Protein Tozu ve Beslenme İkilisi Bir Sorum Vardı :)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SerkanUzn tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SerkanUzn

SerkanUzn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar,

Boyum 1.70 kilo 50-55 arası. Yaşım henüz 17.

Amacım 60 kilo olmak. Tabi birazda hacim:)

Evde dunmbıllarımla kedime ait bir çalışma programım var aslında. Ama asıl sorunum beslenmede. Günlük protein ihtiyacımı karsılıycak kadar protein alamıyorum malesef. Diyorum ki mesela antremandan sonra 2 tabak makarna yesem yanında protein tozu içsem. Böyle böyle her ögünümde protein tozunu kullansam sizce yararı olur mu ? Bir de tam olarak hangi protein tozunu kullancağımı bilmiyorum. Marka olarak özelden mesaj atabilen olursa sevinirim. Ya da yasak değilse direk konuda paylaşabilirsiniz :)

Yani ben yeteri kadar karbonhidrat alıp protein ihtiyacımı sadece protein tozundan direk alsam bir sorun olur mu ? (Tabi yumurta , et , tavuk vs. yiyorum ama öyle 100 gr protein alamıyorum o kadar iştahım yok denilebilir :) )

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    olmaz tozun uzerinde öğün yerine geçmediği zaten belirtiliyor. onun amacı idman oncesi ve sonrası vucuttaki ani protein ihtiyacını karşılamak. idman sonrasında gerçekleşen katabolik sendromun önüne geçmek. anlıyacağın duzenli yemeklerini ye o şeyide idmandan sonra kullan derim. saygilarimla ...

3. SerkanUzn

SerkanUzn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım yanlış anladın ya da ben kendimi yanlış ifade ettim.:) Öğün yerine kullanmıycam tozu ben. sadece öğünlerimin yanına protein tozu eklemeyi düşünüyorum

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    proteini tozdan alsam direk sorun olurmu yazmıssın bende o açıdan olur diyorum. kullanım tarzını yukarıda anlattım ki bunu bendeil yapımcıların kendisi belirtiyor.

SerkanUzn bunu beğendi.
  5. SerkanUzn

SerkanUzn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam teşekkürler.:) peki hangi protein tozunu tavsiye ediyorsunuz ?

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    weider premium whey al bakalım. biraz pahalıdır o ama haberin olsun. yok ben ucuz alacam diyorsan ona nispeten optimum olabilir. sen yinede bunları ogun yerine kullanma derim yalnız haberin olsun. proteini bunlardan almaya bir alıştımı vucudun. sindirim enzimlerinde tembellik başlayacaktır. buda bazı yan etkilerle kendini gosterecektir. idmandan once veya sonra alın derim. saygilarimla ...

Sayfayı Paylaş