protein tozu sütle içilirmi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve dogan tarafından 19 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dogan

dogan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkasdaşlar ben optımum whey kullanıyorum yarım yağlı sütle içiyorum.Bana bunun sakıncalı olduğunu sölediler lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımvı olsun t6eşekkürler

2. kara maca

kara maca Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    soyle bir durum var. whey protein sindirilimi kısa surerken yarım saatle 1 saat arasında, sutte bulunan casein proteinin sindirimi 7 saatte kadar surebilir. antremandan sonra vucudun ihtiyacı olan protein takviyesinin hemen saglanması icin genel kabul gorus protein alımıdır. o yuzden antreman sonralarında suyla, sabah kullanıyorsanız sutle tuketebilirsiniz.

builtman ve dogan bunu beğendi.
  3. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    O zaman şu mu oluyor? Sütle alınca caseinin geç sindirimi yüzünden whey'in de mi sindirimi gecikiyor/azalıyor? Çünkü ben de başından beri yarım yağlı sütle alıyorum, antreman sonrası veya gece yatmadan.

4. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    antrenman sonu suyla kafaya dikebilirsin ya da sabah light sütle içmeni tavsiye ederim.

5. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    suyla whey iç aralarda da sütünü iç demokrside çare tükenmez

mma- bunu beğendi.
  6. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Vücut,sabah kalktığınızdada yıkım halinde olacağından dolayı en erken zamanda su ile whey takviyesi yapılmalı, genelde gece yatarken kullanılmasını söylerler, tamam casein açısından doğru vücudu uzun süre besler fakat sütteki kalsiyum oranı yüksek olduğundan dolayı büyüme hormonunun salgılanmasını etkileyeceği için , yatarken süt ile alınması bana göre uygun değil aynı zamanda kalsiyum oranı yüksek besinlerin yatarken kullanılması uygun değildir, yalnızda öğün aralarında süt ile kullanılması uygundur bana göre..

Antrenman öncesi karbonhidrat+whey suyla, antrenman sonrası ilk 15 dakika içerisinde
    %100 üzüm suyu daha sonra whey kullanılması bana göre uygundur...

7. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    whey alımı su ile de olur süt ile de meyva suyu ile de bu wheyden ne beklediğinize göre değişir. Eğer wheyden hızlı emilim istiyorsanız en iyi seçim meyva suyu veya basit karbonhidratlarla almaktır. Sütün de soylendiği gibi sindirim için gerekli olan eşik enerjinin su veya mevya suyunu göre epey bi yüksek oldugundan normal olarak emilimi de uzun sürecektir. En hızlı emilim de basit karbonhidratla alımdır buda en uygun meyva suyu olarak görüyorum. Eğer bu zamana kadar sütle denediysen meyva suyuyla denediğinde farkı göreceksin. Yalnız verim konusu biraz daha karışık çevremde bazı kişiler antremandan önce de meyva suyu + whey alırken daha verimli oluyor derken bazıları da antremandan sonra daha iyi diyor. Yapılan araştırmaları daima takip etsemde bazı konularda (elde edilen verim, ürünlerin kullanım şekli vs.) kişiden kişiye değiştiği kanısındayım. Anlıyacağın bu biraz deneme yanılma... sana hangisinin daha uygun olduguna karar vermen lazım. Biraz zaman ve tecrübe..

kolay gelsin...

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.