Protein tozuna başlamak istiyorum. (Yardım)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BigMen tarafından 15 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BigMen

BigMen Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın lütfen doğru yere taşınsın.
    Kısaca hikayemi anlatayım.

17 yaşında bir kardeşinizim sınıfımdakiler ve okulumdaki yaşıtlarım benden çok iri ve kaslılardı ben ise zayıf,cılız ve 0 kası olan biriydim.
    Fitness'a yazıldım çok olmasada vücudum şişti ama fazla sert değil sadece şişti.
    3 aydır gidiyorum ama düzenli yapmadım ve gitmediğim çok gün oldu okulumdan ve ödevlerimden dolayı.

Protein tozuna başlamak istiyorum ama kararsızım.
    Haftada 1 gün veya 2 gün kullansam yinede yararı olurmu zaten fazlası zararlıymış sanırım.
    Spor salonumdan alacağım 3 liraya satıyorlar sizce fiyat iyimi? Marka tam aklımda değil maalesef.

En önemli sorum ise şu abilerim "Protein tozunu her bünye kaldırır mı?" bünye kaldırmama gibi bir durum olup Allah korusun ölüme kadar götürür mü?

Boyum: 1,82
    Kilo: 61
    Gittiğim spor salonunun instagram sayfasında bir video var orda azda olsa marka gözüküyor belki siz görür görmez anlarsınız bu marka sizce nasıldır?
    Videonun en sonunda: https://www.instagram.com/p/_kLx5bm5qa/?taken-by=adelspormerkezi

2. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Herşeyin fazlası zarar zaten suyun bile.Bence bünye kaldırmama gibi olay olmaz çünkü bu besin takviyesi yani peynir altı suyunu hangi vucut kabul etmez.Gördüğüm marka HARDLİNE dı o mu bülmem ama 3 tl iyi fiyatmış.Ama sporu bırakacaksan yada ara ara yapacaksan deymez parana yapacksan devamlı yap.

3. BigMen

BigMen Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bundan sonra sıkı ve düzenli yapcam yani spora devam ama bu protein tozunu haftada 2 gün alsam yeterli olurmu acaba diye düşünüyorum zaten haftada 4 gün gidiyorum.

4. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Örneğin Günlük protein ihtiyacın 160gr bu protein tozu 25-30 grını karşılar muzice bişe deyil yani.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mart 2016 ---
    Yeterince beslenemediğini düşünüyorsan al karar senin vucut senin para senin :)

5. BigMen

BigMen Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hala yardıma açığım beyler...

6. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Daha doğal gelişiminde çok yolun var kullanman için erken ona vereceğin paraya pilav yersin dahna çok işine yarar yemeğe abanlamlısın ayrıyetten boyuna göre kilon az zayıfsın daha çok karb almanı tavsiye ederim karbonhidrat ağırlıklı beslen yüklen uyku düzenini ve yemek düzenini antrenmanını iyice bi düzene sok en son toz kullanırsın he illa da kullanacağım diyorsan protein değil de karbonhidrat kullanabilirsin daha çok faydasını göreceksin eminim saygılar..

7. BigMen

BigMen Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ordaki hocaya sordum o Protein tozunu tavsiye etti dostum?

8. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Kilo basina 4 gr karbonhidrat ve 2.5gr protein tketebiliyorsan protein tozuna para vermre onun yerine bcaa ve creatine al

9. BigMen

BigMen Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam sen bilgili gibisin bir sorum olacak :) Protein tozu aynı zamanda şişiriyor mu? Yani kasları büyütüyormu aynı zamanda?

10. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Sen o hocanı bana yollasana bi konuşayım onunla 1.82 boyunda 61 kilo birisine hacim lazımdır protein le bu elbette olacaktır ama karb alımını yükseltip hacimlenmen gerekiyor yoksa öyle istediğin şeye ulaşmazsın ve vücudun da doğal gelişime daha yeni başlamış daha çok yolun var 3 ay devede diken doğru düzgün yemeğini yiyor musun dinleniyor musun uyuyor musun antrenmanın sağlam mı ilk önce bunları gözden geçir kullanmak istiyorsan da karbonhidrat tavsiye ediyorum forumu biraz araştır teşekkür ederim..

11. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Sadece karbonhidratlar olmaz bu isler,protein,sebze,karbonhidrat ve kaliteli yağlar her öğünde olmali,protein tozu sihirli değnek değildir ,genelde whey protein tozunun kullanilma amaci sabah ilk kalktigimizda ve antrenman sonrasında kas yikimini olabildiğince erkenden önlemek ve onarima gecmek ,söylediğim gibi kilo başına 2.5 gr protein tuketiyorsan Almaya pekte gerek yok onun yerine bcaa ve creatine al parani boşa harcama

12. BigMen

BigMen Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah 8 okula gidiş akşam 4:30 eve dönüş :) yani doğru düzgün beslenemiyorum hocalarım kantinde doğru düzgün yiyecek birşey yok. Ancak eve gelince doğru düzgün birşey giriyor mideme o yüzden protein tozunu kullanmak istiyorum :)

13. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Bende universitedeyim merak etme yanimfa yemek kaplari tasiyprum bahaneye yer yokk :D
    Sana fikir oluşturması aşina beslenme programimi yazayim

Sabah kalkar kalkmaz 500mg metformin+70gr maltodextrin

Yarim saat sonra; 250gr tavuk gogusu,4 tam yumurta karistirip omlet yapiyorum,yaninda 12 zeytin biraz domates

-250gr tavuk gogusu,brokoli-bruksel lahanasi-salata bu üçünden biri,pirinç(antrenman öncesi)

Antrenman sonrasi; 500mg metformin+70gr maltodextrin+bcaa
    -250gr tavukgogusu,sebze,pirinç

-250gr tavuk gogusu,sebze,pirinç

Aksam yatmadan once ;250gr tavuk gogusu,sebze

Antrenman yaptigim günler 550gr pirinç tuketiyorum yani kilo basina 4gr,antrenman yapmadigim günler 300gr pirinç tuketiylrum yani kg basina 2.5gr falan

Sana tavsiyem evden cikmadan önce veya aksamdan öğünlerini hazirlayip kaplara koyman,teneffüslerde gizli bir şekilde tuketebilirsin
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mart 2016 ---
    Ornek bir ogunum

Ekli Dosyalar:

14. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Ben sadece karbonhidratla olur veya olmaz demedim hocam sadece kardeşimizin boyu kilosuna göre uygun olmadığından biraz hacimlenmesi gerektiğini ve bunun için de karbonhidrat tüketmesinin mantıklı oldugunu söyledim bunu dünyayın neresine giderseniz gidin bu aynıdır ayrıca karbonhidratsız hiçbir şekilde vg yapılamaz yani protein de bir yerde gereklidir ama bir yerde ben arkadaşa göre yorum yaptım yani genel konuşmadım

15. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Ben ilk 6 ay boyunca protein tozu kullanmanın boşa gideceği kanaatindeyim. Çünkü senin günlük olarak aldığın protein miktarı zaten senin vücuduna yetecektir. O yüzden bence ona vereceğin parayla daha güzel beslenebilirsin. Tabii protein tozu gibi, suyun bile fazlası zarar. Ama zamanı geldiğinde kararında kullanırsan bir sorun olacağını düşünmüyorum. Konuyu tam anlamıyla bilenler de aynı yorumları yapacaktır diye düşünüyorum.

16. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    günlük 1.5 gr proteini tamamla. 4 gr karbonhidrat ayarla tamamdır. öyle yok günde 5 gram proteinmiş şuymuş gerek yok. toz moz şişirmicek seni yediğin şeyler geliştirecek. acele etme zamana bırak fazladan yemeğini ye iyi antrenman yap

Sayfayı Paylaş