Protein tozu ve L-Carnitine kullanalımıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MayKiii tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Yaşım:28
    Kilom:96
    Boyum:1.93
    Vücut geliştirme+kardiyo+diyet vs. yapıyorum. Yeni sayılırım 2 falan oldu.
    Protein takviyesi ve L-Carnitine almayı düşünüyorum ve pek bilgi sahibi olmadığım için biraz kendimce araştırma yaptım.

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin...
    Protein üzerine okuduğum makalelerden anladığım kadarıyla; Protein tozunu spor yapan herkesin kullanması lazım. (Tabi uygun bir marka ve doğru protein seçimi ile)
    Doğru protein seçimi konusunda edindiğim bilgi; Hayvansal proteinlerin değerleri, bitkisel proteinlere göre daha yüksekmiş ve bunun için hayvansal protein alımı daha iyiymiş. Tabi vücuda zenginlik katmak açısından bitkisel proteinlerde alınabilirmiş.
    Sanırım bunların arasında en iyi sindirime sahip olan "whey protein isolate" (yani peynir altı suyu) olarak tabir edilen proteinmiş.

Tabi bununla birlikte "günlük yaşantımızda tükettiğimiz besinlere ek olarak alınmalı" şeklinde algıladım. Yani öğünlerimizin yerine değil öğünlerimizin arasında yada spor öncesi ve sonrası kullanılabilecek bir takviye. Bununla beraber diyet+whey pro sayesinde (ve tabi ağırlık çalışmasıda) vücuttaki kas yapısı artacağından ve yağ oranı düşeceğinden metabolizma hızlanıp daha fazla yağ yakımı sağlanıyormuş.

*Şimdi bu bilgiler doğrultusunda benim protein tozu kullanmamda bir sakınca yok gibi duruyor.
    *Bunun yanında yağ yakımı açısından L-Carnitine kullanmayı düşünüyorum.
    Düşüncelerinizi ve önerilerinizi alabilir miyim?

Son düzenleme: 27 Mart 2014

Sayfayı Paylaş