Protein tozu ve Amino asitler hakkında kafayı yemezsem iyidir!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cutepoison tarafından 9 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cutepoison

cutepoison Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ayrı bir başlık açtığım için şimdiden özür dilerim ama yaklaşık 3 aydır forumu takip etmeye çalışıyorum. Ne zaman supp. alacak olsam forumdan bilgi toplamaya çalıştım. Ama her yazılan birbirinden o kadar farklı ki; kafam allak bullak oluyor, sonunda "eeh bu olsun bari" deyip bir şey alıyorum.
    Neyse..

Spora başlayalı yaklaşık 8 ay oluyor.
    İki kutu Multipower Xplode kullandım, 1.78 boy ve 72 kilodayım.
    Başladığım zamandan bu yana tabiki bir gelişme var fakat "e hani sen spora gidiyordun?" diyenler de çok fazla görünce..

Amacım abartı kas patlamaları değil fakat yine de vücudu bir şekle şemale sokmak.

Protein tozu kullanımını antremandan sonra 1 ölçek olarak yaptım hep, ama okuduğum konuların çoğunda uyumadan önce de alınması gerektiği yazıyor. Ama alınmaması gerektiğini söyleyenler de var.

Ben çoğu kullanıcının benim düzeyimde olduğunu düşünüyorum forumda;
    Buna göre fikir verebilir misiniz?
    Protein tozu kullanımı miktarı ve düzeni nasıl olmalıdır?
    Antremandan önce? sonra? uykudan önce? Hangileri?

Bir de aminoasit kas yakımını önlemek için gerekli sanırım? Bunlar hakkında bulunduğum şehirde bilgi alabileceğim kimse yok, kusura bakmayın eğer saçma şeyler yazıyorsam :)
    Aminoasit kullanmalı mıyım? Kullanmam gerekiyorsa dozajı ve kullanım zamanları nasıl olmalıdır?

Artık bir sonraki alımımda Weider almayı düşünüyorum.
    Önerebileceğini spesifik bir ürün de varsa çok minnettar kalırım.

Tüm kullanıcıların Ramazan Bayramı da kutlu olsun bu arada..

Şimdiden teşekkürler.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Yemegine dikkat et gerisi bos senin duzeyinde bir sporcu icin...

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    amino asit olmadan kas yıkımı olur yada protein tozu günde 6 kez kullanılmasa vücut yapılmaz gibi söylentiler hep ticaridir bundan emin ol protein tozu eğer beslenmende az aksaklık varsa açığı tamamlar ama iyi besleniyorsan gerek yoktur bu arada eğer gün olurda beslenmeni az aksatırsan weider ürünlerini tavsiye ederim

cutepoison bunu beğendi.
  4. cutepoison

cutepoison Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim vakit ayırdığın için..
    Beslenmeme çok özen gösteremediğim için supp.'a yöneliyorum zaten..
    Süt, yoğurt tüketimim fazladır misal ama onlarda aldığımız protein oranın da yağ da alıyoruz. Biraz da bu yöneltiyor aslında tozlara beni..

Sayfayı Paylaş