Protein tozu mu yoksa arı sütü bal polen karışımı mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve EMN tarafından 14 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba.17 yaşındayım 3.5 aydır evde dambıl ile çalışıyorum.kilo alma sorunum var.(boy 169 kilo 56).protein tozu kullanmayı düşünüyordum.ama internette dolaşırken arı sütü bal ve polen karışımı bir şey gördüm.hem boy uzaması için hemde vücut geliştirenler için faydalı bir şey olduğunu duydum.sizce hangisini alıyım ben boyumunda uzamasini istiyorum kilo da almak istiyorum protein tozu yerine bu karışımı alıyım mi sizce?

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    O tür besinlerin boy uzamasına pek bir faydası yoktur. Reklam ve pazarlama amaçlı yapılmış bir açıklama olarak görüyorum.

EMN bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hayır boyu uzatıcak mucizevi bir besin yok genetiğin de uzun boy geni yoksa krallar gibi ye gene olman gerekenden öteye uzayamazsın

ayrıca bal poleni su gibi satıyorlar tarım bakanlığı çıktı açıklama yaptı ülkemiz bal açısındanz engin değil dedi bu tur reklamalra ınanmayın dedı daha gecen hafta haberlerde

yarım kılo bal ıcın 2 mılyon cıcege konması gerek arı oda olursa hep bal olmuyor kış ayında çıcekmı var suan bal yapsın arılar suan olan balalrda pahalı markette sıtede bulamazsın onlar bal degıl adı bal.

alvel, Claudbutler ve EMN bunu beğendi.
  4. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Hmm.anladım.protein tozu aliyım o zaman.

5. fitnessBC

fitnessBC Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Surrey / B.C
    Protein tozu icin bence erken. En az 6- 7 ay sonrasinda baslamani oneririm. Bunun yerine dogal beslenmene devam etmelisin. Sut - haslanmis tavuk ve baklagillere yuklenerek istedigine ulasabilirsin. Boy konusunda da arkadaslara katiliyorum. Ne karisimlar ne spor yontemleri deneyen arkadaslarim oldu boy uzatmak icin. Fakat bu tamamen genetik yapiyla alakali. 18- 19 una kadar boyun neyse oyle devam eder. Protein tozu konusunda da acele etme derim. Sadece dumbbell ile calisiyorsan toza ihtiyacin yok.

6. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arı sütü-bal-polen kombini yerine, sade arı poleni alabilirsin. Güvenilir bir aktar tanıyorsan yada araştırırsan genelde kilosu 45-50 lira civarlarında. Ben yeni başladığım zamanlarda 40 liralık felan bana 1 ay yetiyordu. Antreman sonlarında mevya suyu ile 1-2 kaşık yetiyor zaten. Gerçektende hızlı kilo artışı sağlıyor, fakat dediğim gibi güvenilir ve emin olduğun yerden alman lazım. Proteinede belli bir yol kat ettikten sonra başlarsın bence.

7. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bazı sitelerde arı polenının et proteininde 2-3 kat daha yararlı olduğunu okudum ve inanılmaz oranlarda B vitamini zindeliğe ve karaciğer sağlığına katkı sağlar. Büyüme çağında olanlara tam ihtiyaçlarını duydukları protein ve tüm esansiyelleri (bedende üretilemeyen tüm aminositler) sağlar. En yakın takipçisinden 200 kat daha fazla antioksidandır(Kansere karşı koruyucu). Arı poleninin bazı yararları, Yüksek performans sağlar, sporcular ve sportif yaşayanlar için anabolik (kas adale yapan) etkileriyle öne çıkar. İçindeki flavonoidler en büyük antioksidanlar arasında sayılan E vitamininden 200 kat daha fazla antioksidandır. En mükemmel B-vitamini kaynağı olarak nitelenir. Bir çay kaşığı polen günlük B vitamini ihtiyacını karşılar. Yine aynı miktarda bulunan esansiyaller devasa boyutlardadır. Bir çay kaşığı polendeki temel esansiyelleri alabilmek için 12 litre süt içilmesi gerekmektedir. Günlük 10-15 gr polen tüketen bir kullanıcı tamamen doğal ve organik, ayrıca zengin bir vitamin ve mineral kaynağı tüketmiş olur. Sizce arı poleni dedikleri kadar yararlı mı ? Denemekte fayda var mı?

8. murathan28

murathan28 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Arı sütü bal polen ve propolis karışımını bende kullandım.Şunu söyleyebilirim ki her kış en az 2 defa hasta olan ben o kışı hiç hasta olmadan geçirdim.Özellikle bağışıklık sistemi üzerinde müthiş bir etkisi var.

9. qanca

qanca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben 10 gündür sut polen bal karışımını deniyorum ilerleyen zamanlardaki etkisini yazarım

mutantWorkout bunu beğendi.
  10. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    nerden temın edebıldıgımızı yazabılırmısınız bılen varsa arkadaşlar, arı sütü ve arı polenini ?

11. qanca

qanca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yaşadığım yer itibariyle çevremde bir cok ari isi ile uğraşan var temin etmek kolay yalniz bu sene havaların bal zamani yağışlı gitmesi ile bölgede bal hasadı az oldu 1 kg bal 70 ,1 kg polen 60 TL ye satılıyor

12. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    İtiraf ediyorum bu konuyu okuyunca insan oğlu nelerle uğraşıyor dedim.

13. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Hiçbiri.Evde danbılla da olmaz.Salona gidip en az 2 sene sıkı bir program uygulayacaksın.Bak sana yolu gösterdim aptal aptal şeylerle vakit kaybetme.Daha geç vakit sözüme geldiğinde diyeceksin ki ''ulan keşke o sözü dinleseydim boşa uğraşmışım şimdi o aptal şeylerle kaybettiğim vakitte salonda çalışmış olsaydım kaç ay daha ilerde olurdum''
    Protein tozunu da unut hiçbir işine yaramayacak.Salona 1 yıl gittikten sonra definasyonun ne olduğunu anladığında gerekli proteini doğal yoldan alırken yağlandığını hissettiğinde protein tozu alırsın.Daha 9999 fırın ekmek yiyeceksin.Şunu da kafana sok ''KİLO ALDIRAN MUCİZE BİR ÜRÜN YOK''

14. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    ama %70 beslenme %30 antrenmanın etkisi var vucudun gelişiminde.

15. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Yok öyle bişey.Beslenme özellikle ilk bikaç yılda uç noktalara gitmedikçe çok önemli bir faktör değildir.Kütle çok artınca durum biraz değişir.Özellikle karbonhidratın kaslarda tuttuğu su farkedilen en belirgin şeydir fakat yükleme yapınca pat diye geri gelir.Kas gelişiminin %70i antrenman sırasında kasta yarattığın inflamasyonun şiddetidir.Bu şiddet yeterli değilse ne steroid ne beslenme ne dinlenme hiçbiri sende kas yapamaz.Bu inflamasyonu doğru şekilde yarattığında ise kalörin azsa bile karbonhidratı hiç almasan da ,dinlenmesen de yavaş veya normal, bi şekilde gelişme olur ama beslenmeni aşağı yukarı belli bir çizgide tutarsan daha hızlı gelişebilirsin.Güzelce dinlenirsen bomba gibi geri dönüp daha sert çalışma fırsatın olur bu da uzun vadede daha iyi gelişim sağlar.Olay bu şekilde.Bunu bazı olmpyacılar da belirtmiştir.Tabi suplement firması kurmamış ve anlaşması olmayanlar buna dikkat !
    Çoğu kişinin yaptığı yanlış yok şu kadar protein eksik aldım yok karbonhidratım yanlış mı yok şu kadar kalöri yeterli mi boş boş şeylere kafayı takıp kendinizi kanser ediyorsunuz buralarda.Gidin antrenman tekniklerini araştırın yavaş set,statik stress,drop set,süper drop set...vsvs bunlara yönelin kombine edin yeni şeyler deneyin vücudunuzu anlamaya çalışın.Beslenmeyle kafayı bozmuş millet.

oculusmaker ve mutantWorkout bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş