ayrı bir zevk bile olbilir belki :) İkinci soruna gelince Türkiyede supplement almak kolay değil, yurtdışı fiyatlarının neredeyse 2-3 katına satılıyorlar. Ama garantili ve kaliteli (kas kütlesi olarak) kilo almak adına önereceğim en güzel yol sabah uyanınca whey protein,antremandan sonra serious mass,yatmadan casein olacaktır. Lakin böyle bir kürü kendime bile uygulayabilmiş değilim henüz :D Benim boyumda 1.70 bu arada, 68 kiloydum ve yağlı bir vücudum vardı.İlk önce 4 ay kadar yağ yaktım ve 58 kiloya düştüm,çok zayıflamıştım ciddi anlamda (rahatsız olmuştum bukadar zayıf olmaktan hatta) Bir gainer ürünü kullandım ama kalitesiz birşeydi, protein,vitamin,mineral bakımından serious mass'la alakası olmayan bir gainer ürünüydü,yarısını kullandım bu ürünün, basmışlar karbonhidratı.. bende biraz kas biraz yağ olarak 62 kilo yaptı ürün. Daha sonra whey+casein kullanmaya başladım ve halen devam ediyorum bu şekilde. Benim nacizane tavsiyem, ihtiyacın kalmayana kadar serious mass veya dengi kalitede bir gainer ürünü kullanman, daha sonra fazla kalori alman gerekmediği zaman gainer kullanmayı bırakarak, gerek kilonu kontrol altında tutmak,gerekse protein ihtiyacını karşılamak için whey protein, gece yatmadanda kana geç karışmasından ötürü uzun saatler vücudunu besleyecek olan casein'i beraber kullanman olur. Ayrıca bir vitamin ürünü bulundurmanıda tavsiye ederim,ünlü firmaların ürünü olmasına gerek yok,eczanelerde içeriği son derece zengin vitaminler var, solgar V2000 gibi.(benim kullandığımdır) kendi izlediğim yolu paylaştım bir anlamda, umarım yardımcı olabilmişimdir :)

SerkanUzn bunu beğendi.
  7. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bence Antrenman sonrası Whey'i meyve suyu ile al çünkü içinde basit şeker olduğundan dolayı hem antrenman esnasında düşen insülini dengeler hemde glikojen depoları için.Yatmadan önce kullanıyorsan Yarım yağlı süt ile iç çünkü süt kana geç karıştığından yavaş bir akış olacağı için sabaha kadar kasları besler.

8. SerkanUzn

SerkanUzn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Creatin ve whey protein almaya karar verdim.

Whey proteini antremandan önce ve sonra , sabah uyandıktan sonra kullanmayı düşünüyorum.

Creatin i ise nasıl kullancagımı anlıyamadım ? Sadece akşam yatmadan önce kullanmalıyım yoksa onuda antremandan önce ve sonrada kullanmalımıyım ? Tekrar teşekkürler :)

9. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Yanlız kreatin bir kilo aldırma ürünü değildir. Kreatinin temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaktır. Kreatin kasların enerji kaynağı olan ATP hücrelerinin(Adenosine triphosphate) miktarını artırır. Yani daha verimli bir antreman için daha fazla güç sağlanmış olur. Daha iyi antreman daha iyi sonuçlar demektir. Kas kütleni arttırmaya yardımcı olur kreatin. Çeşitli kreatin ürünleri var piyasada, ben hep pure monohidrat kreatinden yana kullandım tercihimi. Aldığın kreatin ürününün üzerinde nasıl kullanacağın yazar. Genellikle ilk 5gün-1 hafta yükleme dönemi yapılır.Yani vücuttaki kaslar kreatinle doldurulur.Bu her gün 5g kreatini 4 kez içmek suretiyle, yükleme dönemi günlerinde hergün 20gr almak demektir. Yükleme döneminin gerekli olup olmadığı hakkında tartışmalarda var gerçi. Herneyse.. Yükleme döneminden sonraki günler vücuttaki kreatin düzeyini korumak için 5g almak yeterlidir.Ben bunu antremandan yarım saat önce içerdimki etkileri antremanıma yansısın diye. Bazıları yükleme dönemi haricinde antremandan önce ve sonra olarakta kullanıyor. Ama vücut kreatin fazlasını atacağından israf gibi geliyor bana sadece. Toz formundaki kreatin suya,meyve suyuna yada tercih ettiğin karbonhidrat zengini bir sıvıyla karıştırıp tüketilir. Kreatin iyidir ve diğer ürünlerle kombine edip beraber kullanabilirsin. Maddiyat olarakmı sadece kreatini tercih ettin bilmiyorum ama bir gainer ürünüyle veya protein tozuyla yada diğer supplementlerle birlikte kullanılabilir. Ama yazdığın mesajda 'çok zayıf biriyim' dediğinden yola çıkarak kilo almak için,kilo aldırmak maksadıyla piyasaya sunulmuş ürünleri kullanarak daha çok verim alırsın. İmkanın varsa hem kreatin,hem whey hem gainer kullan tabi :)

SerkanUzn bunu beğendi.
  10. SerkanUzn

SerkanUzn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Araştırdım ve şu 3 ürünü almaya karar verdim :

-Optimum Nutrition Serıous Mass Chocolate 6lbs.

-Optimum Nutrition %100 Whey Protein Gold Standart Double Rich (çikolata)

-Optimum Nutrition Creatıne Powder 300 Gr.

Sizce nasıl bir 3 lü ? ve bu üç ürünü nasıl kombine etmeliyim ?(Biliyorum çok soru sordum ama cidden bilgim yok mazur görün ilgilenenlere teşekkür ederim :))

Ve ImmortaL_ sana çok teşekkür ederim :))

11. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Rica ederim, kendi deneyimlerimden paylaşımlarda bulunmaya çalışıyorum umarım yardımcı olabiliyorumdur :) Bence gerek kas kütleni arttırmak gerekse kilo almak için güzel tercihler olmuş :) Gainer ürünü kullanmaya ihtiyacın kalmadığı zaman onun yerine casein koymanı öneririm. Ve daha önce dediğim gibi birtanede vitamin desteğin olsa.. İddaalı bir kombinasyon oldu, kendimede en kısa zamanda böyle bir destek sağlamaya çalışacam. Öğrenci bütçesini biraz kastırabiliyor supplement almak :)

SerkanUzn bunu beğendi.
  12. kalim

kalim Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bence gainer çok gereksiz bir ürün.. zaten zayıfsın azıcık spor yap kaslarını geliştir bol bol et, balık tüket sağlıklı beslen, ondan sonra da whey ile creatin kullan yeter de artar bile..

bi de ne kadardır spor yaptığını, yaşını falan göremedim.. eğer yaşın 18 den aşağı ise ileride kilo alacaksın merak etme sakın şimdi gainer falan kullanma ben 18 yaşımda 55 kiloydum senin gibi üniversite 3 bir baktım 83 ü vurmuşum..:) dediğim gibi ama yaşın kaç olursa olsun gainer pek olmazsa olmaz bir ürün değil, azıcık çalış biraz doğal yolları zorla ondan sonra protein tozu ve creatin kullanırsın..

bir de gelişimine göre kullanmanda fayda var, mesela sen 5-6 aydan fazladır spor yapıyorsundur, atıyorum bench press de son 1 aydır ağırlığı attırramıyorsundur, kol çalışmasında bir türlü ilerleyemiyorsundur, ölçülerin 1-2 aydır hiç oynamıyordur o zaman başvur supplementlere.. yani tmm supplementlerin zararı yok ama kafadan başlamak da doğru değil bence..

13. SerkanUzn

SerkanUzn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6 ay spor salonuna gittim. 6 ayda 47 den 55 e çıktım. Gelişim bayagı iyi olmuştu(yani farkedilebilir olmuştu). Ama artık YGS-LYS derdim var spor salonunu bıraktım. Evede geç geliyorum anca akşam 9 gibi evde dumbıllarımla çalısabiliyorum ve tüm günüm okulda geçtiği için dediğinz şeyleri yemem mümkün değil. Okuldaki beslenme açıgını supplementlerle kapatmam gerek anlıycagın o yüzden alıyorum (başka çarem yok) :)

Bu arada yaşım 18 :)

Son düzenleme: 19 Kasım 2010
  14. leoni

leoni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Ankara

öncelikle kişisel tavsiyemdir
    yaş 18 olduğu için salon yada evde dikey press çalışması yapma
    zaten sınavlar varmış 1 ay ara ver bu arada çok iyi beslen
    sabah gece, oku biraz, forum beslenme konusunu, basitkarbonhidrat kompleks karbo öğren ona göre çok ye
    tekrar başlayınca da gainer iyidir
    sabah yumurta
    gece süt kilona göe yeter bence
    diğerliene bence gerek yok
    kolay gelsin

Sayfayı Paylaş