Protein Tozu ve Sonrası...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ISIran tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Merhaba arkadaşlar ben 4 aydır salona gidiyordum.Ve 4.oyun sonunda protein tozu kullanmaya karar verdim.İlk defa Optimum Whey %100 Gold Standard protein tozundan aldım.Ve bende oldukca fazla etki gösterdi.Yüzüm , göz kapaklarım şişdi, vücudumda kızarıklıklar ve kaşıntı oldu.İnternetten o kadar protein tozunu araştırdım.Ve bir sorun teşkil etmediğine kaanat getirince aldım kullandım.Fakat düşündüğüm gibide olmadı.İçinde değişik kimyasallar olduğu için vücutta alerjik tepkilere sebebiyet verdi.Başına benim gibi bir durum başına gelen varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.Daha protein tozları kullanmıyor mu yada başka marka kullanıp bu sorunu atlattı mı? Bunlara ihtiyacım var.Doğal yollardan yeterince protein alabilsem zaten toz almıycagım fakat alamıyorum.Şimdi arkadaşlar bu durum hakkında düşüncelerinizi merak ettim bu konuyuda o yüzden acıyorum.Hepinize sevgilerle...

2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun;
    Doktora gitmelisin ve kesin teşhis konulmalı ,biz buradan ne yorum yapsak boşa olur.
    Belki karaciğerinde sorun var belki süt,yumurta vb ürünler cildinde soruna yol açtı bir sürü varyasyon olabilir.
    Doktor ,kan tahlili, alerji testleri =kesin sonuç
    Umarım sağlığınıza kavuşursunuz.

3. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Teşekkürler doktora gittim.Fakat dediği şu protein tozunu ictikden sonra olmuş bir sorun içinde değişik kimyasallar var.Onlardan dolayı alerjik tepki yaptı.Benim doktora sorum şu kan testinden neden olduguna bakabilirmiyiz.Cevabı kan testinden anlaşılmaz.Benim kuzenim cilt doktoru onunda dediği bir daha kullanma nefes darlığına kadar gider.Alerji testleri yapmadılar cünkü protein tozunu ictimi söyleyince ve bundan sonra oldugunu diyince gerek görmediler sanırsam.Allaha şükur verdikleri ilaclarla düzeldim şuan eski halime geri döndüm.

4. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Tozu kullanma alerjin geçince birisinden 1 porsiyon casein veya başka bi protein al 1-2 yudum dene bakalım belki whey alerjin vardır.
    Kimisinin süte alerjisi oluyo casein kullanmıyorlar.

5. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Benimde aklımda o vardı.Farklı protein deniycektim.Alerji tam gecince birde dediğin gibi deniycem arkadaşım bakalım sonucu ne olacak.

6. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Doktora protein tozu içtim sonra böyle oldu dersen kesin tozdandır bırakırsan kurtulursun der. Bu tarz konularda malesef doktorlar hem bilgili değil hem de ön yargılı. Çok çeşit supplement kullandım yıllardır ancak hiç böyle bir problem yaşamadım. Hatta gerekli tahlilleri de yaptırdım ve hiç bir zaman sıkıntı görülmedi değerlerimde. Ancak bir doktora muhabbet arası sorduğumda ben kesinlikle tavsiye etmiyorum, ne olduğu belli değil gibi cevaplar aldım.

Daha aklı başında bir doktor ise creatin kullanmamı söyledi. Molekülleri daha büyük olduğu için böbreklerde yorulma yapabiliyormuş. Diğerleri için olumsuz bir yorum yapmadı.

7. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Aynen kardeşim benim kuzenimde cilt dokdoru onla konuştum senin dediklerinin aynısını dedi.

8. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Tun4 dediklerin çok doğru.4 adam bi programa çıkmıştı.
    Biri türkiyede dereceleri olan bodyci.Biri Supplement uzmanı
    Diğer ikisi doktor.Doktorların biri supplementlerin steroid olup olmadığını sordu:D
    İnanamadım ya o adam ne cesaretle çıktı acaba oraya.
    Supplement uzmanı bazılarının ne yararı nede zararı olduğunu söyledi ama hangileri olduğunu söylemedi.
    Bu arada uzman 65 yaşında 120 kg bench bastığını söyledi:D

PeNa bunu beğendi.
  9. -Maverick-

-Maverick- Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Soyaya alerjin olabilir

10. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    aşırı doz kullanımı bazı maddelerin birikimine de yol açabilir .Sonuçta bu ürünler saf ürünler değil belirli birleştirici ve topaklamayı önleyici nem tutmayı önleyen maddeler var. Günde kaç kez kaç gram şeklinde neye karıştırarak alıyosun bunlar da önemli tabi . Bence whey protein pre-post şeklinde antreman öncesi sonrası alınmalı fazlasının gereksiz olduğunu düşünüyorum . Günde her öğün kullanan insanlar var :)

11. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Süt ile kullandım.Pazartesi günü kullandım.Shakerin yarısını antreman öncesi ve diğer yarısınıda antreman sonrası kullandım.Hiçbir şey olmamıştı.Çarşamba günü shakerin hepsini antreman sonrası içtim.Çarşamba günüde birşey yoktu.Fakat perşembe günü sabahleyin hafif kaşıntılar oldu.Daha sonra dinlenmek icin gün icinde tekrar uyudum ve akşam 18.00 sularında göz kapaklarım şişmiş yüzümde ve vücudumda izler cıkmış.Kaşıntı hat safaya ulaşmış bir biçimde uyandım.Burda benim kafamda soru işareti kalan acaba hepsini antreman sonrası ictim diye mi oldu acaba? Derken kuzenim cilt doktoru ona sorayım dedim.Ona az bişede alsam gene bu aynı tepkiler mi olurdu diye sordum.Cevabı aynısı olurdu şeklinde oldu.Ama hala aklımda o soru işareti bi öyle denesem mi diye düşünüyorum.

12. -Maverick-

-Maverick- Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yukardaki arkadaşın ilk cümlesine katılıyorum ama gerisi bilgisizlikle verilen bilgiler.ben antrenman sonrasında 2 ölçek kullandığımı da bilirim. Dediğim gibi içindeki bi maddeye alerjin olabilir.

Bu aarada antrenmandan önce alınan protein tozu israftır ziyandır

13. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Zaten ilk defa kullanıyorum dedim.Bilmediğim için buraya yazdım.Protein tozu antreman öncesi neden israf olsun bence asıl bu bilgisizlik.

14. -Maverick-

-Maverick- Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yukardaki arkadaşın ilk cümlesine katılıyorum ama gerisi bilgisizlikle verilen bilgiler.ben antrenman sonrasında 2 ölçek kullandığımı da bilirim. Dediğim gibi içindeki bi maddeye alerjin olabilir.

Bu aarada antrenmandan önce alınan protein tozu israftır
    Güzel arkadaşım ben sana değil sana tavsiye veren diğer arkadaşa söyledim onu da sen de bilgin olmadığı halde ondan bundan duyduklarınla idare ediyorsun ne diyeyim haklısın.istediğin gibi kullanabilirsin protein tozunu herhangi bi sorun yaratmaz

15. ekincime

ekincime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı durumu bende yaşadım pek mesaj yazmam ama yardımcı olayım dedim.Optimum kullandığımda yüzümde ve sırtımda baya sivilcelenme oldu.Yarıda bıraktım kutuyu zaten.Sonra musscletech nitrotech ve ondan sonrada aminomax kullandım.Yine aynı sorunlardan onları da bıraktım.
    Sanırım bana bu şekilde etki etmesi kana hızlı karışmasından dolayı olduğunu düşünüyorum.Çünkü şuan syntha 6 ve universal 2700 amino kullanıyorum ve hiçbir sorun yok sivilceyle ilgili.Bunların ikisi de kana hızlıca karışmıyor.Sana da protein tozu olarak syntha 6 yada onun tarzında bir protein tozu öneririm sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.ben yaşamıyorum çünkü.

16. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Peki vücudunda kızarmalar ve kaşıntı oldu mu? Göz kapaklarımda şişti bunu kullanınca.Ama dediğin tozlardan arkadaşlar kullanıyor.Onlardan alıp bir deniycem saol.

17. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Belirli alerjenle laktik asitle aktive oluyor olabilir süt haricinde su yada meyve suyuyla karıştırmayı deneyebilirsin . sütteki laktoz alerjenleri tetiklemiş olabilir . Bunu en detaylı alerji testleri yaptırarak anlayabilirsin .

18. ekincime

ekincime Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok bende sadece sivilce yapmıştı.Göz kapağında şişme yada kaşıntı yoktu.

19. Dakub3

Dakub3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam,
    Daha önce iki yıl boyunca (yurtdışında) Body yapıp, amino'dan kreatine ve caseinden ribose'ye kadar farklı farklı supp'ları birden kullandım ve hiç sorun yaşamadım. Sonra bodye bazı nedenlerden dolayı ara vermek zorunda kaldım.
    Şimdi yaklaşık 1 aydır tekrar Body yapıyorum ve iki haftadır Gaspari Aminomax 8000 kullanıyorum.
    Antrenman öncesi 4 adet, sonrası 4 adet, antrenmansız günlerde de 0 adet, olarak kullanıyorum. Yani kullanım tavsiyesinde belirtildiği gibi.

Benimde gözaltlarında cilt kurumaları ile yanma ve kabarıklıklar başladı, baştan aklıma kötü birşey gelmedi, bir şey dokundu herhalde dedim geçtim.
    Sonra elimde ve alnımda da aynı ''ISIran'ın yukarıdaki fotoğrafında olduğu gibi kızarıklıklar oluştu.

Maalesef bu aminoyu bırakmak zorunda kalacağım diye düşünüyorum. Yerine ''UNIVERSAL AMINO 3001'' almaya planlıyorum.
    Belki aranızdan biri bana tavsiyelerde bulunabileceğini ümit ederek buraya yazdım.

20. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Şuan bu proteini kullanıyorum.Ben fakat tozunu düşürdüm.Tozunu düşürünce bende sorun yapmadı.Acaba sende fazla kullanmış olabilirmiisin?

Sayfayı Paylaş