protein tozu ve aminoasit alıcam önerileriniz!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hunn tarafından 22 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. hunn

hunn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Mrb arkadaslar benim bodyde 4.cü ayım haftada ortalama 4 gun gitmekteym her ne kadar vucudumu biraz sekile soksamda alt karindaki yaglari bi turlu eritemedim( gobek deligi alt bolgesi) simdi protein tozu ve aminoasit almaya karar verdim arkadaslarim biraz birseyler anlatsalarda tam emin olamadim max butcem 250 tl dir ikisi icin protein tozunu 5 kg al demislerdi cvplarinizi bekliyorum

2. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    nutrex ve snı

bence ******ten internet sitesinden sni global amino 5300=84 tl ve Türkiye stoklarına yeni giren ve mükemmel bi ürün olan nutrex infusion black protein tozu 2268 gr =159 tl almanı tevsiye ederim.bench_O

3. hunn

hunn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ama arkadaslarim protein tozunda 5 kg luk almami onermislerdi 2.5 kg dusuk kalmaz mi

4. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    hayır tabiki

ya hocam naptın sen ne düşük kalması 5 kg gidip merdiven altı işe yaramaz ürünler alacagına git adam gibi bi tek ürün al faydasını gör sen de naptın hic alma daha iyi derim o zaman ben arkadasım.vallahi sen bilirsin hocam tercih senindumbelllls

5. ferfecir21

ferfecir21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum sakın öyle şeylere itibar etme.. en sağlıklısı yumurta .. çünkü a.sit kompozisyonu yumurtaya göre belirlenir.. ve vücutçuların dediği gibi 150-250 gram protein almalısın, bunada itibar etme.. en fazla günde kilon başına 1.2 gram al.... sağlıklı fit bir vücuda sahip olmak istersen bu yeterli... eğer yok aşırı kas yapacam dersen sınırı aş ama bu faydalı birşey değildir...aşırı kas yapmak her zaman zararlıdır..
    1- karşı cinse göre vücudun itici gelir
    2-kaslara fazla kan gitti için beyin fazla beslenemez ve zeka geriliği oluşur
    3-koşma yeteneğini kaybedersin
    4-karaciğer ve böbrek yetmezliği( aşırı protein alınımına bağlı olarak)
    5-kalp kasının fizyolojik genişlemesi , normal düzeyde iyidir..aşırı düzeyde erken ölümlere neden olur

yani sana tavsiyem kas yapman için normal beslen.. aşırıya kaçma.. hem gereksiz hemde sağlıksız.. günlük 40 gram hayvansal protein yeterlidir. weightlifterweightlifterweightlifterweightlifterweightlifterweightlifterweightlifter

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:45 ----------

işe yarar bir kasın oluşabilmesi için mutlaka doğal kaynaklar kullanılmalı....
    eğer protein tozu alırsan görüntü değişir ama işlev değişmez..
    not: aktin ve miyozin için olmazsa olmaz sadece aminoasitler değildir..bunu ticaretini yapan iyi uyduruyor.. bir kasın yapısında sadece aminoasitler bulunmuyor..insanları kandırmaktan başka bir işe yaramaz.. protein tozları tamamen zararlıdır ..sigara alkol alın ama protein tozu almayın....bunu size açıklarım nedenini merak edenlere... açıklama: kas bir bina gibidir betonu aminoasit gibi düşünün... bina yapmak içim beton yetmez buna ek olarak demir, işçi ve diğer materyallere ihtiyaç vardır.. eğer fazla beton alırsanız orda çöp yığını olarak kalmaktan başka bir işe yaramaz.. aldığınız aminoasitler üreye dönüşür ve karaciğeriniz yorulur.. size tavsiyem kas yapmak için kası kullanın...yani direkt et yiyin..

6. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    yuh yani:)

sen dagdan mı geldin hocam yhaaa:)cok komiksin bu forumda ne isin var:)senin yumurta ile yaptıgın kası görmek isterdim gercekten hahah:)valla ne diyim biraz forumu okuda biseyler ögren supplementlerin dogallıgı hakkında falan vs:)

AngryHun bunu beğendi.
  7. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    yukarda yazılanlar coğu yanlıs ama doğru olan noktalarda var ferfercinin
    musleletech nitro tech 1,8 klio 165 tl civarı içinde bcaa ve createın amıno asıt değieri yuksek [bu ürünü alırsan amınoya gerek yok )hemde piyasadakı en kalıtelı urunlerden birisi sakın ucuz mallara yönelme

8. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    bende onu dedim

bende onu dedim 5kg ye o paraya anca nitrofull genrise falan alırsın onlarıda hic alma daha iyi yani alırsan adam gibi bise al mhp isofast 50,nutrex muscle infusion,optimum gold standart olabilir mesela.ben nitrotech kullandım da strawberry milkshake olanından hic begenmedim.ondan önce optimum kullanmıstım optimum un yüzde 50 si etmez bence.tadı iğrenc ti zorla kutuyu bitirdim resmen cok köpürüyofu suyla bile.ayrıca puding gibi cok katı oluyodu

9. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    İso 93 ve Scivation xten alabilirsin :)

AngryHun bunu beğendi.
  10. 3363636

3363636 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    playboy
    Yer:
    ankara
    amino asit takviyesi almazsak tavuk seymeyen biri için günlük 50 tl yemek masrafı çıkar ozaman.kararsız kaldım şimdi zamanında alkol tüketimim ve ilaç kullanımım çoktu karaciğer baya bir yıpranmıştır eğer dediği gibi aa ler karaciğere yan etkisi varsa uzak durmak lazım.destekleyici olarak aşırıya kaçmadan oransal olarak 0.7 doğal 0.3 aa destek yapsam nasıl olur acaba?

11. ferfecir21

ferfecir21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bana googleden yada forumda bulduğun bilgilerle yanıt verme.. üniversite boşunamı okuduk. yediğin diyet yetmiyormu suplement diyorsun. ben suplement zararlı demedim. fazla protein zararlı. eğer vücut geliştirme mesleğin değilse abartmamalısın. sonuçta aldığın fazla protein karaciğerde glikoza çevrilir. bu çevrilme sırasında karaciğer yorulur.. eğer bir madde karaciğerde dönüşüyorsa o karaciğere zarar veriyordur mutlaka..( ilaçlar, toksinler, proteinler vb..).. diyet yeterli karbonhidrat yağ ve protein içermeli.. kh direk glikoza çevrildiği için pek zararlı değildir..yağlar beta oksidasyona uğrar..proteinler barsaklarda denatüre olur emilir ihtiyaçtan fazlası glikoneogenesiz ile glikoza çevrilirve bu karaciğerde olur.. mesleğim olan şeyi bana öğretme..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:28 ----------

kardeş yanlış anlaşılmasın.. ben fazlası karaciğeri yorar diyorum.. aynen bir ilaç, alkol toksin gibi.. sonuçta alkolda karaciğerde glikoza dönüşür aynı şey...istersen mekanizmasını bir profesöre sorabilirsin.. eğer fazla protein alıpta onu kullanmazsa alkol ile aynı etkiye maruz kalırsın. mekanizma aynı..belki bazı şirketlerin çıkarları için kimse böyle bir konuda tez yazmaz ama gerçek olan bu..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:31 ----------

cehaletin sonu yok anlaşılan....bilimsel protein kalitesi= diyettete bulunan aa miktarı/yumurtada bulunan aynı aminoasit miktarı X 100 (ESANSİYEL AA)...bu bir proteinin kalitesini belirler... yanii senin alacağın o suplementler in kalitesi de yumurtaya göre hesaplanmış.. yumurta kadar da olmaz.. %99 olabilir ama kalite yumurtada ki gibi %100 olmaz..biraz öğrende söyle..

Aramiss bunu beğendi.
  12. Ramirez

Ramirez Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    ferfecir21 hocam senin iddaların çok ciddi ve eminim tartışılacaktır, bunu burda konuşmak yerine bi başlık açsan ve elindeki bilimsel verilerle konuşsan çok daha yararlı ve verimli olur kanımca

Aramiss ve neverzz bunu beğendi.
  13. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    • Ferfecir21 belliki besinlerin yapisi ve sindirimleri hakkinda bilgin var ne okudun bilmiyorum ama tahminim diyetisyenlikten yana neyse gelelim konumuza.
    • Dediklerin bazilarina katiliyorum kullanilmayan protein karacigerde islenip yag olarak depolanir vs vs. Bunlari seninle tartisamam ama v.g hakkinda ne kadar bilgin var onu tartisilir.Demissinki gunde 150-200 gr protein al diyenlere itibar etme.HIC BIR v.g antronoru gelipte sana boyle bir sey demez :) der ki gunluk KILOGRAM basina 1 gr protein yeterlidir ama biz v.g yapiyoruz v.g ci nin ihtiyaci olan 1.5 ile 2 gram proteindir KILOGRAM basina.Buraya takilma kucuk bir ornek sadece
    • Bu forumda tavsiye edilenler, yorumlar ve oneriler kesinlikle ezbere degildir burada bu ise yillarini harcamis ve v.g yi gercekten bilincli olarak yapan kiseler var.Bilgin oldugu dogru ama bir basketbol antronoru de bilir off side taci ama ne kadar iyi yonetebilir bir futbol takimini?

14. ferfecir21

ferfecir21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    size katılıyorum .. ama ben şunu dile getiremedim.. aşırılık, işte karşı olduğum şey bu..kas için gerekenlerin dengesiz alındığının kanısındayım.vg ciler sadeceprotein alarak büyük bir yanılgıya düşüyorlar..kas hipertrofisi için gerekli şeyler şunlar: karbonhidrat, bir grup vitamin, mineraller,BÜYÜME hormonLARI,amino asitler(esansiyel olanlar)..VE NÖROLOJİK UYARIMLAR....100 GRAM KAS İÇİN 18 GRAM PROTEİNE İHTİYAÇ VARDIR..SİZCE BİR İNSAN GÜNDE 100 GRAM KAS YAPABİLİR Mİ ?şöyle ifade edeyim kg başına 2 gram protein alan 70 kg lık bir şahıs, normalde yaklaşık olarak 650 gramlık kasın ihtiyacı olan proteini alıyor.. ama günlük ortalama 5-20 gram kas yapabilir sadece... yani bizde sınırlayıcı faktör protein değildir. ve bir miktarda olsa proteinin depo edildiği artık biliniyor.

15. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam ıyı hos dıyorsun da,

Yumurta, Gdolu yemlerle beslenen, çeşitli hayvanların genleriyle desteklenerek dayanıklılığı arttırılan, kucucuk bır alanda hıc hareket etmeden yem yıyıp yumurtlayan tavuğa benzer hayvanlardan uretılıyor.. Sağlık bunun neresınde ?

''işe yarar bir kasın oluşabilmesi için mutlaka doğal kaynaklar kullanılmalı''

demıssın, bu doğal kaynakları sıralar mısın..

16. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0

hocam önce karaciger diyodun sonra arkadas yag diyince baska seyler demeye basladın sen ne okudun cok merak ediyorum?ayrıca bu is yumurta ile falan olmaz bu forumda bu isle uzun süredir ugrasanlar var danny boy angry hun beach boy vs burda olsalar da sana cevap verseler isterdim yani biraz konularını oku da bise ögren hala ititraz etme pesindesin ögrenmek istemiyosun dogallık diyosun proteinler zaten dogal penir altı suyu ayrıca ihtiyac fazlaası diyosun bir porsiyonda genelde 24-25 gr protein bulunur proteinlerde yani ihtiyac fazlası olması için 6-7 porsiyon tüketmesi lazım hergün bi insanın artı bide yedigi yemeklerden aldıkları var yani günde 2-3 porsiyonla ihtiyac fazlası olmayacagı kesin.daha neyin pesindesin anlamıyorum ki bırakın su supplementler e camur atmayı artık yaa amerikada avrupada milyonlarca insan tüketiyor bu ürünleri bi zararı olsa heryerde cıkmaz mıydı bu kadar insan kullanır mıydı ve suna da eminim ki bi zararı varsa bile senin yedigin koladan cipsten içtigin sigaradan alkolden daha az zararlıdır

17. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    ferfecir21 arkadasin da belirttigi gibi sen baska bir baslik ac orada konusalim yine bir sey yazmak istiyorum ama off topic olcak.

250 ytl lik bir butce aylik suplemente ayirabilecegin bir butce ise gercekten cok iyi bir butce.Illa gidip 5kg lik almak zorunda degilsin.Ve 250ytl her ikisine de yetecektir.Hatta yaninda baska bir supp almaya bile paran kalir :)

18. ferfecir21

ferfecir21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Soru Bilgileri
    Soru No : 4737
    Kullanıcı : Gizli
    Tarih : 24 Şubat 2011 11:31:53
    Durum : Cevaplandı
    Sporda kullanılan amino asitler

Merhaba hocam size bu soruyu sormamdakı amac oncekı yazını okumam hocam 1 senedır spor yapıyorum ve 6 aydır kılo aldırıcı toz kullanıyorum ve 1 ay sıvı amıno asıt kullandım ve suanda 3 gundurde amıno asıt hapı kullanıyorum.kıme sorsam zararı olmadıgını ama sızın yazınızda ıse tam tersı zararı oldugu soyluyorsunuz.acaba ne gıbı zararı vardır cok kararsız kaldım 2 gundur kafam cok karıstı kullanıp kullanmamada??teşekkur ederım 22 yasındayım 1.80 boyum ve 62ile 64 arasında degısen bır kılom var
    Soru Cevabı
    amino asit tabletleri ve protein tozları ; doğal protein ürünlerin fabrikalarda suni olarak işlenmiş halidir.
    Sıklıkla ; body building yapan insanların kullandığı bir üründür...
    Burada amaç ; besinlerde az miktarda bulunan proteinleri toz veya kapsüller halinde yutarak az zamanda büyük işler yapmaktır.
    doğal protein ürünlerini direkt yemek varken , bunu yapmayıp bunların fabrikalarda suni olarak işlenmiş halini kullanmak doğru değildir.
    ayrıca doğal ürünler yerine yapay suni ürün kullanmanın zararlarını artık ilkokul mektep talebeleri bile biliyor.

bu tip yapay protein tozları ; çok kısa zamanda vücut geliştirmek isteyen ve bu şekilde aslında kendilerini kandıran kişilerin kullandığı ürünlerdir.

body salonlarında bulunan spor hocaları protein tozu kullanılması konusunda ısrar ederler.
    çünkü bu tip protein tozları çok kısa zamanda vücut geliştirmek amacı ile kullanılır.
    eğer doğal protein alırsanız ; uzun vadede sonuç alınacağı için , spor hocaları size mahçup olmamak ve zor durumda kalmamak amacıyla bir an önce en kısa zamanda sonuç veren protein tozlarını önerirler.
    hatta bu ürünleri bizzat kendileri satarak ticari kazanç veya prim elde ederler.

Herşeyin fazlası zarardır.

bir oturuşta 10 tane ekmek yerseniz , mideniz ağrır..

bir oturuşta bir bidon suyu içerseniz , böbrekleriniz çatlar.

keza oksijen yakıcı bir gazdır. saf oksijen solursanız akciğerleriniz yanar, tahriş olur..

görüldüğü üzere ;
    ekmeğin , suyun , oksijenin fazlası insana zarar verdiğine göre ; alınan protein miktarının fazla olması vücudumuza ciddi zararlar verir.

Bu sadece protein için değil , her şey için geçerlidir.
    Fazla vitamin almak bile zarar verir.

Vücuda fazla protein alındığında :

1- vücuttan kalsiyum atımını hızlanır.

2- Proteinlerin parçalanması sonucu oluşan artık maddelerin(Ürik asit) atımı böbrekler yoluyla olduğundan vücudumuzda su kaybına yol açar.

3- Protein bakımından zengin hayvansal kaynaklı besinlerin yapılarında katı yağ ve kolesterol bulunmaktadır. Bu tür yiyeceklerin fazla oranda tüketimi ileri yaşlarda kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskini arttırır.

4- Proteinler vücutta depo edilmez. Alınan proteinlerin fazlası yağa dönüşerek depo edilirler. Yağın artması performansımızı düşürüp istenmeyen vücut ağırlığı teşekkülüne sebep olur.

ayrıca , özellikle ülkemizde günümüzde bir çok ilacın ve ürünün birebir kopyası ve taklidinin rahatlıkla imal edildiğini de düşünürsek ; kullanmayı düşündüğünüz ürünün önce gerçek mi ? yoksa birebir taklit mi olduğunu araştırmanız gerekir ki , bu durum da ancak çok gelişmiş ileri teknik labratuvar koşullarında tespit edilebilir.

bu tip aminoasit tabletleri doğal protein ürünlerin fabrikalarda suni olarak işlenmiş halidir..vücut geliştirmede aminoasit haplarından uzak durmak gerekir.
    Yalancı gelişme yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi....Sağlığınızı kaybedersiniz......İlk etapta olumlu gibi görünen bir çok şey , ileriki yıllarda telafisi imkansız hasarlar bırakabilir.

bu durumda iki seçeneğiniz var.

1- ya yapısı DOĞAL protein ürünleri uzun vadede sağlıklı ve emniyetli bir vücut yapmak için kullanmak

2- veyahutta kul yapısı olupta protein ürünlerinin fabrikalarda işlenerek konsantre hale getirilmiş ürünler kullanarak kısa vadede sağlıksız ve emniyetsiz bir şekilde vücut yapmak.

şahsi mesleki tecrübem ;
    Çok kısa zamanda yapay protein ürünleri kullanmak yerine , uzun vadede DOĞAL PROTEİN ÜRÜNLER kullanmanın DAHA SAĞLIKLI ve DOĞRU olduğunu göstermektedir.

vücut geliştirme kurallarından birisi de ; DOĞAL BESLENMEDİR.

Protein ve aminoasitler kasların gelişmesi için kaçınılmazdır.Zaten proteinlerin yapı taşı aminoasittir.Proteinsiz kas gelişmez. ama doğal yolla... yapay ilaçlarla DEĞİL !
    hülasa benim size önerim; protein ihtiyacınızı ne idüğü belirsiz bu tip ürünler yerine , Allah yapısı doğal ürünlerden karşılamanızdır.

madem vücut geliştirme ile ilgileniyorsunuz , o halde bunun için profesyonel yardım almanız gerekir.

çünkü verilecek protein miktarı :
    1- kas yapınıza
    2- ağırlığınıza
    3- boyunuza
    4- beden kütle indeksinize
    5- yaşınıza
    6- cinsiyetinize
    7- bel ölçünüze
    8- bel/ kalça oranına
    9- herhangi bir hastalığınızın bulunup bulunmadığına
    (örneğin Diyabet, hipertansiyon, aterosklerotik damar hastalığı -damar sertliği -, adet bozuklukları, kısırlık, sindirim sistemi hastalıkları , safra taşları, yağlı karaciğer, fıtıklar, sindirim sorunları , solunum sistemi hastalıkları , uyku apneleri , eklem hastalıkları , gut hastalığı , diz ve kalça eklemlerinde osteoartrit , deride çatlaklar, kıllanma artışı, renk koyulaşması, psikolojik sorunlar , uyumsuzluk depresyon gibi )
    göre değişir..

özetle ; her kişinin alması gereken protein miktarı KİŞİYE ÖZELDİR.
    Birisine uygun ve ideal olan protein alımı , sizin için hiçte uygun olmayabilir. hatta zararı dahi olabilir..

o nedenle sporcu diyetleri ; internetten , ansiklepodilerden , kitaplardan verilmez..
    bizzat bu konuda özel eğitim alan diyetisyenler tarafından düzenlenir.

benim size önerim ;
    sizin için en uygun olan diyeti almak üzere :
    1- spor hekimine
    2- spor diyetisyenine müracaat etmenizdir.

sağlıklı günler dilerim.
    UZM.DR. ÜMİT HAZAR

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:50 ----------

konu protein olduğu için fazlasının dezavantajlarını söylemek istedim.. sistemin sınırlarını aşmamak gerekli.. eğer hala ticari rant yada yanlış yaptığını sırf kabullenmemek için birşeyler yazmak isteyen olsa saygı duyarım.. bildiğinizi yapın..size orabtısız vücudunuzla mutluluklar dilerim. ilerde inşallah bir sağlık problemiyle karşılaşmazsınız. aç gözlülük hiçbir zaman yarar sağlamaz.. saygılar sevgiler..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:16 ----------

-yumurta ( katsısız olsun diyorsan köy yumurtası , ki böylece küçük işletmeci kazanır, yok eğer köy yumurtası bulamam diyorsan problemi kendinde ara, büyük işletmelerde ucuz diye hucum edip küçük işletmenin sonunu getiren kim? , eğer piyasada doğal ürün yoksa bunun sebebi bizler değilmiyiz, duyarlı değilsek hormonlu ürünler yemeye devam ederiz, susmaya devam edersek sonu gelmeyecektir)
    -tavuk eti
    -kırmızı et
    -balık
    -soya
    sebzeler( mevsiminde )

19. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Yaziyi okumaya basladigimda bu uslubu daha once de bi yerlede gordugumu hatirladim:) Umit Hazar in butun yazilari zaten protein tozlarina karsi (bunun sebebini bi turlu anlayamadim zaten. bir de ustune spor hekimligi sertifikasi varmis ya neyse )

Adamin anlattigi her seyin fazlasi zarar.Boyle bir yaziyi buraya neden koydun anlayamadim.Bunlar zaten bizim bildigimiz seyler.Sonra da tavsiye vermis neye gore ne kadar protein alinmali falan(herhalde spor hekimi sertifikasinin verdigi bir ozguvenle)Bu adam by pass falan da yapiyordur :) Millet burada zaten bas bas bagiriyor once DOGAL BESLENME yetmedigi yerde takviye diye.Kim kime sadece protein tozuyla beslenmesini soylemis ki ? Bence Umit Hazar gitsin fizik tedavi ve rehabilitasyonlarina(uzman oldugu konuya) devam etsin.

Dogru bu isi gercekten ticari amacla yapan insanlar da var ama bu kisiler sadece CAHIL ve BILGISIZ insanlari kandirabilir.

Kendimden ornek vereyim.Ama once sunlari belirteyim kardesim organik kimya bitirdi , bir kuzenim eczaci , digeri uzman doktor biri de hemsire. Simdi geleyim konuya 8 aydir yogun bir sekilde supplement kullniyorum protein tozu+bcaa+zma+balik yagi kombinasyonunu 3 aydir yapiyorum ve bu 8 aylik surecte 4 defa kan testi yaptirdim , bobreklerime ve karacigerime baktirdim. SONUC=SAGLIKLIYIM tum degerler olmasi gerektigi seviyede.
    Tabi kuzenlerim ve kardesim bana yalan soylemediye :)

Tek bir yerde dogru bir sey soylemis.Spor hekimleri ve diyetisyenler var diye aferin ona :)

Umit Hazar protein tozlarina takmis durumda ne hikmetse.Herhalde v.g yapmaya calisti da basarili olamadi mi ne :D

Zaten herkes o vucutlari et sut yumurta ile yapiyor. Simdi bir sorum var.Amcamin(doktor) biri kendi uzerinde test etmis ve insan vudunun gunluk 7-8 gr c vitaminini kullandigini ispatlamis. Yani Umit Hazar a gore gunluk tuketmemiz gereken meyva miktari yaklasik 2 KASA :) ironiye bakin

Ferfecir senden bir kez daha rica ediyorum bana off topic yazdirma.Ac bir baslik orada konusalim.Trollukten banlanmak istemiyorum burda...

Sayfayı Paylaş