Protein Tozu Zayıflamaya Yardımcı Mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sheqil13 tarafından 13 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sheqil13

sheqil13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba arkadaşlar. Spor geçmişi olan biri olarak şuan 115kiloyum boyum 1.83. Kilomu çok gösteren biri değilim. Sadece karın ve göğüs bölgem yağlı. Amacım kilo verip vücudumu sıkılaştırmak. Sorum şu: protein tozu aldım. Yağ yakımına yardımcı olacak şekilde nasıl kullanabilirim yada kullanabilir miyim? Kilo başına kaç gram protein almam gerekli(Profesyonel olmadan)? Ben sadece antremandan sonra protein almak istiyorum. Yararı olur mu? Protein tozu kilo aldırır diyorlar fakat içinde karbonhidrat yok ve kalorisi çok düşük bu ne.kadar doğru? Yanında yağ yakıcı kullanmayı düşünüyorum nasıl kullanabilirim? Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    vucutta neden yag depolanir ve bu yaglar neden yakilir? basit biyoloji bilgisidir. vucut harcanmayan karbonhidratlari yaga donusturup depolar. daha sonra eksik karbonhidrat alimi gerceklesirse bu yaglari geri karbonhidrata donusturerek yakar. dolayisiyla yag yakmak icin ihtiyacindan daha az karbonhidrat alman gerekir. bu isin kalori hesabina sahsen ben girmiyorum. fakat sakin karbonhidrat ve yag almayi birakayim deme. kontrollu olarak kaliteli karbonhidrat ve yag tuketmeye ozen goster. eger daha titiz bir yontem izlemek istiyorsan ihtiyacin olan ve aldigin kalorileri hesaplayip dogru beslendiginden tamamen emin olabilirsin.
    kilo basina alman gereken protein miktari tartismali bir konu olsa da spora yeni baslayan birinin kg basina 1.5 g protein almasi rahatlikla yeter. protein tozunun kilo aldirdigini ilk defa senden duydum. onu soyleyenler gainer ile karistiran az bilgili kimselerdir muhtemelen.
    yag yakici konusuna gelince, carnitine urunleri asla verdigin paraya degmez. whey protein yanina ille birsey almak istiyorsan bcaa almani oneririm.

Sayfayı Paylaş