Protein tozunu hergün mü kullanmalıyız?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrkaya tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhabalar , araştırma yaptımda antrenmandan sonra yada 1 saat sonra gibisiniden alınız gibi yazılar cıkıyor.Bunları biliyorum fakat öğrenmek istediğim.

Spora gitmediğim zamanlardada mı protein tozunu almalıyım? yani hergün mü kullanmak gerekir yoksa sadece spora gittiğim zamanlar mı ?

Birde , temmuz ayında kısmetse askere gideceğim , ve askerde vücut geliştirmeyle ugrasıp ugrasamayacağımı bilmiyorum.Uğraşamaz isem , askerlik bitene kadar mekik , şınav ve barfiks çekerek vücudumu geliştirmeye calısacam.

Spordan sonra vücut protein istediği için alınmazsa kücülür biliyoruz.Ama askerde böyle bir durum olmazsa , şınav mekik ve barfiks cektikten sonra kesinlikle protein almam gerekecek mi ?

Teşekkürler.

2. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    mrkaya bunu beğendi.
  3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    günĺük kilo basina 1,5 gram protein alacaksin. Beslemen hakkinda bilgi vermedigin birsey diyemeyiz. Ama benim beslenmem yeterli diyorsan protein tozuna gerek yok off günleri veya sabahlari kaldiktan sonra yeterlidir.

mrkaya bunu beğendi.
  4. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Sabahları 3 tam yumurta yiyorum , öğle yemeği genelde ne gelirse.Aksam spora gidiyorum ve spordan hemen sonra whey proteini içiyorum.Spordan sonra makarna pilav yerim bazanda ne gelirse işte.

Spor yapmadığım zamanda proteini almazsam sadece protein olarak 3 yumurta ile ve gün içinde aldıgım bazı düşük proteinlerle geçiriyorum.

5. granit

granit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde merak ettiğim bi konuydu bu, boyum 1.79 kilo 79
    normalde antrenman sırasında 30gr protein alıyorum doğrumudur ?

Sayfayı Paylaş