Protein tozuna ara verilmeli mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hakankabaoglu tarafından 13 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar yaklaşık 4 aydır muschletech nitrotech hardcore kullanıyorum sadece antremandan sonra 1 scoop kullanıyorum antreman yapmadığım gunler kullanmıyorum haftada 4 kez antreman yapıyorum 4 ayda amca bitti.simdi Weider premium whey aldım sorum su acaba ara vermeliyim yoksa aynen devam mı etmeliyim?bench_Obench_O

onurr_535 bunu beğendi.
  2. yilmazogullari

yilmazogullari Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    spor yaptığın sürece kullanmalısın ben bunu göğüs hastalıkları prof'uyla görüştüm , kasların zedelenir ve düşüşe geçer dedi bana . Bence off günlerinde almıyorsun o yeterli olur bende aynı şekilde devam ediyorum .

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bence kutu bitimlerinde vücudu dinlendirmek adına 1 hafta - 5gün toz alımına ara verilebilir.

onurr_535 bunu beğendi.
  4. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    verme sıkıldıysan marka değiştir

onurr_535 bunu beğendi.
  5. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    eger kg.basına 1.5 2gr proteyın alıyosan ver ama alamıyosan..devam et proteyın ıyıdıry

6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    hergün iç yapmadıgım gun almıcam diye bişey yok en buyuk hata bu yapılan.

7. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    hergün

bende hergün kullanmak istiyorum ama pimpirikli bir insan oldugum için biraz o yuzden sadece antreman sonraları o da bir scoop alıyorum zaten vücudun ihtiyacının cok cok altı oluyo sanırım sürekli marka degistiriyorum zaten ilk optimum aldım sonra denemek adına muscletech aldım simdi o bitti bu seferde denemek için weider premium whey aldım.yorum yapacak olursam kısaca optimum mükemmel bi toz bence ne köpürüyor ne topaklıyor ayrıca tadıda süper kısa sürede karısıyor.ama muscletech nitro tech için aynı seylerı söyleyemeyecegim ne yazık ki cünkü en basta cok köpürüyor hele sütle deli gibi köpürüyo.tadı da 20 içimden sonra acayip sıkıyo bıktırıyo benimki strawberry milkshake idi igrendim bıktım yaa zar zor bitirdim sütle içemez oldum bi süre sonra cünkü puding gibi oldugu için 400 ml sütte bile katı oluyo tiksindim.optimum u 250 - 300 ml de süper içiyodum akıp gidiyodu bogazdan asagı.simdi weider premium whey aldım bakalım nasıldumbelllls

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    protein tozunu günlük protein ihtiyacınızın altında bir kullanım olduysa rahatlıkla içebilirsiniz. ara vermek gibi bir gereklilik yok.

..ama ihtiyacınız 150gr ise ve siz zaten normal beslenme ile 200gr alıyorsanız zaten protein tozuna gerek yok.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Yetmiyor

Kesinlikle karşılayamiyorum günlük ihtiyacımı bunu biliyorum ama dediğim gibi pimpirik li oldugum icin malesef ama artık hergun kullanmayı düşünüyorum bir scoop ne yapsam bilmiyorum :(weightlifter

10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bence 1 scoop kullan hergün :)

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    karşılayamıyorsan, sorun etme ve kullan. emin ol protein tozuna kadar gündelik hayatında tükettiğin pek çok gıda daha fazla yapay. (en basitinden, paket gıdalar kullandığından protein tozundan daha az zararlı değil.)

12. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    benim şu şekilde programım var antreman yaptığım günlerde sabahki araöğün için protein bar alıyorum ogleden sonraki araöğünde antremandan 1-2saat öncesine denk getirip tam tahıllı ekmek ile ton balığı yiyorum antreman öncesinde ve sonrasında bir ölcek protein tozu alıyorum
    antreman yapmadığım günlerde sabahki araöğün için yine protein bar alıyorum öğleden sonraki araöğünde kuruyemiş ile protein tozumu iciyorum

13. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    1 scoop

Tamam bundan sonra hergun 1 scoop garanti alicam inşallah.savas doğru diyosun protein tozunun kesinlikle paket abir cuburlardan daha az yapay olduğunu ben de düşünüyorum.artik ayrica öğün aralarında amino alacağım ayrica antreman oncesi bazi antremanlarda nitrik oksit destegi almayi dusunuyorum jack3d gibimbench_O

14. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    İçindeki kreatinden dolayı 6 haftalık bir süreç sonrası ara vermek gerekmektedir. Arkasında yazan kullanım talimatlarına uymadığımızı göz önünde bulundurursak her 4lbs bittiğinde bir hafta ara vermek yeterli olacaktır.

15. kc551

kc551 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yoruma yorum yapmak isteyen üsdadlar var mı ? Gerçekten de 6 haftada bir ara vermek mi gerekli ?

16. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    nıtrotech teki kreatin ne sanki allah aşkına :) ara vermene gerek yok ben nox a ara vermiyorum protein tozundaki eser miktarda kreatinden ne olucak kaldıki sdece spor günleri 1 ölcek alıyorsun :) yapıştır gitsin

17. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    buradaki mantık nedir acaba zaten yeterli protein alan birisinin whey e o kadarda çok ihtiyacı yoktur.

Gelelim sorunun cevabına abartmadan kullanımlarda ara vermeye gerek yoktur. Doktor tavsiyesi sonucunda haftada 7-8 servisi geçmeyen kullanıcıların ara vermesine gerek yok demişlerdi.

Ayrıca ben günde 2 servis kullanarak 3 ay gıttım ve sımdı 3 servis alıyorum define döneminde ve 3 4 ay daha ara vermeyi düşünmüyorum tüm testlerim yapılıyor sıkıntı yok ayrıca supplementasyonum gayette uzun

18. nedimyayla

nedimyayla Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozuna ara vermek iyi bir fikir olabilir. fakat o protein tozundaki protein miktarını alacak bir besin takviyesi ile de mutlaka bu açık kapatılmalıdır. ben protein tozunu bir yemek gibi düşünürüm. bazen of günlerde bile beslenmemim iyi olmadığını farkettiğim anlarda protein tozu içerim. gün için de öğünlerin yerine protein kullanmak istediğiniz zamanlarda ise saf whey değilde kompleks protein tozlarından faydalanmak daha iyi olacaktır. bu konuda bsn syntha 6 oldukça faydalı. protein tozuna ara verme işine gelince ben sadece antrenman sonrası protein tozu kullanıyorum. antrenman içinde de amino asit alıyorum. bir kutu protein bana 2 ay yetiyor. ben yeni bir kutuya geçene kdar on gün protein kullanmıyorum. onun yerine antrenmandan hemen sonra pastorize yumurta beyazı içiyorum. çok da güzel oluyor unutmayalım ki vucudu beselenme yönünden şaşırtmak da kas gelişimine olumlu etkide bulunur. akşam öğününde kahvaltı yapan profesyonel vucutcular var.

19. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    Offvgunlerim de de protein kullanırım dersiniz. Aynı zamanda da sadece antrenman sonrası kullanıyorum demişsiniz.

20. Şeriatçı

Şeriatçı Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş