Protein tozu sorunsalı???

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Andor tarafından 30 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Andor

Andor Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Şimdi öncelikle forumda yeniyim ayrıcada ilk supplementlerimi kullanmaya başlıyorum fakat kafama takılan bazı şeyler var.Öncelikle kullanmaya başlayacağım ürünler Optimum gold standart whey 5 lbs ve optimum creatine powder 300 gr şimdi gelelim kafama takılana.Antremandan önce 5gr ve antremandan sonra 5gr creatine alıyorum orda sorun yok fakat protein tozunu ne zaman ve nasıl almalıyım ?

Forumda bakıyorum örneğin kilonuzla doğru orantılı alın demiş.80 kgmım 80x1.5=120 yani günlük 120 gram protein almam mı gerek?Sabah kahvaltıda,antremandan önce ve antremandan sonra denmiş.Ayda 16 gün antreman yapıyorum 16x120=1920 gr protein eder o zaman heray supplemente para mı dayanır ? Yok mu bu işin kısa yolu ?

2. Bilinç D.

Bilinç D. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Protein alımının hepsini supplement ile yapmayacaksın tabii ki öyle şey mi olur, öncelikle bahsetmeme gerek yok supplementler tek kullanıldığında hiçbir şey ifade etmez, her gıda takviyesinin üstünde şöyle yazar "Doğru ve düzgün bir beslenme şekli ile tüketilmelidir. Tek başına yeterli değildir." Aynen öyle, senin alacağın protein tozu şimdilik antrenmandan 20-30 dk önce 1 porsiyon, antrenmandan hemen sonra 1 porsiyon(ki tek başına 50-60 gr protein etmesi lazım kullandığın ürüne ve markaya özen göster süt kullanıyorsan %0.15 yağ oranlı süt kullan) daha fazlasını şimdilik kesinlikle tavsiye etmem, 2-3 ay sonra günde 3 kere 2 porsiyon kullanırsın gerekirse. İyi antrenmanlar.

Edit: Optimum Gold Standart Whey kullanıyomuşsun, bir porsiyonda sütün proteini katmazsan 24g protein var, 300ml süt ile aşağı yukarı 34g eder yani antrenmandan önce 1, sonra 1 toplam 68g protein eder supplement proteini için şimdilik çok iyi bir değer. Ayrıyetten uyarmadın deme, Glutamine almana gerek yok, Optimum Gold Standart Whey'de zaten 4 gr civarı Glutamine ve Glutaminc Asit var, aminoasit değerleri de çok yüksektir. Antrenmandan 30 dk değil 45 dk-1 saat önce alsan bile olur anca kana karışır.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Mayıs 2014 ---
    Ve de beslenme için, sabah 3 yumurta beyazı, antrenmandan önceki öğününde 3 yumurta beyazı yiyebilirsin. Ara öğünlerine kuru yemiş ve süt ekleyebilirsin, ve sakın ihmal etme pre-workout ve post-workout meal'ları(antrenman öncesi ve sonrası öğünleri) senin için günün en önemli öğünleri olacaktır. Antrenmandan 2 saat önce 3 parça yağsız tavuk göğüs(100 gr tavuk göğüs yaklaşık 27gr protein) yanında13 kaşık karabuğday(müthiş protein + karbonhidrat kaynağı) veya kepekli makarna/pilav ye, antrenman sonrası da yine 3 parça tavuk göğüs ve yanında sebze + tahıl yiyebilirsin, akşam karbonhidrata çok ihtiyaç duymazsın. Eğer antrenmanı sabah yaptıysan antrenman öncesi öğününü antrenman sonrası ye. Kolay gelsin.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2014
    Andor bunu beğendi.
  3. Andor

Andor Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle cevap verdiğiniz ve bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.Supplementleri dün sipariş verdim bugün elime ulaşır diye umuyorum.Yeni başlayacağım içinde ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum.Herşeyin kafama mantıklı bir şekilde yerli yerinde oturmasını sağlamak ve bilinçlenmek öncelikli hedefim.

Şuan yaptığınız yorumla olayı idrak ettim.Forumda ve internette direk bu bilgiyi bulamamıştım.Tekrardan teşekkürler,iyi sporlar.

Sayfayı Paylaş