protein tozu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve van_damme34 tarafından 14 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    günlük almamız gereken proteini yedigimiz yemeklerden alabiliyorsak protein tozuna ihtiyaç var mıdır? bazı vucutcular alması gerektigi protein i yedikleri yemektende karşılıyorlar fakat buna ilave olarak protein tozu da kullanıyorlar gerektiginden fazla protein kullanımı vucudun gelişmesinde daha etkili mi oluyor?

2. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    protein tozu beslenmenin yanında sadece bir takviyedir, bunun yanında günlük alınması gereken protein miktarına katkısından başka, kana karışım zamanı da önemlidir, örnek vermek gerekirse, antrenman sonrası ve sabah kalkar kalkmaz alına Whey proteini kana hemen karışsın, vücudun ihtiyacını bir an önce görsün diye kullanılır.

van_damme34 bunu beğendi.
  3. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    Protein kullanma konusunda ben de epey tereddütteyim. Aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

4. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozu nun asıl amacı, günlük protein ihtiyacını karşılamaktan çok, hızlı emilme özelliği sayesinde acil protein ihtiyacını karşılaması bana kalırsa. yani hadi bugün yumurta yerine 1 ölçek toz içeyim demeye uygun değil bence.

burakua17 ve van_damme34 bunu beğendi.
  5. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük alınması gereken protein vücut ağırlığı çarpı 2 katı gramdır.Çok azmış gibi dursada alınması gereken miktar öyle değil aslında.Yani bunu almak hiç kolay değil.Hadi diyelim aldın proteini bu şekilde yemeklerden.Bunun üstüne fazla protein alırsan vücut onu atar hiç bir işe yaramaz.Ayrıca yemeklerden alınan proteinlerin kana karışma hızı farklıdır o yüzden de zaman zaman protein tozu tercih edilir daha hızlı kana karışsın diye,ayrıca pratiktir oturup 10 yumurta yemek mi kolay protein tozu içmek mi?

6. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    @Kötü Çocuq
    dediklerinizin çoğu yanlış

1. vücut ağırlığı x 2 gr diye birşey yoktur, bu miktar insanın antrenmanına, diyetine, kullandığı diğer supplementlere ve kimyasallara göre değişir. alınacak olan miktar kas kütlesiyle doğru orantılıdır, örnek verecek olursak daha önce spor yapmamış zayıflamak isteyen 100 kg bir insan, kas kütlesi de az olduğu için günlük 200 gr protein aldığı zaman, ne kadar istese de zayıflayamaz, aldığı bu fazla proteinler ona sağlam bir yağ kütlesinden başka birşey getirmez

2. alınan fazla protein vücuttan dışarı atılmaz, yağ olarak depolanır, insan vücudu depolayabileceği hiç birşeyi dışarı kolay kolay atmaz, keşke sizin dediğiniz gibi fazlasını dışarı atsaydı.

3. 10 yumurta yemek yerine protein tozu kullanmak tamamen yanlış bir önermedir, beslenme ile supplement takviyesini birbirinden ayırmak lazım, besin destekleri adı üstünde destektir, beslenmenin yerini tutmaz.

7. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle ben genel konuştum detay konuşmadım.Detaya girersen her sözümde yanlış bulursun.Genelde 2 katı kadar protein alınması önerilir tabiki sokaktaki adama değil Vücut çalışan adam****as inşa etmek isteyen birine tavsiye edilir zayıflamak isteyene değil.Ayrıca zayıflama da olsa protein ağırlıklı beslenip Fitness yapmak zayıflamada çok yardımcı olur ama Body çalışan biri gibi 2 katı değil Fitness çalışıp zayıflamak isteyen biri kadar protein alınmalı.Sabah 2 yumurta öğlen tavuk göğüsü gibi mesela.Abartmamak gerekli.Ama genel kural 2 katı kadardır.Detayları konuşmuyorum.Ayrıca alınan protein vücut gelişiyorsa dışarı atılır.Vücutta durmaz.Senin dediğin V.g yapanlar için değil Vücut çalışmayan biri için geçerli.Bu bilgiyi bu forumda okumuştum çok çok önceleri.Biryerimden uydurmuyorum.Son olarak verdiğim örnekte hiç birşeyi birşeyin yerine tutmadım sadece örnek olsun diye pratiklik adına örnek verdim.Protein açısından değerlendirdim.Yani kısacası yazdığım her kelimeyi başka yerlere çekmeyin.Başka birşey anlatıyorum çünkü.

8. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tavuk göğüs 500 gr da 155 gr proteın var 1L süt ıcinde 30 gr protein alın size 1 gunde 185 gr dogal proteın yumrta peynır flan onlarıda sız hesaplayın bu sayılsal verilere inanmayanlar tavuk gogsunun proteın mıktarına internette araştırma yapsınlar

9. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    @ Kötü Çocuq
    hala yanlış bilgilerinizin doğruluğunu savunuyorsunuz, forumda okuduğunuzu söylemişsiniz ama sanırım eksik okumuşsunuz, biraz bb.com'daki makalelere de göz atın isterseniz, benim yazdıklarımda ayrıntıya girilmeden yazılmış GENEL bilgilerdir, herneyse tartışmaya girecek bir değer bulamıyorum ben ortada, kesinleşmiş bilgileri tartışmaya da gerek yok. bildiğiniz gibi yapmaya devam edin.

10. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu gereklidir.niye gereklidir ? çünkü sindirimi çok hızlı.yoğun bir antrenmandan sonra hemen kullanılmalı.en baba protein beslenen bile kullanmalı çünkü antrenmandan sonra vücudun çok ihtiyacı oluyor ve en hızlı alım yolu bu.

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html
    Arama Kelimeleri : protein, protein tozu

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş