Protein Tozu Yağlandırır mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve metalic_wampire tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar 5 aydır bu sporla uğraşıyorum dha öncedenn düzensiz olarak da çalışmıştım.1 aydır amino asit takviyesiyle antreman yapıyorum ve çok bi fark göremedim açıkcası.
    Protein tozu da kullanmayı düşünüyorum ama bir kaç yerde vücudu yağlandırdığını duydum forumu araştırdım böyle bişey dememiş kimse ama yinede sormak istedim?bunun aslı warmıdır?

2. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle günlük ne kadar protein alıyosun? önce bunu sor kendine ve yeteri kadar al bunu mümkün oldukça yumurta beyazları ve tavuk tan karşılamaya çalış. Şuan protein tozu kullanman amino kullanmandan daha doğru olur. fakat dediğim gibi kaç kg sin ve günde ne kadar protein yiyorsun?

3. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    170 boyum war 72 kiloyum.günde sayılsal olarak bir değer veremem ama günde 1 yumurta mutlaka bir öğünde tavuk eti yada kırmızı et yerim.
    neden amino yerine protein kullanmam daha doğru olur ?

4. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Çok fazla alınan protein yağlanma yapabilir ama bunun toz ile bir alakası yok, normal besinlerden aldığın protein içinde geçerli aynısı.

5. victory

victory Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum bunu toz olarak baz alma

ortalama 100gr protein tozu 300-350 kalori

senin günde harcadığın kalori aldığından az ise toz içmesen bile yağlanırsın

örneğin günde 600 kalorilik sarfiyat mı yaptım 100 gr toz içsen bunun 350 kalorilik kısmını vücuda protein olarak geri aldın.

hepsi matematik hesabı yani.

6. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    yani antreman yaptıgım gün ortalama kaç kalori yakıyorumdur ki acaba?
    tam anlayamadım ya sonuçta vucudun ihtiyacı kadar protein alırsam neden yağlanma olsun ki?sonuç olarak kullanmamalımıyım? her bodyciye şart bi besin.

7. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu

Çok fazla alınan protein yağlanmaz yapmaz, vücuttan atılır..Protein vücutta depolanmaz; gerektiği kadarı vücut tarafından kullanılır, fazlası atılır..
    Karbonhidratın fazlası vücutta depolanır..."Protein yağa dönüşür" cümlesi tamamen YANLIŞTIR..

@ ozleyis;
    Protein tozu kullanmanın amacı aslında günlük protein ihtiyacını ondan karşılamak değildir..Protein ihtiyacını karşılamak için besinlerden yararlanılır bu doğrudur..
    Ancak protein tozu almaktaki amaç, özellikle idmandan hemen sonra kullanarak (bilhassa isolated protein) idmanda kaslara uygulanmış olan yıkımın etkisini en aza indirgeyip, kas yapımını başlatmaktır..İdmandan hemen sonra bile protein ağırlıklı beslenseniz, bunun vücutta işlenmesi belli bir zaman alacaktır, bu sürede kas yıkımı devam edecektir..İşte bunu önlemek için protein tozu kullanılır..

Asıl soruya geri dönmek gerekirse; protein tozlarının içeriklerine bakmak önemlidir..Örneğin ben 0 yağ 0 şeker 0 karbonhidrat içeren bir protein tozu kullanıyorum, haliyle bu bende yağlanma yapmaz..
    Marka ve modeline göre protein tozunun içeriğini araştırırsanız, karbonhidrat ve yağ değerlerine bakarsanız yağ yapıp yağmayacağını anlarsınız..

8. victory

victory Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    cagrihalacoglu hangi ürün acaba kullandığın marka yazabilirsen sevinirim

9. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Ultimate Nutrition Isocool..

10. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    isocool güzel bir ürün 0 yağ 0 karbonhidrat. ortalama 26 gramında 23 gram protein var 908 gramlık ürün fiyatı 100 tl. ve diğer proteinleri ele alıcak olursak 1 gram yağ ve 3 gram karbonhidrat var buda 21 kalori fark demektir :) değmez bana göre

11. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Bu ara moda oldu günlük kalori yağ fln ölçen cihazlar onu dene bi fikir olussun kafanda yaptıgın antreamanın şiddetine göre değişir kalori yakımı ama normalde sporsuz 2000cal. yakan birisi sporu da katarsak işe 2400 civarı yakıyodur yaklasık olarak ;)

12. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    optimum nutrition whey protein aldım marka olarak bakalım deneyelim bi görelim yağlanırsAk kardyo kasarız artık :D

13. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    günlük alman gereken protein mitarı vücut agırlığın x 2=alınması gereken protein (gr cinsinden) alman gereken mikterı buradan bulabilirsin x1,5 da yapabilirsin

harcadığın kaloriye gelince buda yaptıgın antr. süresine agırlığına ve senin agırlığına göre değişir

günlük aldığın kaloriyide hesapla

bu duruma göre alman gerekn pro tozu miktarını yağlıysan yakman gereken ve alman gereeken kaloriyi hesaplarsın ona göre bir stratji belirler çalışırsın

iyi kaslanmalar

14. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    2400 cal. yakıyosam eğer günde.

antreman yaptıgım günlerde 4 kaşık protein tozu alsam günlük protein ihtiyacımı karşılar sanırım. 1 kaşık ta 350 cal varsa 350x4 1400cal. eder.

2400 cal - 1400 cal = 1000 cal fazladan yakarım.oda zaten gün içinde yediğim yemekleri karşılar yağlanma olmaz diye düşünüyorum.bilmiyorum hesap doğrumu

15. victory

victory Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Burada bir noktaya değinmek istiyorum

1 servis = 1 Kaşık (ON içinden çıkan ölçek) = 30gr = 120 kalori

350 kalori değil.

Hatam varsa düzeltin lütfen.

16. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    eğer öleyse daha iyi değil mi ? yarı yarıya aldığım kalori düşüyor. bende yanlış yazmış olabilirim.

17. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    evet doğru. 1gr protein ve 1 gr karbo : 4 kaloriye eşittir. 1gr yağ: 9 kaloridir. Kullanıcagın 4 servis proteini parca parca al her serviste 1 ölcek ve bu ögünler arasında en az 2 saat süre olsun emilimin tam saglanması için toza baglama kendini 3 ögün protein kullan mesela 1 ögünde protein agırlıklı bişeyler ye. Ton balıgı tavuk gibi.. ve eger casein tarzı uzun sürede emilen bir protein kullanmıcaksan eger ki whey kullanıyosun sanırım gece yatmadan önce icme derim. Metabolizma hızı düstügü icin vücudun bu proteinin cogunu degerlendirmez. Bu yüzden gün içinde almaya calıs ;)

18. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    yatmadan önce içmicektim zaten.antremandan önce yada sonra değilde sen 4 servisi gün içine yaymamı istiyosun öyle mi ? aralarında en az 2 saat olucak şekilde.peki antremandan sonraki kas yıkım olayını nasıl halledicem böyle yaparsam

19. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozunu tabii ki gün içerisinde yayarak kullanın fakat antremandan sonraki kas yıkımını indirgemek için muhakkak atreman biter bitmez hemen bir ölçek protein tozunuzu alın gerisini de aralardayaklaşık 2 saat olacak şekilde ayarlayın...

20. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ya hocam mesela şöle mi yani antremana 14.00 da giriyoruz diyelim

8.00

13.00

15.30 antreman sonrası

18.00

bu saatlerde içilse her öğünde tek servis olucak şekilde doğru olur mu ?

antremandan 1 saat önce 2 servis sonrasında 2 servis olucak şekilde içsem faydalı olmaz mı yani? nedir bunu öğünlere yayma mantığı ?

Sayfayı Paylaş