Protein Tozu Ve Beslenme İle İlgili Birkaç Soru

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Sporcu00 tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Sporcu00

Sporcu00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 haftadır spor salonuna gidiyorum kilom 53, boyum 180 cm, yaşım 16. Vücudumun fit görünmesini istiyorum. Yarışmalara katılmak ya da vücudumu makine gibi yapmak istemiyorum. Üniversite sınavına hazırlanırkende bırakabilirim sporu. Spor salonunda ki iki antranörde protein tozunu antrenmandan sonra sütle karıştırarak içmemi tavsiye etti ama bazı kaygılarım var. Forumda ve internette detaylı bir araştırma yaptım. Doktorlar, protein tozunun ve sporun bırakıldığında kasların sarkma yapabileceğini söylemiş çok inanmıyorum buna ama daha önce uzun süreliğine sporu ve protein tozunu bırakan birisi varsa lütfen paylaşsın. Protein tozunu sütle karıştırıp içmeninde zararlı olduğunu söylemiş birisi forumda. Ne gibi bir zararı olabilir? Daha önce protein tozu kullanıpta karaciğer ve böbrek sorunu yaşayan biri var mı? Forumda böbrek hastalağına yakalanan biri vardı sanırım. Yanlış anlamayın ama protein tozunun sperm sayısını etkilediği gibi şeyler okudum internette doğruluk payı var mıdır? Ve body building'in boy uzamasını kestiği gibi söylentiler var. İnanmıyorum ama herhan gibi sıkıntı olur mu? Şimdiden teşekkürler. :confused:

2. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    "Yaratan Rabbinin adıyla oku.."
    Kuran daki ilk ayet değilmi?
    Oku..forum içerisinde senden önce binlerce kez sorulan soruların cevaplarını oku..

3. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    kaygılarının yersiz veya yerli değil bunların sende yaratıcağı etki sporu sonradan bırakıcağın için gerekli bir protein tozunun gereksiz bir amaca hizmet etmesine neden olur. bence sen hiç başlama

4. Sporcu00

Sporcu00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    okudum ama okuduğum şeylerde tartışma vardı ve kafam karıştı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:02 ----------

En çok daha uzayamamaktan korkuyorum.

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    düzgün yapıldıkça v.g boy bile uzatabilir.

6. Sporcu00

Sporcu00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bu arada 180 değil yanlış yazmışım boyum 170 cm.

7. redblood

redblood Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Antalya
    daha once cok kez sorulmus bir soru,ama bu senin kulagina giden sarkma olayi kesin herkese en az bir kez ugramistir,fakat hic bir alakasi yok,nasil alakasi var,spor yaptigi donemlerde insan normalden daha fazla gida tuketir,cok normaldir,ama sporu birakip bos verince bu yeme aliskanligida devam ederse yaglanma soz konusu olur,cok abarti steroid hormon vs kullanmadigin surece asla protein tozu vs seni bu noktaya goturmez cok cok cok okuman gerek ii arastirma yap butun sorularina bilimsel yanit bulursun,herkesin her dedigine inanma sadece aklinin bir kosesinde tut boylelikle herseyin dogrusunu ogrendiginde kimin fikirlerine saygi duyup kime gereksiz insan muamelesi yapabilecegini secersin,gereksiz insan dedim cunku yeterlu bilgi ye sahip olmadan insanlar fikir yurutup etraflarina yalan yanlis bilgilendirme yapiyorlar.....oku cokkkk oku...

8. Sporcu00

Sporcu00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boy uzamasına engel olur mu body?

9. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Daha spora başlamadan(1 haftayı saymıyorum) protein tozu soruyorsun.Bir 6 ay kadar git bakalım sporu sevicekmisin ,devam edicekmisin?Tozsuz yapılmaz diye birşey yokki?Ben 3 yılı aşkın bu sporu yapıyorum daha toz kullanmadım mesela ;)

Sayfayı Paylaş