Protein tozunu bu beslenme şekliyle ne ölçüde kullanmalıyım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Gassal tarafından 13 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Gassal

Gassal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam arkadaşlar,

Öncesinde bir kaç ay ara verip tekrar başlar şekilde yaptığım sporu saymazsak şu şekilde bir spor geçmişim var; 8 ay aralıksız olarak yaptım bu sporu, düzgün bir protein ağırlıklı diyet uyguladım vs. fakat hiç bir supplement kullanmadım, arkasından askere gittim ve 5,5 ay uzak kaldım, şimdi askerden döndüğüm gibi tekrar başladım ve 1 aydır aralıksız devam ediyorum. Bugün Optimum Nutrition Gold Standart Whey siparişimi verdim ve bir aksilik olmazsa yarın sabah elimde olacak.

Beslenmem ara öğünleri saymazsak aşağı yukarı aşağıdaki gibi;

Kahvaltı : 3 yumurta, lor peyniri, domates, salatalık, zeytin, tam tahıllı ekmek ve bazen süt+müsli karışımı

Spor öncesi ve sonrası öğün : Makarna / Pilav ( Ölçüsü sınırları aşıyor mu aşmıyor mu bilmiyorum bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. ) ve yanında ızgara veya haşlanmış tavuk göğüs.

Yatmadan önce 250 ml. light süt.

Şimdi bu veriler doğrultusunda, benim protein tozunu ne ölçülerde ve hangi zamanlarda kullanmamı önerirsiniz?

Değiştirmem gereken başka bir şey varsa onları da belirtirseniz sevinirim.

Saygılarımla.

2. Gassal

Gassal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu arada boy 1.86, kilo 82

3. Gassal

Gassal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yok mu yardımcı olabilecek kimse?

4. GöktuğMuammer

GöktuğMuammer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Kaba bir hesapla günlük 160-170 gr protein alman gerekiyor.
    Sabah 3 tam yumurta az onu 8-9 yumurta beyazına çıkarman gerek daha verim alırsın.
    Günlük 3 Ogün yerine 6-7 Ogün yapıp her ogünde 25-30 gr protein tam fayda saglar,elbette yanına karb.ekliyiceksin.
    Bunun yanında beslenmeni böyle ayarlarsan sabah/spor sonrası kullanman mantıklı gözüküyor.

Sayfayı Paylaş