Protein Tozu / Yağ / Kas / Diet

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aris tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aris

aris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,

Boyum 1.75 kilom 79, bundan 5 ay önce 74 düm ancak yazın malum insan salıyor kendini.

Benim sorum şu olacak; düzenli besleniyorum ekmek tuz şeker kestim, öğün atlamadan protein ağırlıklı besleniyorum ve düzenli spora gidiyorum ağırlık antremanından önce 20dk cardio sonrasında ağırlık anteramanı yapıyorum, dermanım kalırsa sonunda da 5-10 dk ip atlıyorum. Vermek istediğim bi 9 kilo var ve aynı zamanda beachbody dediğiniz vücuda erişmek istiyorum, protein tozu kullanmam ve ağırlık çalışmam mevcut kalın vücudu koruyup bunu sertleştirir mi? Yoksa incelmeme yardımcı olup düzgün bir fiziğe kavuşmamı sağlar mı? Amacım scott adkins gibi bir vücudum olsun değil yalnızca çizgili belirgin bir vücudum olsun bana yeter. Bu çalışmayla 3 ayda 4 ayda bunun sağlanabileceğini düşünüyorum (en azından 112 kilodan 74 e düşen bir insan olarak)

Lafı çok uzattım uzun lafın kısası ağırlık antremanı yapmam mevcut kalın vücudumu koruyup üzerine daha bir şey ekler mi yoksa incelmeme yardımcı olup düzgün bir fiziğe erişmemi sağlar mı?

Not: Kullandığım protein tozu Dymatize ISO-100 - Antremandan önce ve sonra 1'er ölçek. (Daha doğru kullanma şekli varsa bu konuda da dinleyebilirim)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Protein tozunun mantığını anlamak lazım önce. Düşük kalorili ama yüksek proteinli beslenip ağırlık çalıştığınız sürece kas kütlenizi (en azından çoğunu) koruyup yağ yakarsınız. Bu yüksek proteini tozdan veya besinlerden almanız bir şeyi değiştirmez. Yani protein tozu kullandınız diye kas kütlesi korunacak değil, ya da kullanmadınız diye erimeyecek. Önemli olan günlük aldığınız protein ve kalori miktarı. Ayrıca kası korumak için sadece protein yeterli değil. Yeterli kalori de almanız lazım. Yağ yakacağım derken çok düşük kalorili beslenmek de kas kaybı tehlikesini arttırır.

aris bunu beğendi.
  3. aris

aris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkür ederim,

Günlük aldığım kalori miktarı 2000-2500 arası. Sabah 2 haşlanmış yumurta biraz b.peynir, öğlen genellikle tavuk etli tavuk suyu çorba ve yoğurt akşamları 150gr hindi sebze ve yoğurt yiyorum aralarda 1 avuç ceviz falan atıyorum.

Yani anladığım kadarıyla kilo fazlam olması ağırlık antrenmanı çalışmamla birlikte beni şişkin kaslı birine dönüştürmeyecek aksine yağ yakımımı sağlayacak.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şöyle, diyelim ki günlük kalori ihtiyacınız 2500. Kilonuz da 79 ise, günlük 160 gr protein içeren 2000 kalorilik bir diyetle ağırlık çalışarak (ve mümkün olduğu kadar ağır çalışarak) kas kütlenizin çoğunu korurken yağ yakarsınız. Bu arada gerekli olan bu 160 gr proteini tozdan veya yiyeceklerden almanız bir şey değiştirmez. Ağırlık çalışmadan da bu kalorilerle incelirsiniz ama kas kaybı da olur. Onun için ağırlık çalışmaya ve mümkün olduğu kadar ağır çalışmaya devam. Düşük kalorili beslendiğiniz sürece kalınlaşmazsınız, mevcut kas kütlesini koruyarak yağ yakarsınız.

5. aris

aris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler

Sayfayı Paylaş