Protein Tozu!!!!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mutlu_ tarafından 23 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mutlu_

Mutlu_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar ben 4 aydır body sporu ile ilgileniyorum yaşım 16 arkadaşımla beraber protein tozu almaya karar verdik tabi ilk bi soralım soruşturalım dedim hocamıza sorduk zararı olmaz al dedi.Salonda kullanan bi abiye sorduk o siz daha almayın 20 yaşına geldiğinizde 30 40 yaşında gibi gözükürsünüz dedi acaba böle bi yan etkisi olurmu?Sizden yorum bekliyorum.Sağolun...kafa_

2. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    forumu okursan sorunun cevabını bulursun

3. Mutlu_

Mutlu_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabı bulursan demişsin ama ne yazık ki bulamadım link filan verseydin iyi olurdu :)bench_O

4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bu konuda gercekten oldukça çeşitli fikirler var kimisi derki hiç bi zararı yok kimisi der zararı elbetteki var.

Benim şahsi fikrim olarak ben supplement lerin zararı olduğunu dusunuyorum vücudun dengesini bozuyor nede olsa kimyasal bir şey.

Bu sporda yeniyken bir doktora sorduğumda söyledim protein tozlarını kullansam bana zararı olurmu diye.bana verdiği cevap İleride kaslı bir böbrek hastası olma riskin yükselir dedi.

5. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu çabuk yaşlandırır mı? diye birşey ararsan bulamazsın zaten. böyle saçma şey olamaz biraz araştırmacı olun ve aklınızı kullanın

6. Mutlu_

Mutlu_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim yorumun için :)16 yaşındayım almak için çok erkenmi ?Öğrenci olduğumuz için doğru dürüst beslenemiyoruz..

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Salonda ki kullanan abin acaba kaç yaşında ve o kaç yaşında gibi gözüküyor ? Yani onun mantığıyla merak ettimde. Bir kere 20 yaşına gelince seni 30-40 yaşında gösterebilecek bir ürün olduğunun hiç düşünmüyorum Allah sağlık konusunda kötü şeyler vermezse. He bu 20 yaşında 30-40 yaşında gibi görünürsün konusu eğer kassa protein tozu seni aman Allah ım kaslı bir şey yapmaz sonuçta bu hormon değil. Ek besin.

Açıkcası ülkemizde doktorlar bu konuda pek iyi şeyler söylemiyorlar. Ve açıkcası ben pek bilgilerinin olduğunu da düşünmüyorum. Tabi bu benim şahsi düşüncem. Babam doktor ona uğradığımda hastanede diyetisyenle konuştum. Sorum protein tozlarıydı. Adam direk zararlı kullanma dedi. İçeriğinde ne olduğunu biliyor musunuz sorusunu sorduğumda sustu. Tabi supplementler bir bakıma kimyasal %100 zararsız denilemez. Abartıya kaçmamak koşuluyla bence sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

8. Mutlu_

Mutlu_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim yorumun için salondaki abiye yaşını hiç sormadım ama hocamız var bizim 45 yaşında protein tozu kullanıyor ama hiçde yaşlı gözükmüyor tam aksine daha genç duruyor sadece eklem rahatsızlığı olmasın diye alıyor yoksa baya bi iri :) hyper_

9. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bence toz için erken dogru düzgün beslenemiyorsan özen göstericeksin işin kolayı suplementler :) ama yaşlandırma etkisi gibi bir şey olucağını sanmıyorum .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:51 ----------

:) Doktora güvenmicekseniz ve onun fikrine itimat etmicekseniz neden gidip soruyorsunuz ki?

İçeriğinde ne olursa olsun yapılış şartlarını biliyormusunz acaba?

Kullanılan proteinleri hangi besinlerden alıyorlar biliyormsunz?

O protein bağlarını koparmak için ne tür bi katalizör kullanılıyor biliyormsnz?

Katalizör, madde de ne gibi bir etki yapıyor biliyormsn?

bunların cevabını araştırdıktan sonra fikriniz eminim değişicektir :) Kimyasal bir şey her zaman bi zarar bırakır küçük veya büyük.

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle yorumumda %100 zararsız denilemez ibresini koymuşum kimyasal diyerek :) Doktora gidip sorma konusuna gelince ben gidip bir kalp doktoruna yada bir ceraha gitmedim. Diyetisyene gittim çünkü bir bakıma sporla alakalı olan bir bölüme. Her doktor benim gittiğim doktor gibi olmaya bilir adam bilimsel verileri koyup önünüze açıklama yapabilir. Sizde aa demek öyleymiş diyip doktorun dediklerine uyarsınız. Benim verdiğim örnekte doktor bile önyargılı davranıp kullanma demesi. İçeriği hakkında soru sorduğunuzda size cevap verememesi. Örneğin bazı besin takviyelerini(arginine olsun kalp yetmezliği, yüksek tansiyon tedavisinde yardımcı olarak önerebiliyorlar.) doktorlar kendileri öneriyor. Ve ünlü vitamin üreticilerinin de bir sürü ürünleri var. Fakat siz gidip bir sporcu besini olarak dediğiniz zaman buna karşı çıkabiliyorlar. Tabi ki protein ihtiyacınızı eğer günlük beslenmenizden sağlayabiliyorsanız dışarıdan ek takviye alıp vucutunu yormanın anlamıda yok. Benim demek istediğim çoğu hekimin bu yurt dışında böyle olmayabilir ama bu spora ve besinlerine önyargılı davranması. Örneğin amerikada yada başka ülkelerde bu spor dalı ve besinleri için araştırmalar yapıyorlar. Bunları forumda da bulabiliriz ve Türkiye de yayınlanan bir kaç bu spora yönelik dergide de görebiliriz. (belki reklama girer diye ad vermiyorum ). Ama önce ki yorumumda da yazdığım gibi %100 zararsız demiyorum ben bunlara :)

11. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Uzun yaşamın sırrı "vücutçularda" gizli!

Bilim insanları, insan ömrünü 10 yıl uzatmanın yolunu bulduklarına inanıyorlar...

16:07 | 06 Ekim 2010 milliyet.com.tr

Bilim insanları, vücut geliştiricilerin kullandığı protein tozunun uzun ve sağlıklı yaşamın sırrını içerdiğine inanıyorlar.
    Yapılan araştırmayla, proteinlerin yapı taşı olan amino asitlerden meydana gelen bir kokteylin bir farenin ömrünü yüzde 12 artırdığı artırdığı ortaya çıktı. Araştırmacılar, bunun özellikle yaşlı ve hasta olanlar olmak üzere insanlarda da faydalı olabileceğine inanıyor.
    Laboratuvar deneylerinde orta yaştaki sağlıklı farelere içine üç özel amino asit karıştırılmış olan içme suyu verildi. Bu fareler, normal beslenen diğer farelere göre dikkate değer bir şekilde daha uzun süre yaşadılar. Bu farelerin ömrü 869 güne kadar uzadı. Normal beslenen farelerin ömrü ise 774 gün. Burada yüzde 12'lik bir fark olduğu saptandı. Daha uzun yaşamaya, hücrelere enerji tedariğini artıran ve serbest radikaller olarak adlandırılan yok edici moleküllerin neden olduğu oksidatif zararı azaltan biyolojik değişimlerin eşlik ettiği belirlendi.
    Deney yapılan farenin daha fazla yaşama gücüne sahip olduğu ve kas koordinasyonunun geliştiği gözlemlendi. Amino asit karışımı verilen farenin, daha fazla mitokondri (hücrelerdeki enerji kaynakları) ürettiği belirtiliyor. Ayrıca uzun yaşam geni olarak bilinen SIRT1'nin aktivitesinin de arttığı ve serbest radikallere karşı daha iyi savunma geliştirdiği belirlendi.
    İtalya'daki Milano Üniversitesi'nden Dr. Enzo Nisoli, "Bu, ilk kez bir amino asit karışımının farede yaşam süresini uzattığını ortaya koyuyor" diye konuştu. Geçen yıl bilim insanları aynı amino asitler, lösin, isolösin ve valin tek hücreli mayada yaşam ömrünü uzattığını bulmuştu.
    Cell Metabolism adlı dergide yayınlanan yeni bulgular ise, amino asit takviyesinin insanlarda da bu tip yararlar sağlayacağı yönündeki ihtimali güçlendiriyor. Bilim insanları, çalışılan farenin yaşlı, ama sağlıklı olduğuna dikkat çekiyorlar. Özellikle kalp hastalıkları, kronik akciğer hastalıkları ya da enerji düzeylerini düşürmesiyle bilinen diğer hastalıklara sahip insanlarda aynı etkileri yaratabileceğine inanıyorlar. Doktor Nisoli, bunun için kapsamlı bir deney sürecine girilmesi gerektiğini belirtiyor.

Kaynak:

http://www.milliyet.com.tr/uzun-yas...asam/sondakika/06.10.2010/1298153/default.htm

Kauss, Mutlu_ ve yolcu02 bunu beğendi.
  12. Mutlu_

Mutlu_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence toz için erken dogru düzgün beslenemiyorsan özen göstericeksin işin kolayı suplementler ama yaşlandırma etkisi gibi bir şey olucağını sanmıyorum .

evet bende beslenemediğim için kullanmak istiyorum....

13. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Bence milliyet sapıtmış.Neden doğal beslenmekten hiç bahsetmemişte direk protein tozunu poh poh lamıs hc anlamadm.

Bilgi için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş