protein tozu zararsız diye biliyordum ama

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve taylan55 tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  2. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Forumu iyice araştır istersen bunun cevapları var daha önceden de tartışılmış bir konu ....

3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Videodan ;

* Aşırı alımı sıkıntı yaratır (günde 200 gram ve üzeri proteini sadece whey'den alan insanoğlu var mıdır acaba ? Vardır, prolar. Onlarında çok umurlarında olduklarını sanmıyorum).

* Kişide daha önceden karaciğer zorlanması var ise

* Hipoglisemi. Aşırı whey alımı + dengesiz bir beslenme şekli.

* Kalp büyümesi. Organların ve kasların büyümesine karşın damarların kapasitesinin onları beslemek için yetersiz kalması. Sanırım, yine prolarla bizi karıştırıyorlar. Her çalışan kişinin Ronnie Coleman falan mı olacağını sanıyorlar anlamadım.

4. el-nino

el-nino Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Bir de bunu izlemekte fayda var. :) Doktorum programı (büyüklerimizin sağlık konusunda haddinden fazla ciddiye aldığı yegane program) whey proteininin faydalarından bahsediyor. Annem, babam, akrabalar seslerini kesmiş durumda :)

http://youtu.be/UDKIrn_Ducs

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Kısa bir süre önce de yine kanalturk de prof.Karatay da protein tozlarının zehir oldugunu,kendisinin vg ile uğraşan iki hastası oldugunu ikisininde protein tozu kullandıgını ve bunların ciddi kalp hastası olduklarını söyledi.
    Bilmiyorum varmı izleyen.
    Ancak şöyle bir durum varki başka etkenleri görmezden gelerek işlerine geldiği gibi olayı hemen protein tozundan oldu şeklinde nitelendirmek saçmalık.Herkes işine geldiği gibi konuşuyor.
    Spora yeni başlayan 16 yaşındaki bir kişi günde 5-6 ölçek protein tozu alır ve sağlıgı bozulursa burda protein tozunu suçlamak insafsızlık olmaz mı?

6. el-nino

el-nino Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Abi benim anlamadığım şu; medyada görülen herşey reklam mantığıyla olaya yaklaşırsak, (kendi çıkarı olmasa kılını kıpırdatmayacak bir oluşumdan bahsediyoruz) protein tozlarıyla ne alıp veremedikleri var bu adamların? adam salonda ölür; bu onlar çin bir fırsattır, hemen yapıştırırlar manşeti; protein tozları öldürüyor! Ulan cahillik diyeceğim, medya çok bilinçli olmak zorunda! Cin olmadan adam çarpılmaz ki? Nedir bunların olayı? Manipülasyon elbette ki vardır ama mantığını çözemiyorum.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Sayfayı Paylaş