Protein Tozuna rakip LOR SHAKE !!!

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Suarez tarafından 26 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 104 üye.
  1. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Bu tarif çok işime yaradı ama nescafe ya da tarçın koymuyorum.Su,lor peyniri. bir tam muz,tat ve koku olması açısından da bir tutam maydonoz koyuyorum. Lorun tadını neredeye almıyorsunuz bile.Antrenman sonrası için ideal.

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    bu sabah su, lor ve muz denedim. Su ile tadi peki iyi olmadi bidakine süt deniyecem. Cok isime yaradi bu tarif. Ramazanda sahurda iyi gider

3. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Antrenmandan sonra kana daha hızlı karışması için süt yerine su ile kullanıyorum.Süt ile de tadı gayet güzel oluyor tabi.

Suarez bunu beğendi.
  4. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    eğer mideniz kuvvetliyse birçok kişide bu oneride bulundu üzüm suyu da kullanabılırsınız hem yogun hemde süt ve suya göre daha hızlı kana karışır

sabah süt,lor,muz,tarcın
    idman sonrası üzüm suyu,lor yapıp direk içilebilir aslında :D

5. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    cmrsmr
    Markette satılan sağlık lor peynirler peynir altı suyu içerir burası doğru ancak. Sağlıklı olan sütle yapılan lor peyniri ne zaman %70-80 lik gibi büyük bir kısmı wheye girmişte dünyada ki bilim adamlarının bile bundan haberi yok ?
    Sütten üretilen lor kazein proteini grubuna girer.
    Ama sen dersin ben marketten ucuz yollu sağlığa zararlı bir lor alıcam dersen onlar peynir altı suyundan ve katkı maddesi içerir.
    Suarez
    hangi makalede yazıyor ? Çok küçük bir kısmı wheydir sütün bu normal ancak sütten üretilen lor peyniri asla whey proteini grubuna giremez. Kazein grubundadır.
    Sütün ortalama whey olan kısmı ne biliyor musun ? %20 civarında
    Yani tükettiğin lordan hem aldığın protein kadar yağ alacaksın hemde %20 lik bir kısmı o proteini sen hızlı sindirebileceksin.
    örneğin 20 gr protein alabilecek şekilde lorunu yedin senin whey olarak alabileceğin protein miktarı 4 gr dır. geriye kalan 16 gr mı ise kazein proteini olarak alırsın buda 8-12 saat arasında sindirimi var demektir.

Lütfen tavsiye vermeden önce iyi araştırınız.
    Peynir altı suyundan üretilen markette satılan lor peynirleri sağlığa zararlıdır !
    Gerçek lor peyniri sütten üretilir ve asla whey proteini kısmına girememiştir. Küçük bir kısmı giriyor onuda yukarıda ki örnekte belirttim.

İyi forumlar

GodFather! ve TearsOfTheGod bunu beğendi.
  6. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    Bizi engin bilgilerinizle bilgilendirdiginiz için teşekkurler bende yanlış biliyormuşum. peynir altı suyu ile üretilen lor lar saglıga zararlıysa wheyde peynir altı suyundan üretiliyor yazdıklarınızdan yola çıkarsak wheyinde zararlı oldugu sonucuna varılabılır. fakat wheyden ölen olmadı yani ben ne gördüm ne duydum sadece lor degil çogu hazır şey de saglıga zararlı herşeyde katkı maddesi var fakat loru evde yapmak biraz zor iş eger dogal yapıcaksan marketden gidip süt alıpda yaparsan gene aynı hesaba gelir çunku marketdeki sütlerde süt tozundan başka birşey degil ya inek besliceksin yada satan birini bulucaksın.

7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    peynir altı suyu zararlı mı diyorsunuz yani?

8. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    görüldüğü gibi yanlış anlaşılmalar oluyor birçok program doktor vs vs proteın tozunun faydalarından bahsettı proteın tozuda peynır altı suyundan elde edılmekde bana göre kendi şahsi görüşüm peynır altı suyunu wheyi kullanırım hiç bişide olmaz nokta.

9. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    uuuu sen protein tozu diye çıldırmışsın lor peynirine zararlı demişsin. markette ki peynirler nereden yapılıyor kimyasal sanayilerde mi yapılıyor. evet köyde veya ev yapımı üretilenler daha sağlıklı ama bu değil ki marketlerde satılanlar zararlı. asla böyle bir şey söz konusu olamaz. senin spor salonundaki hocaların beynini yıkamış protein tozu diye diyim sana. protein tozu kimyasal labaratuvarlarda yapılıyor aldığınız ürünlerin fişlerine bak hepsi kimyasal kozmetik sanayileri veya labaratuvarları hangi lor peyniri sanayi de yapılıyor. seninle bir daha polemiğe girmeyeceğim çünkü benim gittiğim ilk salonda senin gibi protein tozu hastası bi büyüğüm vardı sürekli kullan kullan kullanmazsan büyümezsin diyordu. sonuç ortada 2 yılda istediğim çoğu insanın kabul ettiği ideal vücuda ulaştım.
    Sağlıklı sporlar.

Son olarak lor peyniri süt çikolata sosu karışımı yapıp içiyorum. Sahura özel :)

Suarez bunu beğendi.
  10. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Şuan yaptım içiyorum. 10 numara 5 yıldız :) Fakat ben biraz farklı yaptım. Ekstra olarak fındık ve yulaf ilave ettim içine kahve koymadım. Çok güzel oldu. Tuzsuz lor alırsanız muzlu sütten farkı yok.

Suarez bunu beğendi.
  11. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    azda buzu ezip koyarsak al sana milkshake :D

12. schoes06

schoes06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    :D Bende Denedim bunu 1 ay kadar kullandım etkisini görmedim değil şuan protein tozu kullanıyorum hem uğraşı yok hem daha tatlı hemde fiyat olarak aynı neredeyse İçerisine Nescafe yerine 2 paket dr.oetker muzlu milkshake kat daha güzel olur :) Toz alamadıgın zaman kullanılması güzel birde kana karışımı geç oluyor toz gibi değil Bu arada Ağıza gelmemesi için çok ince rendelemen lazım oda seni en çok uğraştıran şeydir :)

13. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    tozu antremandan sonra kullanırsın bunuda sabah içersin olur biter :D

14. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Tozdan daha ucuz beyler. 500 gram lor 4-5 lira 1 litre süt 2 lira. İlla muza gerek yok. Yani bir tane bardağı 1.5-2 lirya geliyor. İçine kayısı felanda koyabilirsiniz. Onları tatlandırmak için koyuyorum. Yulaf atıp karboyu karşılıyorum. Protein tozundan kat be kat ucuz bence.

15. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    3 cay kasigi yerine 3 tatli kasigi atmisim berbat bi tadi vardi

16. oziii1998

oziii1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    çok teşekkür ederim ben bunun tarzında bişey yapıyodum zaten aam yinede teşekkürler

17. uqrylmz

uqrylmz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Çok güzel bir tarife benziyor. Ben de protein tozu kullanmak istemeyenlerdenim. Bu güzel bir alternatif olabilir teşekkürler.

Suarez bunu beğendi.
  18. smhykr

smhykr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    ben tarifi denedim fakat benimki topak topak oldu içemedim ve döktüm. muz olmadığından olabilir mi ?

19. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    doğrudur muz kullanman lazım muzu koyunca nedense topraklanma olmuyor.

20. Dippas

Dippas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Eskiden lor peynirini istediğim kadar yiyordum taki bozulmuş lor peynirni yiyene kadar. O günden beri loru çok zorlanarak yiyordum.
    Bugün sabah bunu denedim harika oldu artık istediğim kadar lor yiyebiliyorum sabahları peki kahvaltı nasıl olmalı bu içecekten sonra?

Sayfayı Paylaş