Protein Tozu Performansını Nasıl Yakalayabilirim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve berkaykozak tarafından 12 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. berkaykozak

berkaykozak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar iyi forumlar yaşım 16 boyum 1.82 1 aydır spor salonunda programlı bir şekilde kas çalışıyorum gelişmeler oldu ama vücudumun yağ oranı yüksek olduğundan ve biraz fazlalık kilom olduğundan(76 kiloyum) beklediğim tepkiyi alamadım ve beslenmeme dikkat etmeye başladım protein ağırlıklı beslenmeye başladım hergün 1lt süt 250 gr beyaz et ve yoğurt yemeye dikkat ediyorum sabahları az miktarda enerji amaçlı karbonhidrata kullanıyorum benimle yaşıt arkadaşlarım direk protein tozuyla başlıyolar ama ben kullanmak istemiyorum protein tozundan alacağım performansı nasıl yakalaya bilirim ?

2. tLh

tLh Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Protein tozu kullanmanın esprisi çabuk sindirilmesidir. ÖZellikle de spordan hemen sonra çabuk sindirilecek bir protein kaynağına ihtiyacımız olduğu için çoğunlukla whey proteini tercih ederiz. Sen protein tozu kullanmak istemiyorsan bunun yerine yumurta beyazı ya da yağsız lor peyniri tercih edebilirsin. Lor peyniri olarak da teksüt marka lor peyniri öneririm. yağ miktarı sıfıra yakındır ve diğer lorlardaki gibi proteini çabuk sindirilir.

3. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Lor peyniri kana cabuk karismaz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Türkiyedeki lor peynirlerinin çoğu whey proteini. Ürünün üstünde yazıyor peynir altı suyundan elde edilmiştir diye, yani kana çabuk karışıyor.

5. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Sut ve sut urunleri casein proteindir kana geç karisir. Her ne kadar peynir alti suyundan uretilmis denilsede en fazla %20 30 oraninda wheydir gerisi casein. Bu tartisma uzun suredir var ama benim bilgim bu. Ben hic duymadm antremandan once lor peynirimi yiyim yada antremandan sonra lor peynirimi cikariyim diyeni :) herkes lor peyniri yatmadan once yer. Bunun hakkinda kaynak tez bulursan yayinla okuyalim kardesin yanlis biliyor olabilirim.

3duLa bunu beğendi.
  6. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba
    Merhaba
    Casein proteini de peynir altı suyu tozundan elde edilir fakat kana karışma süresi 6-8 saat arasıdır.Bu konuda yanlış bilgi sahibisiniz .Savasbaris adlı kullanıcının dediği gibi lor peynirinde bulunan protein kaynağı casein oranı yüksek whey oranı düşük proteindir. Arkadaşlarım ızı yanlış yönlendirmeyelim lütfen

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Yurt dışıdaki lor peynirleri casein diye biliyorum , yani yabancı sitelerde casein yazıyor. Ama Türkiyedelerin benim aldığımın üstünde peynir altı suyu,tuz yazıyor aldığımda,birçok kişininde böyle düşündüğünü okudum. Ne kadarı wheydir bilemem orasını zaten antrenman sonrası alınır diye bir şey demedim. Sonuçta bir miktar whey içeriyor , burası tartışılır.Ben böyle biliyorum yani yanlışta olabilir. Dediğim gibi Türkiyedekiler için böyle diye biliyorum

Orda çoğu derken birçok lor peyniri markası demek istedim.

Ayrıca yanlış yönlerdirmek ne alaka anlayamadım tartışması süren bir konu hakkında görüşümü sundum. %100 doğru diye birşeyde yazmadım.

8. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Tartismaya acik bir konu zamaninda cok arastirdim ama tam net bir bilgi bulamadim.

9. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;

Yanlış yönlendirme konusunda yanlış yazdım haklısınız kusura bakmayın .Şöyle bir bilgi paylaşmak istiyorum.Whey peynir altı suyu tozundan elde edilen protein şeklidir. Sütte bulunan proteinin % 80 'i kazeindir. Lor sütün kaynatılıp çöktürülmesi ile elde edilir. Yani lor peynirin içeridiği protein yüksek miktarda kazeindir. Bu nedenle yatmadan önce tüketilir. Kazein midede önce çöker daha sonra sindirilir .Bu yüzden 6-8 saat arasında sindirilir. Umarım gerekli açıklamayı yapabilmişimdir. Neverbackdown tekrar kusura bakma forum ortamında demek istediğimi tam aktaramadım .

savasbaris bunu beğendi.
  10. berkaykozak

berkaykozak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar yardımınız için teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alıcam :)

Sayfayı Paylaş