Protein tozu tavsiyeleriniz...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve F1SECO tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. F1SECO

F1SECO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arakdaşlar biliyosunuz daha önce protein tozunu doğada aramak diye de bir başlık açtm. Acaba protein tozu mu alsam diyorum. Ne diyorsunuz faydası olur mu ? En zararsız kaliteli ve uygun protein tozu tavsiyelerini paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca herhangi bir kötülü yok değil mi bu protein tozlarının bu konu beni çok endişelendiriyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

2. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Spor yapiyorsan protein tozu kullan bi zarari olmaz yarari olur :) Optimum öneririm. Bana göre 1 numara. Forumda en çok ilgi gören protein tozlarından biri. Doğallıkta arıyım dıyorsun, örnek veriyim 1 büyük konserve light ton balığında 25 gr protein var. Protein tozundada 25 gr. Yani 2sinide aldiğinda 50 gr protein olur. Üstüne katmiş olursun. Hormon almıyosun kı? Ne gibi bir zarari olabilir. Kas olarak büyümene yardimci olur.

3. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon

bu konularda bilgi sahibi olmaya başla, donup gerı baktıgında su mesajlarını okudugununda guleceksın emın ol.

proteın tozu kullamınının amacı, gunluk alınması gereken proteın mıktarını tamamlamak. olaybu.

yanı yok zararımı var, yok zararsızı olsun, yok en faydalısı....

günlük beslenmede yediğin tüm öğünlerin proteinini hesapladın ve 100 gr hesab ettin diyelim. işte bu 100 gr mın tamamı kaliteli protein içeriğine sahipmi, ne kadar esansiyel amino asit ihtiva ediyor, bu tükettiğin 100 grmında vücut tarafından tamamı sentezlenebılecekmı. bunlara çalış biraz..

destek olarak kullandığın protein tozu hem bu protein açığını karşılamak hemde antreman sonrası vücudun ihtiyacını hemen karşılayabilmeye yardımcı olur. whey olma özelliği ile.

, eğer kas kütlenin her kilosu başına 1 - 1.2 arasında protein tüketiyosan destek olarak al kullan.
    protein açısından oldukça vasat besleniyosan o zaman once beslenmene para harca.

ayrıca protein tozu kullanınca vucudunda proteın tozu kullandıgın ıcın bı gelısme olmayacak. en buyuk etkısını soyle kıyaslayayım. 100-150 gr tavuk yediğinde ne oluyosa, 1 ölçek protein tozu içtiğinde de o olur. bi mucize bekleme.

en cok reklamı ve en cok kullanılan ve turkıye piyasasında bıle en ucuc proteın tozu optımum wheydır. al kullan. olay bıttı.

4. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    43
    Optimum kulandim şimdide twinlap kulaniyorum ikiside iyi ikisinide öneririm

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    aslında bu başlığın yeri değil.

6. F1SECO

F1SECO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize yardımlarını için teşekkür ederim. Alıcağım zaman optimum alacağım sanırım :) Yeri burası değilmiş galiba kusura bakmayınız :) Bu arada sırf protein tozu ile birşeylerin olmıyacağını biliyorum :d

7. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    636
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
  8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    optimumu bende kullanıyorum. bence tozdan daha onemlisi likit amino asitlerdir. bunları ant. oncesi ve sonrası yeterli miktarda alırsan toza gerek kalmaz. ustelik dahada ucuzdur.

9. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaslar farkli konu acmak istemedim bende burda bisi sormak istiyorum;

spor salonu hardline ürünleri satiyordu. fakat bugün ordaki hoca "multipower" yeni sponsorumuz falan dedi artık multipower ürünleri satıcaklarmış.

sizce nasıldır?
    %100 whey düsünüyorumda en iyisi hangisi acaba?

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    bir fikrim yok. ancak forumda bununla ilgili kısımlar var. proteinler yada supplementler gibi. buraları ve bu markalar hakkındaki yorumları bir araştır derim.

11. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar bide protein tozları cok kilo aldırıyor ben mesela yağlı vucudum benim kas yapmamı hızlandıracak yağ yakımımı hızlandıracak bir ilaç tavsiye edermisiniz birine sordum protein tozları seni iyice şişirir daha cok göbek salarsın dedi hazır konu acılmısken sorayım dedım

12. Hatred

Hatred Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Birine sormuşsunda malesef cahil ''birine'' sormuşsun.Piyasadaki bütün protein tozları aşağı yukarı 1 ölçekte 24-25 gram protein ve sadece 1-2 gram yağ içerir.Bu kadar kaliteli bir protein kaynağının nasıl göbek yapacağını düşünüyorsunuz..Kas yapmanı hızlandırıp yağ yakmanızı hızlandıracak en iyi ilaçta antreman ve kardiyodur.

13. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Antreman ve kardiyodur diyorsunuz ama eğer iyi beslenilmesse yağ yerine kastan gider.Çünkü ben üç ayda mükemmel vucut yapan kişiler gördüm ve supllement diye birşey kullanıyorlarmış hem yağ yakıyor hemde kas yapmaya yardımcı oluyormus

14. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    optimum whey gold standart :)

15. Mstyy

Mstyy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    şunu unutma kasın gitmesi için antreman yapmadan oturman lazım yani anlıyacagın kas kolay kolay gitmez tabi ineyle şişirme degilse bide kas hafızası denilen bişey var sen kaslarını tetiklemen yeter

Sayfayı Paylaş