Protein tozumu ? Kreatin mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kalamir tarafından 27 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bilen bir arkadaş cevap verebilrimi acaba üstteki mesajıma...

saygılar...

2. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

Kreatin demek performans artışı demektir bence. Ben kullandıktan sonra benchde 30 kilo arttırdım. Su tutma olayını kafana takmana gerek yok, görünüşden anlaşılacak bir durum değil. Ben creatin bitince 1 hafta verip tekrar başladığım için tamamen bıraktığında güçten düşme yaşanır mı bilmiyorum ama sanmıyorum öyle birşey olacağını. En azından güçlü olduğunda yaptığın idman yanına kar kalır öyle düşün. Ben kullandığımda 3-4 kilo almıştım ama yağ olarak değil kas olarak. Zaten amacın da kas yapmak değil mi, kilo almak seni korkutmamalı.

demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

İlk olarak evet amacım kilo almak değil ancak dediğiniz gibi su tutma olayı gözle görünür derecede değil ise korkacak bir şey yok...

bir diğer merak ettiğim konu ise..sizinde bahsettiğiniz gibi..asıl önemli olanı bıraktıktan sonra güçte bir kayıp yaşayacakmıyım yoksa creatin kullanırken almış olduğum güç,kuvvet vede kas kalıcı olacakmı..eğer bıraktıktan sonra güç kaybı yaşamayacaksam sorun yok...

en önemli sorun ise..yine sizde belirttiniz..3-4 kilo aldım dediniz...bu sürekli devam edecekmi...kilo artışı...ben kilo verme derdindeyim..85 kilodan amacım ayda 2 kilo verp 75 sularına inmek...

son olarak : kullanmaya başladıktan sonra bench preste 30 kilo arttırdım dediniz..peki bıraktıktan sonra bu arttırmış olduğunuz kiloda değişkenlik oldumu ? yada olurmu

saygılar...

Son düzenleme: 19 Haziran 2011
  4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    kreatinde oyle mucizevi birşey değildir. ama çok faydalarıda var dogrusu. mesela ben bu kratinin her formunu denedim. ozel kreatin kombineleri var cell-*tech ve cell mass gibi. bunlarıda denedim. cell mass iyi etki gosteren bir urun. cell techde ona yakın. bazı kişiler boborek agrısı gibi şikayetlerde buk-lunuyorlar. ben monohidrat kullanırken 1-*2 sefer yasamıstım bu şikeyetleri. ama bu kombinelerde hiç ama hiç olmuyor desem yeridir. maddi imkanınız varsa bunlara yonelebilirsiniz. bunun dısında kreatrinin kaslarda depolanan bir tur atp yerdımcısı olduğunu unutmayın !!! onuın size faydası daha sert ve daha uzun antrenman yapmanızı sağlamasıdır. dolaytısıyla buda gelişim demektir. yani dolaylı yoldan kas gelişimine destek olmaktadıre. iyi çalışmalar ...

5. Ilovedumbell

Ilovedumbell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende fıtness yapıyorum boyum 1.80 kilom 70 ve 6 7 aydır yapıyorum 15 kilo verdim şuanda yağım kalmadı gelişmeye başladım ama bunu protein tozuyla desteklemek istiyorum ama daha hiç kullanmadığım için ne tür bişey almam gerektini bilmiyorum size ne istedimi söyliyim sizde yardımcı olun.Ben kasları büyütmek istiyorum mesela kol kasım biraz daha genişlesin istiyorum yani aslında hacim istiyorum ama kas kütlesi ve hacim arasındaki farkı tam bilmiyorum bunu açıklar mısınız ?

6. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Temiz kütle normal besinler ile sağlayamazmıyız kilo almamda hiç bir sorun yok yinede gainere gerek varmı ?

7. trmntr4

trmntr4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar ben de hayatımda ilk defa besin takviyesi olarak protein tozu veya kreatin almayı düşünüyorum. 10 yıldır spor yapıyorum. Haftada 3 gün voleybol antrenmanları oluyor antrenmanlardan sonra hem yorgunluğumu alsın hem gücümü arttırsın kondisyonum artsın istiyorum. Sizce kreatin almalı mıyım ?

Sayfayı Paylaş