Protein Tozundan Sonra Spor Yapmamak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve big-dog tarafından 19 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. big-dog

big-dog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi protein tozunu içtin ama o gün işin çıktı spor yapamadın bu bi probleme yol açar mı

2. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tabiiki problem olmaz ;)

3. big-dog

big-dog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saol dostum :)

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    bigdog,

istisnai durumlarda tabiki problem yasamassin, ama hic spor yapmayıp, günde 200 gr dan fazla protein alımı yaparsan, yıllar sonra Gut hastalıgına dawet cıkarmıs olursun

5. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

Harcamadıgın proteını sureklı alırsan zaten 2-3 hafta ıcınde her tarafında kızarmalar ve sıvılceler ortaya cıkar.Bır de onemlı bır nokta egzersız olsa da olmasada proteın almalıyız ancak bazı gunler bunu cok bazen az yapmalıyız kı vucudumuz
    sureklı belırlı aralıklarla proteın gelecegını dusunerek kendını programlamasın.Bodynın cok onemlı bır kuralı var, vucudun adaptasyonu yuzunden bır sıstem dahılınde duzensızlık hem egzersızlerde hem beslenmede hem uykuda uygulanmalıdır.

Tamamen kafana gore takılmayı kasetmıyorum, ornegın ben haftasonu bazen cumartesı bazen pazar hıc supplement almam,
    hafta ıcı ıse bazen fazla alırım yanı gunde 10 amıno acıd tablet ve 50 gr proteın tozu alıyorsam bazı gunler bunu 15 tablet ve 150 gr toza cıkarırım. Aynı sekılde ertesı gun antrenman yapmayacagım gece gec yatarım ve az uyurum.Antrenmanlarda ornegın bulk donemındeysem arada bı kac antrenman sankı defınıtıon yapıyormus gıbı calısır, sonra normal bulk programa gerı donerım. Metabolızmamız fazla rutın olan seylerden bır noktadan sonra sonuc almaz.

Beslenme de cesıtlılıkte bu acıdan onemlıdır, proteın olsun dıye her gun ton balıgı yenmez, veya hergun tavuk gogsu, devamlı degıstırmek lazım .

Saygılar

6. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    bır sey olmaz abıcım zaten sen proteın dozunu beslenmenın yanında ek olarak alıyosun normalde yedıgın besın yanı master ın dedıgı gıbı ancak sıvılceler falan olur oda normaldır zaten selametle

7. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    OFF günlerimde bile sabah uyandığımda ve yatarken 30ar gr. protein almazsam içim rahat etmiyor.

8. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    evet hiç spor yapmayıp da protein alırsan ileride gut baş gösterir yakın zamandada alerji vb. Ben antreman günleri 90 gr alıyorum diğer çalışmadığım 2 günde 60 ar gr alıyorum. spor yapmama rağmen aşırıya kaçarsam direk alerji oluyorum. :D

9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bünyeye göe değişiyor bu tabi ki. Ben spor yapsam da yapmasam da günde en az 180gr.-200gr. protein almadan rahat etmem. Aylardır böyle besleniyorum ve sağlığım da gayet yerinde en ufak döküntü kaşıntı vs. yok, karaciğer kontrolu yeni yaptırdım, problem yok ama tahmin ediyorum 20 yıl aralıksız böyle beslensem gut da olur, herşey olur :).

10. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu yüksek protein alımı için her kafadan bir ses çıkıyor, bazısı zararlı diyor bazısı birşey olmaz diyor. Beslenme uzmanları bu konuda bir fikir birliğine varsalar rahat edeceğim. Ama bu sporda protein almaktan kaçamayız, çevremdekilerede protein almaktan kötü birşey olduğunu görmedim. Bazı sporcular dinlenme günlerinde proteini ihmal ediyorlar. O gün de yemeliyizki kaslar gelişebilsin dinlenme sürecinde.

11. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    vallahi ben spor yapdığım - yapmadığım günler sabahın köründe animal nitromu çakarım arkadaşlar gece de isocoolumu yanına glutaminimi yanına biraz da creatin üstüne kimi zaman 5 - 6 yumurta öle yatarım... (yakında ölüceeemm). blitz baba cidden iisin ama bence fazla abartma...

12. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    bu arada

masteer üstadın fikri gerçekten çok mantıklı monotonluktan kurtarmak gerek vücudu hani antrenmanlarda da yaparız ya!.... şoklamalar şaşırtmalar.... dediğini yapacağım masteer..tşk!

13. eminsss

eminsss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar ben maaster a katılıyorım çok aşırı protein aldığımda vücudumda kızarıklıklar çıktı. spor yaptığım halde azaltınca geçti. alerji için tahliller filan yaptırdım hiç bişey çıkmadı. en uygunu kilonun 2 katı gram olarak protein tüketmek olarak biliyorum. arkadaşlar ben yeniyim. şu sigara aklıma çok takılıyor acaba vücuttaki proteini öldürüyormu veyahut kas yapımında büyük derecede engel teşkil ediyormu. bir türlü bırakamadım. ve kendimi suçlu gibi hissediyorum. bilginiz var ise ve paylaşırsanız çok sevinirim

Sayfayı Paylaş